Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

31.03.2021
środa

175 premier płytowych kwietnia

31 marca 2021, środa,

Premier będzie dużo, za chwilę jeszcze więcej, bo na 2 kwietnia ogłoszono kolejny dzień bez prowizji na Bandcampie, więc jeszcze przed świętami można się spodziewać wyścigu nowych wydawnictw. Nie należy się za to spodziewać w kwietniu dorocznego Record Store Day. Ten, ze względu na pandemię, odbędzie się w dwóch turach: 12 czerwca i 17 lipca. Już teraz organizatorzy informują o tym, że pojawi się w tym roku aż 12 specjalnych polskich wydawnictw, z czego dwa dystrybuowane będą na całym świecie. Szczegóły powinniśmy poznać już 7 kwietnia. A lista premier miesiąca poniżej – będzie uzupełniana. Dziękuję za wszelkie informacje o premierach. 

PREMIERY PŁYTOWE KWIETNIA 2021

1.04
Kiebitz & Uhu Entschuldigung, Love & Beauty Music SP
Pictish Trail Dream Wall, Fire EP
Soia, Julien Sénélas, Jérôme Vassereau In C pour 11 oscillateurs et 53 formes, unjenesaisquoi
The Stubs Make The Stubs Dead Again, Instant Classic EP

2.04
Adrian Younge, Ali Shaheed Muhammad & Gary Bartz Jazz Is Dead 006, Jazz Is Dead
Afro Yaqui Music Collective Maroon Futures, Neuma
Alessandro Bosetti Didone, Kohlhaas
Black Twig Pickers Friend’s Peace, VHF
Bryce Dessner / Australian String Quartet Impermanence/Disintegration, 37d03d
Caterina Barbieri Fantas Variations, Editions Mego
Dave Tucker, Pat Thomas, Thurston Moore & Mark Sanders Educated Guess Vol. 1, 577 Records
David Bowie At the Kit Kat Klub (Live New York 99), ISO arch.
Dead Neanderthals Rat Licker
Dry Cleaning New Long Leg, 4AD
France Jobin The Fluidity Of Time Does Not Exist, Room40
Gnod Easy To Build, Hard to Destroy, Rocket
Godspeed You! Black Emperor G_d’s Pee AT STATE’S END!, Constellation
Grandbrothers All the Unknown, City Slang LP
Ikizukuri (Almeida, Gabriel, Costa) + Susana Santos Silva Underground Suicide Orchid, Multikulti/Spontaneous Music Tribune CD
Kishi Bashi Emigrant EP, Joyful Noise DL, LP
Kutiman Surface Currents
Light Machina (Vicente, Dos Reis, Lucifora, Valinho) Light Machina, Multikulti/Spontaneous Music Tribune CD
Luca Yupanqui Sounds Of The Unborn, Sacred Bones
Matt Rösner No Lasting Form, Room40
Patrick Belega Blutt, PAN
Peter Gilbert Burnt into the Orange, New Focus
Ryley Walker Course in Fable, Husky Pants
Sourdure De mòrt viva, Les Disques du Festival Permanent
Stara Rzeka & Mauricio Takara Live at CCSP, Brutality Garden/Desmonta
Will Guthrie & James Rushford Real Real World, Black Truffle
Wodorosty Dna reconstruction, Tone Burst MC
Yuko Araki End of Trilogy, Room40
Zane Trow Still Life, Room40

5.04
Alessandro Cortini Ritmo III
Andrew CS *, Leaving
Kontrabelius I always sleep in the evening EP, wyd. własne DL, MC 35 egz.

6.04
Beachers The Interview, Czaszka Rec. MC, DL
Hubert Kostkiewicz Emergetyki, Dinzu Artefacts MC
Joe Coghill Conrad Snea, Czaszka Rec. MC, DL
Paweł Doskocz/ wojtek kurek npm, Czaszka Rec. MC, DL

7.04
Chihei Hatakeyama Late Spring, Gearbox
Jean-Michel Jarre Amazônia, Columbia
Roman Wróblewski 3:47 AM

9.04
Abraham Burton & Lucian Ban Blacksalt, Sunnyside
Akropolis Reed Quintet Ghost Light, New Focus
Alela Diane / Heather Woods Broderick / Mirabai Peart Live at the Map Room, AllPoints
Ballaké Sissoko Djourou, No Format!
Benny Sings Music, Stones Throw
Bill MacKay & Nathan Bowles Keys, Drag City
Binker Golding, John Edwards, Steve Noble Moonday, Byrd Out
C o l o r s.  C o l o r s., Antena Krzyku
Christine Ott Time to Die, Gizeh
Claire Rousay A Softer Focus, American Dreams
Coultrain Phantasmagoria, 577 Records
Dagadana Tobie, Agora
Damon Locks – Black Monument Ensemble Now, International Anthem
Elephant Micah Vague Tidings, Western Vinyl
J Foerster / N Kramer Habitat, Leaving
Jan Jelinek ICE Compositions, Faitiche EP
Jimi Tenor Deep Sound Learning (1993-2000), Bureau B
Jonathan Fitoussi Music For Xavier Veilhan, Transversales
Król Dziękuję (bardzo), Art2/Agora 
Lassi Valtonen Sosiaalinen panttivanki, Eclipse
Matthew E. White & Lonnie Holley Broken Mirror: A Selfie Reflection, Spacebomb
Max Richter Voices 2, Decca
Murcof The Alias Sessions, The Leaf Label
PDP III Pilled Up on a Couple of Doves, Shelter Press
Philippe Sarde César et Rosalie, Transversales arch.
Rhiannon Giddens They’re Calling Me Home, Nonesuch
Rogér Fakhr Habibi Funk 016: Fine Anyway, Habibi Funk
Samuel Martins Coelho Cura, Lovers & Lollypops
Schneider TM The 8 of Space, Editions Mego
Silver Synthetic Silver Synthetic, Third Man
Tenderlonious TEK-88, 22a
The Fratellis Half Drunk Under a Full Moon
The Orb Abolition of the Royal Familia (Guillotine Mixes), Cooking Vinyl
Todd Anderson-Kunert Your Promised, Room40
Urbański Rysa – OST, U Know Me
Vijay Iyer / Linda Oh / Tyshawn Sorey Uneasy, ECM
Why Bother? Why Bother?,Antena Krzyku/Araki
Wielka Radość Duszy mary, wyd. własne (Bandcamp)

10.04
Walter Smetak Smetak, Buh arch.

11.04
Neo Geodesia 2562 Neon Flames, Chinabot

12.04
T. Griffin The Proposal, Constellation

13.04
Bass Astral x Igo Satellite, Iglo

14.04
The Mike Taylor Quartet Mandala, Jazz In Britain
YNO Okiniiri No Hako, Istotne Nagr. MC

15.04
Adela Konop i Grzegorz Pleszyński Finlandia, Antidepressive
Bluszcz Kresz, Seszele
Mołr Drammaz Hidden Hobbies / Hobby ukryte, Mik.Musik! DL, MC ltd. 44 szt.
Sharon Van Etten Epic Ten, Ba Da Bing reed.

16.04
Alan Licht A Symphony Strikes the Moment You Arrive, Room40
Alexandra Spence A Necessary Softness, Room40
Ami Dang, Midori Hirano, 食品まつり a.k.a foodman, Sabiwa, Maher Shalal Hash Baz Imaginal Soundtracking 2: 鬼 / The Demon, Phantom Limb
Andy Stott Never the Right Time, Modern Love
Cannibal Corpse Violence Unimagined, Metal Blade
Caroline Polachek Standing at the Gate: Remix Collection
Clovis Nicolas Autoportrait, Sunnyside
Cory Hanson Pale Horse Rider, Drag City
Curtis K. Hughes Tulpa, New Focus
D.K. The Ancient Kingdom, Good Morning Tapes
Dida Ingenious Scenes, Orange Milk
Eomac Cracks, Planet Mu
Francesca Ter-Berg In Eynem, Phantom Limb
Francisco Mora Catlett Mora! I&II, Far Out
Greta Van Fleet The Battle at Garden’s Gate, Universal
Gutek Stan rzeczy, Mystic
Jess Joy Patreearchy, Joyful Noise
John Moods So Sweet, Arbutus EP
Julia Stone Sixty Summers, BMG
Lea Bertucci A Visible Length of Light
Michael Gordon & Cello Octet Amsterdam „8”, Cantaloupe
Natural Information Society with Evan Parker Descension (Out of Our Constrictions), Eremite
Niski Szum Wydmy – Bagna – Jeziora, Fonoradar
Norah Jones …Til We Meet Again, Blue Note
Paul Dunmall, Keith Tippett, Philip Gibbs, Pete Fairclough Onosante, 577 Records
Rolf Zielke Beaches in Your Soul, Agogo
Rozen Rozen, Fonobo
Ryuichi Sakamoto, Laurie Spiegel, Lyra Pramuk, Nicolas Godin, Lucrecia Dalt and more PRSNT, Modern Obscure Music
Spięty Black Mental, Mystic
Syna So Pro Chill/Hype, FPE
The Armed Ultra Pop, Sargent House
The Nightingales Pigs On Purpose, Call Of The Void reed.
Tomasz Mreńca Echo, Kayax
Vladislav Delay Rakka II, Cosmo Rhythmatic
Wadada Leo Smith / Douglas R. Ewart / Mike Reed Sun Beams of Shimmering Light, Astral Spirits
Zaumne Élévation, Mondoj LP, DL

17.04
Playfield: Carter, Muhr, Ishito, Plaks, Namenwirth, Takahashi, Swanson, Panikkar Playfield Vol. 2: The Middle, 577 Records

23.04
Alan Vega Mutator, Sacred Bones
Alfa Mist Bring Backs, Epitaph
Arooj Aftab Vulture Prince, New Amsterdam
Big | Brave Vital, Southern Lord
Carla Geneve Learn To Like It, Remote Control
Desertion Trio Numbers Makers, Cuneiform
Dinosaur jr. Sweep It Into Space, Jagjaguwar
Djinn Transmission, Rocket
Dominik Strycharski Core / Orkiestra Fabryki Ursus Symfonia Fabryki Ursus, Audio Cave
Gang Of Four Gang Of Four: 77-81, Warner box
Hannah Jadagu What’s Going On, Sub Pop EP
Jennifer Wharton’s Bonegasm Not a Novelty, Sunnyside
Life Without Buildings Any Other City, Rough Trade
Mariusz Duda Claustrophobic Universe, Glassville
Michael Sarian & Matthew Putman A Lifeboat (Part I), 577 Records
Miętha 36,6, Asfalt
Osees Levitation Sessions II
Satomimagae Hanazono, RVNG Intl/Guruguru Brain
Sonic Boom Almost Nothing Is Nearly Enough
Syndrom Paryski Małe pokoje w dużym mieście
The Emerald Isle The Emerald Isle, Vinyl Williams
Waluś Kraksa Kryzys Atak 1996, Mystic
Yann Gourdon Yann Gourdon, Three:four

25.04
Heathertoes & Hoffman Through Boiro to Kaunas, Astipalea MC, DL

26.04
Jacaszek / Podpora / Kohyt Jacaszek / Podpora / Kohyt, Bocian

30.04
Ben Seretan Cicada Waves
Błoto Kwasy i zasady, Astigmatic
Case Kämäräinen Joyride, Eclipse
Croatian Amor & Varg2TM Body of Content, Posh Isolation
Don Melody Club Pure Donzin, Les Disques Bongo Joe
Gojira Fortitude, Warner
Happy Pills Happy Pills, Don’t Sit On My Vinyl LP+CD
Iain Sinclair and London Experimental Ensemble Dark Before Dark, 577 Records
Joseph Shabason The Fellowship, Western Vinyl
Juan Wauters Real Life Situations, Captured Tracks
Leon Vynehall Rare, forever
Lisa Cameron & Sandy Ewen See Creatures Too, Astral Spirits
Masahiro Takahashi Flowering Tree, Distant Moon, Not Not Fun
Matt Sweeney & Bonnie „Prince” Billy Superwolves, Drag City
Polski Piach Południe, Gusstaff/Don’t Sit On My Vinyl LP+CD
Royal Blood Typhoons, Warner
Sarah Louise Earth Bow
Scotch Rolex Tewari, Hakuna Kulala LP, DL
Ślina 42’00”, Gusstaff/Don’t Sit On My Vinyl LP+CD
Sunken Cages When The Waters Refused Our History, On The Corner
Thomas Ankersmit Perceptual Geography, Shelter Press
Tobias Meinhart The Painter, Sunnyside
Tony Allen There Is No End, Blue Note
Toth Small Movements in Radiance, Not Not Fun
Tōth You And Me And Everything, Northern Spy
Unknown Me Bishintai, Not Not Fun

tbc
O.N.E Quintet One, Audio Cave LP (CD już jest) 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Australijska formacja Hiatus Kaiyote z charyzmatyczną wokalistką Nai Palm grająca taki koktajl soul, jazz, indie funk i elektro z zapowiedzią nowego albumu,, Mood vailant „. Gilles Peterson ocenił ich album,, Tawk tomahawk” (2012) w swojej audycji na BBC6 albumem tygodnia. https://youtu.be/9IcJw8EteSc
    I jeszcze jeden track nieznanego mi dotąd muzyka, ale wydaje mi się to bardzo interesujące co on tam kombinuje z dźwiękami…
    https://youtu.be/A0_Y3z93xVI

  2. Ciekawy może być też „Norwegian Gothic” Arabrot (9.04). Poza tym np. „II” Benthos (progresywny rock/metal w wykonaniu młodych wykształconych muzyków; 23.04) i „The Emerald Tablets of Thoth” Akhenaten (metal ekstremalny z domieszką muzyki Bliskiego Wschodu; 30.04). Może też „The End of All Things” Crown (rock industrialny; 16.04). Jeszcze Liquid Tension Experiment (progresywna supergrupa instrumentalna) – przełożył datę premiery nowego albumu z marca na 16 kwietnia.

    Dwie pozycje dla miłośników stoner rocka: „Live in the Mojave Desert” Stoner (w składzie: Brant Bjork i Nick Oliveri – znani m.in. z Kyuss; 16.04) i „Beast Must Regret Nothing” The Devils (nagrany z pomocą Alaina Johannesa; 23.04).

    Do tego klasycy: Blaze Bayley „War Within Me” (9.04) i Kruk & Wojtek Cugowski „Be There” (14.04). Do tego nagrania klasyków wygrzebane z archiwów: Gary Moore „How Blue Can You Get” (30.04) i Motorhead „Louder Than Noise… Live in Berlin” (23.04).

css.php