Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

27.11.2021
sobota

Taśma tygodnia #39

27 listopada 2021, sobota,

Tydzień przyniósł coraz mocniej odklejone od rzeczywistości nominacje do nagród Grammy, których liczbę zresztą w najważniejszych kategoriach w ostatniej chwili poszerzono, jak sugeruje tekst „New York Timesa” – po to, żeby włączyć do puli kilka supergwiazd. Ja zacząłem w poniedziałek od wspólnego wpisu o trzech kompozytorkach: Resinie, Jessice Moss i Olivii Block. Pisałem też o perkusyjno-elektronicznej płycie Miłosza Pękali, jednej z dwóch wydanych jednocześnie (utwór, którego tydzień temu nie było na Spotify, z tygodniowym opóźnieniem trafia na nową playlistę). Wśród pozablogowych działań mogę tym razem polecić swoją rozmowę z Czesławem Mozilem dla „Newsroomu” WP o jego najnowszym – i dość, przyznaję, przełomowym – albumie #IdeologiaMozila. Było o nim co nieco wczoraj. Podobnie jak o nowej płycie Misi Furtak. Wczoraj oglądałem też koncert Mitch & Mitch z muzyką Ennia Morricone – i z tego również będzie dobrze się zapowiadający płytowy materiał. Playlista tym razem dwugodzinna i jak zwykle bardzo różnorodna. Miłego słuchania.  

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Warto zwrócić uwagę na album, który ukazał się już na początku listopada, ale dopiero teraz miałem okazję się z nim zapoznać. Bywa i tak. Chodzi o artystę mało znanym mianowicie Spencer Cullum’ie i jego albumie ”Spencer Cullum’s Coin Collection”. To muzyka inspirowana psycho-folkiem początku lat 70-tych i nazwiskami takimi jak Robert Wyatt, Kevin Ayers czy Nick Drake.
  https://www.youtube.com/watch?v=78l9FnX7h00&list=OLAK5uy_nYoLD7ifNpnGlp0xlCqjfDDmxHe8_z13c&index=7

 2. Zespół IST IST zainspirowany Joy Division co wyraźnie słychać na ich najnowszym albumie ”The art of lying” jest jak gdyby homage dla ekipy Ian’a Curtis’a.
  tmusic.bandcamp.com/?from=search&search_item_id=4215188421&search_item_type=b&search_match_part=%253F&search_page_id=1974

 3. A słyszeliście to: https://mikepride.bandcamp.com/album/i-hate-work
  ?
  Ze świetnym Jamie Saftem, co oczywiste .)

css.php