Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

4.02.2020
wtorek

133 premiery płytowe lutego

4 lutego 2020, wtorek,

Środek zimy, planuj streamy. Bo „idzie luty, podkuj buty” wydaje się trochę za bardzo w stylu wieku XX, albo i XIX. W zimową odzież chyba nie ma już sensu na tym etapie inwestować. Albumów na płytach też pewnie większość słuchaczy nie zbiera, choć oczywiście luty daje spore szanse w tym zakresie – a w tym roku (przestępnym) nawet jeden bonusowy dzień, który na premiery skrzętnie wykorzystali ciekawi polscy wykonawcy (szczegóły na końcu poniższej długiej listy). A jeśli jednak kolekcjonujecie jakieś fizyczne nośniki – wtedy można by zaryzykować „gdy premier wiele, szykujcie portfele”.

PREMIERY PŁYTOWE LUTEGO 2020

1.02
Duytrg Verse
I Love My Mother I Love My Mother, Love & Beauty Music

2.02
Ak’chamel, The Giver Of Illness
The Totemist, Akuphone
Seu Jorge Seu Jorge & Rogê Night Dreamer Direct​-​To​-​Disc Sessions, Night Dreamer

4.02
Anna Gadt, Marcin Olak
Gombrowicz, Hevhetia

5.02
Clara! y Maoupa
Luna Nueva, Editions Gravats

6.02
Thomas Köner
Motus

7.02
Against All Logic
2017-2019, Other People
Antibalas Fu Chronicles, Daptone
Ásgeir Bury the Moon, One Little Indian
Asher Tuil Extensities, L-ne
Beatrice Dillon Workaround, PAN
C.O.W. 牛, Internet
Christian McBride The Movement, Mack Avenue
Christopher Paul Selling Best of Luck, Epitaph
Daniel Carter, Patrick Holmes, Matthew Putman Whoadie, 577 Records
Delfayo Marsalis’ Uptown Jazz Orchestra Jazz Party, Troubador Jass
Envy The Fallen Crimson, Temporary Residence
Gil Scott-Heron We’re New Again – a Reimagining by Makaya McCraven, XL
Hamerkop Remote, Drag City
Jon Hassell / Farafina Flash Of The Spirit, Tak:til reed. 1988
Khruangbin & Leon Bridges Texas Sun, Dead Oceans EP
Kit Sebastian Kit Sebastian Remixes, Mr Bongo EP
La Roux Supervision, Believe
Little Snake YATDC, Brainfeeder
Lonker See Hamza, Antena Krzyku
Mark Kozelek With Ben Boye and Jim White Mark Kozelek With Ben Boye and Jim White 2, Caldo Verde
Michael Wolff Bounce, Sunnyside
Nada Surf Never Not Together, City Slang
Philip Sulidae Perplexor, L-ne
Sepultura Quadra, Nuclear Blast
Seth Lakeman A Pilgrim’s Tale, BMG
Steve Spacek Houses, Black Focus
Stone Temple Pilots Perdida, Rhino
Teri Mantere Everything Needs To Breathe, Eclipse
Tindersticks See My Girls, City Slang EP
Tomás Tello Cimora, Discrepant
Yui Onodera Moire, Room40

8.02
Jon Gibson
Songs & Melodies, 1973-1977, Superior Viaduct LP

10.02
Dla Kontrastu Daleko, DLA KONTRASTU. Fundacja na rzecz kultury niezależnej
Nuda
Nuda, Private edition CD
Przemysław Strączek Quartet Fig Tree, ES Art CD
Tim Daisy Sereno, Relay

13.02
Siksa + Konstanty Usenko
– Kaspar Hauser, Teatr Współczesny w Szczecinie/Antena Krzyku

14.02
Aaron Diehl
The Vagabond, Mack Avenue
Anáhuac Anáhuac, Astral Spirits
Anáhuac Ascua, Astral Spirits
Carla Bley / Steve Swallow / Andy Sheppard Life Goes On, ECM
Cindy Lee What’s Tonight to Eternity, W.25TH
Dan Loomis Job’s Trials, wyd. własne
Delphine Dora L’inattingible, Three:four
Enrico Pieranunzi Frame, CAM Jazz
Felix Kubin / Hubert Zemler Cel, Bureau B CD, LP
Henryk Kuźniak / Juliusz Loranc Dzięcioł OST, GAD CD, LP
Huey Lewis & The News Weather, BMG
Jazzpospolita Przypływ, Audio Cave CD, LP, DL
Justin Bieber Changes, Def Jam
Karaś / Rogucki Ostatni bastion romantyzmu, Kayax
Komety Alfa Centauri, Thin Man CD, LP
Kvelertak Splid, Rise
Łukasz Wodyński / Bogusław Raatz i Rafał Iwański Postatropopoezja, RG CD
Moses Boyd Dark Matter, Exodus
OISEAUX-TEMPÊTE TLAMESS (Sortilège) O​.​S​.​T
Piotr Hertel W słońcu i w deszczu, GAD CD
Rejoicer Spiritual Sleaze, Rejoicer
Sign Libra Sea To Sea, RVNG Intl
Tame Impala The Slow Rush, Universal
The Heliocentrics Infinity of Now, Madlib Invazion
The Men Mercy, Sacred Bones
These New Puritans The Cut [2016-2019], Infectious komp.

18.02
McPhee – Rempis – Reid – Lopez – Nilssen-Love
Of Things Beyond Thule Vol. 1, Aerophonics

20.02
Davey Harms
World War, Hausu Mountain
DJ Dlaki Balani Fou, Nyege Nyege
Paulina Przybysz Odwilż, Kayax

21.02
Agnes Obel
Myopia, Universal
Ahmed Ben Ali Habibi Funk 012: Subhana, Habibi Funk
Akio Suzuki Analapos, Room40
Ayọ Royal, Wagram
Clément Edouard Dix Ailes, Three:four
Daniel Mandrychenko Anti, Tompkins Square
Douglas Dare Milkteeth, Erased Tapes
Eden Miasto szczęśliwych ludzi, GAD CD
Grimes Miss Anthropocene, 4AD
Jan St. Werner Molocular Meditation, Editions Mego
Jerome Hill The Pop Routine, Accidental
King Krule Man Alive!, XL
Konx-om-Pax Return To Cascada, Planet Mu
Lanterns On The Lake Spook the Herd, Bella Union
Lightning Bolt Ride the Skies, Thrill Jockey
Miles Davis Music From and Inspired by „Miles Davis: Birth of the Cool”, Columbia
Normal Bias LP2, U Know Me
Pat Metheny From This Place, Nonesuch
Pictish Trail Thumb World, Fire
Rebecca Foon Waxing Moon, Constellation
Six Organs Of Admittance Companion Rises, Thrill Jockey
Slightless Pit Grave of a Dog, Thrill Jockey
Spinning Coin Hyacinth, Domino
Steve Harley Uncovered, Comeuppance
The Pictish Trail Thumb World, Fire!
Wrekmeister Harmonies We Love To Look At The Carnage, Thrill Jockey

22.02
Noon
Nobody Nothing Nowhere, Nowe Nagrania

24.02
Daniel Toledo Quartet (Daniel Toledo, Piotr Orzechowski, Kuba Więcek, Michał Miśkiewicz)
Fletch, Audio Cave CD, DL
Kemper Norton Oxland Cylinder, Kemper Norton

27.02
O.S.T.R.
Gniew Asfalt

28.02
Alabaster DePlume
To Cy & Lee: Instrumentals Vol. 1, International Anthem
Big Blood Do You Wanna Have a Skeleton Dream​?, Feeding Tube
Bullion We Had a Good Time, Deek EP
Caribou Suddenly, City Slang
Christian Wallumrød Ensemble Many, Hubro
Dadamah This Is Not A Dream, Ba Da Bing
Daniel Davies Signals, Sacred Bones
Doctor Fluorescent Doctor Fluorescent, Crammed Discs
eleh FNKHSR
Ellen Fullman In the Sea, Superior Viaduct
Fire! Orchestra / Krzysztof Penderecki Actions, Rune Grammofon
Frederik Valentin & Loke Rahbek Elephant, Posh Isolation
Jeremy Cunningham The Weather Up There, Northern Spy
Kassa Overall I Think I’m Good, Brownswood
Leo Takami Felis Catus and Silence, Unseen Worlds
Merzbow StereoAkuma, Room40
Nakata El Sueño de Lilith, Atlantic Rhythms
Nick Finzer Cast of Characters, Outside In Music
Pharoah Sanders Live in Paris (1975), Transversales arch.
Pulled By Magnets Rose Golden Doorways, Tak:til
Real Estate The Main Thing, Domino
Saint Abdullah Where Do We Go Now?, PTP
Soccer Mommy Color Theory, Loma Vista
Treesearch Know More Knowledge, 577 Records
Vladislav Delay Rakka, Cosmo Rhythmatic
Wajatta Don’t Let Get You Down, Brainfeeder
Werner Dafeldecker Parallel Darks, Room40

29.02
Bastarda
Nigunim, Multikulti
Jerzy Przeździecki & Andrzej Karałow Pedestal’s Complement, Bocian LP, DL
Radosław Kurzeja Ogród Botaniczny w Palermo, Nasze Nagrania MC

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Kolejna zima a śniegu ni ma – śpiewał poeta

  2. 13.02 SIKSA + Konstanty Usenko – Kaspar Hauser

  3. 10.02 Dla Kontrastu – Daleko, DLA KONTRASTU. Fundacja na rzecz kultury niezależnej

css.php