Domowa oferta koncertowa

Wczoraj narzekałem wprawdzie na niebezpieczeństwa nadmiaru oferty kultury online, dziś jednak stała porcja informacji koncertowych przed weekendem. Bo dobrze sobie jakoś oznaczać ten weekend ofertą kulturalną, żeby nie zapomnieć, że w normalnych warunkach to jednak część tygodnia, gdy dzieje się trochę więcej niż przez pozostałe dni. Proponowałbym chociaż kontrolnie zaaplikować sobie jeden występ, żeby wiedzieć, jaki dziś dzień. A lista propozycji się rozrasta w nieprawdopodobnym tempie. 

Przede wszystkim do akcji wkracza pełną parą radio. Ja oczywiście najbardziej cieszę się z ogłoszonych wczoraj propozycji Domówki z Dwójką. Zaczyna się w najbliższą sobotę o 19.00 od domowego duetu Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka. A w kolejnych tygodniach transmisje mikrokoncertów Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza (25.04), Pawła Szamburskiego (2.05) oraz Miłosza Pękali i Magdaleny Kordylasińskiej-Pękali (9.05). Kolejni wykonawcy już szykują programy.
Jutro w radiowej Trójce (której byli dziennikarze uruchamiają radio internetowe) o 21.00 – w Liście osobistej Piotra Metza – transmisja domowego koncertu Hani Rani. A jeszcze dziś o 18.00 na antenie Radia Wawa De Mono. Dla każdego coś, jak widać. 

Rozkład pozostałych domówek na najbliższe dni.

17.04

Jeszcze dziś o 17.00 wystąpi online duet Malediwy (Marek Pospieszalski, Qba Janicki), który w ten sposób promować będzie swoją nową płytę Dolce Tsunami – i ją można sobie kupić zamiast biletu na koncert. Link do transmisji powyżej. Konkurencją – choć to chyba rozbieżne grona słuchaczy – o tej samej porze jest domówka z Gabrielem Fleszarem.
O 18.00 w cyklu Kwarantanna na na! wystąpi Barbara Wrońska
O 20.00 w ramach znanego już (te tygodnie to w warunkach izolacji jak wieczność) cyklu klubu Firlej zagra i zaśpiewa Ola Bilińska.
A później – od 21.00 – impreza Friday I’m In Love online z Pogłosu

18.04

Jutro o 20.00 Immortal Onion w ramach serii koncertów zrzutkowych #gramywdomu. O tej samej porze Czesław Mozil solo na swojej stronie facebookowej. Później (21.00) wspomniana wyżej Hania Rani, a wcześniej duet Kleszcz/Krzak. A z imprez klubowych można się podłączyć do cyklu kolektywu BAS (18.00-23.00), albo klubu Hydrozagadka (22.00-1.00, szczegóły tutaj) pod hasłem Stayin’ Alive, a to z pewnością jeszcze nie wszystko.  

19.04

W niedzielę o 12.00 jak zwykle Masecki z domu w kooperacji z Teatrem Studio. O 22.00 Drugi Domowy Salon Ambientu z występem Michała Wolskiego. A wcześniej – nocą z soboty na niedzielę naszego czasu, jeśli ktoś jest akurat w domu, he he, i ma tę noc do zarwania – ten wielki, zapowiadany już koncert domowy światowych gwiazd zebranych przez Lady Gagę. Czyli One World: Together at Home. Kogo tam nie będzie, o tego zdrowie i życie zaczynałbym się powoli w tych czasach obawiać. Nawet Andrea Bocelli, który pobił rekordy swoją transmisją z mediolańskiego Duomo w Wielkanoc, skrzętnie zgłosił akces, być może obawiając się, że mógłby stracić okazję do bicia kolejnego rekordu. Szczegóły – i pełna lista artystów – tutaj. W praktyce trudno będzie na to nie trafić, bo transmisja w tylu kanałach naraz, że nawet moje dzieci w Robloxie będą mogły oglądać. Tyle że pora (od godz. 2.00 naszego czasu) akurat dla nich niezbyt wygodna.