Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

2.10.2021
sobota

Taśma tygodnia #31

2 października 2021, sobota,

Sporo polskich akcentów w tym tygodniu. Nawet Natalia Kukulska – z wydanej z zaskoczenia epki, pod wieloma względami chyba przełomowej (warto sprawdzić także utwór tytułowy) – a do tego Dorośli, Ove, Raban i kilka innych, nie mniej ciekawych propozycji. Do tego jak zwykle single i fragmenty nowych albumów. Poniżej w wersji na Spotify. A dalej – YouTube/Bandcamp. Wprawdzie akcja specjalna na Bandcampie już za nami (była wczoraj), to warto przypomnieć, że złotówka wpłacona, to nie to samo co grosz streamingowy. A jest z czego wybierać. Miłego słuchania.  

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Hmmm… Nowy track Bowie’go z zapowiadanej na 7 stycznia 2022 roku płyty ,, Toy” nie powala . Oby nie okazało się , że Bowie słusznie ocenił te kawałki jako ,,odpady” i mniej wartościowe utwory. Zdarzyło się to już wielu artystom , więc ostrożność jest jak najbardziej wskazana , szczególnie że te utwory mają dość znaczną rozbieżność czasową.
    Powstały w okresie 1964-1971, a zinterpretowane po fulminancyjnym koncercie w Glastonbury w 2000 roku. W ostatecznożci płyta się nie ukazała , albowiem Bowie był bardzo wymagający i spontaniczny w rejestracji oraz wydaniu nagrań , co w owym czasie stanowiło barierę nie do pokonania.
    Ostatecznie zrezygnował z projektu i skierował uwagę na nagrywaniu innych kawałków z tej samej sesji , które wydano na skądinąd świetnym albumie ,,Heathen”. Wydawnictwo będzie dość opulentne , bo set jest imponujący i ma zawierać aż 3 CD, 6x vinyl.
    https://www.instagram.com/p/CUYtR6AozaC/?utm_source=ig_embed

  2. A w oczekiwaniu na nowy album The War on Drugs warto posłuchać folk rockowców z Stand of Oaks i ich ,, In heaven”.
    https://www.youtube.com/watch?v=JFdzndK4i1M

css.php