Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

16.04.2022
sobota

Taśma tygodnia #57

16 kwietnia 2022, sobota,

Z najlepszymi życzeniami – wielkosobotnia playlista. Na wersjach streamingowych (Spotify, Deezer, Tidal) zabrakło: Pimpona, [TUR:GUR], tria Moten/Lopez/Cleaver, Michała Milczarka, nie pojawiają się na nich także Jablkagruszki, Fetlar, SLPWK, Kink Gong i Yui Onodera. Nazwy Komponowane tylko na listach streamingowych, bo na bandcampowej było wcześniej. Z kolei tylko na Deezerze zabrakło Jas Kayser i Congotronics (a szkoda). Miłego słuchania. 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Album 3rd Secret, czyli projektu pobocznego muzyków zespołu Giants in the Trees, nie powala, ale utwór „Winter Solstice” brzmi pięknie i magicznie. Główny wokal: Jennifer Johnson.
  https://www.youtube.com/watch?v=kipjr-3vPIY

 2. Krasnal Adamu – nowy projekt 3rd Secret faktycznie nie powala, ale moim zdaniem również nie rozczarowuje. To nie są najgorsze utwory, mimo braku tego czegoś, co powoduje ten, wow efekt ‚. Album wprawdzie nieoczekiwany, na którym słychać muzyków, którzy mają ochotę pojamowac, pograć bez presji, bez wygórowanych oczekiwań. Jasne, nie jest to drugie In Utero czy Superunknown – nie było by to możliwe w dzisiejszych czasach, ale obciachu nie ma i słucha się tych kawałków całkiem przyjemnie. No i chyba lepiej, że w tym projekcie nie brał udziału Grohl, bo wszystko brzmiałoby jak jakaś wersja Foo Fighterów, a w tym przypadku taka dominacja byłaby niestrawna. To dobry album, bez słabszych momentów, a to juz coś….

 3. @ rufus swell
  Tak, jest dobry. Po prostu dobry. O Grohlu ani Foo Fighters, ani Nirvanie w trakcie przesłuchiwania ani razu nie pomyślałem. Tylko czasami gitara przypominała mi Soundgarden. Poza tym nabrałem ochoty na posłuchanie Giants in the Trees.

  Taki jazz, w wykonaniu jakiegoś High Pulp, mi się ostatnio polecił. Utwór mi się spodobał, ale z lenistwa i braku czasu wciąż nie sprawdziłem, co to za formacja, ani nie przesłuchałem całego albumu. Widzę, że premiera „Pursuit of Ends” była 15 kwietnia.
  https://www.youtube.com/watch?v=ptj4yAmGaVk

 4. Dla adeptów perkusji mogę polecić nowy album Amira Breslera ,,House of arches”.
  Jazz, funk, psychodelia to elementy składowe tej muzyki, bazującej na polirytmicznej, grooviastej grze Breslera. Dobry , równy album , sprawiający iż ma się go ochotę słuchać nie tylko raz.
  https://amirbresler.bandcamp.com/album/house-of-arches

css.php