Szeroki Off i inne ogłoszenia

Na początek bieżące, środowe ogłoszenie. Otóż na Off Festival do Katowic przyjedzie legendarna, bluesowo-noise’owa formacja Oxbow z San Francisco, która na po latach wydała w ubiegłym roku niezły album Thin Black Duke. Do programu dołączą także pochodzący z Ghany, ale dobrze znany także w Europie King Ayisoba – twórca surowej, hipnotyzującej muzyki pomiędzy tradycyjnymi stylami Afryki Zachodniej a hip hopem – oraz młody i obiecujący adept tego ostatniego gatunku, czyli Amerykanin Bishop Nehru, chwalony raper i producent tworzący hip hop pełen eklektycznych naleciałości. Młody jest również kanadyjski didżej Jacques Greene, który w ubiegłym roku zaliczył dobrze (i słusznie!) przyjęty autorski debiut płytowy Feel Infinite, i on także zagra na Off Festivalu. Rozstrzał wykonawców jak zwykle bardzo szeroki. Wszyscy dołączą do ósemki ogłoszonych wcześniej wykonawców. Wszelkie informacje i karnety na stronie Off Festivalu. Czekamy na tzw. headlinerów, kolejne ogłoszenia niebawem. A ja w oczekiwaniu na kolejne zgłoszenia uruchomiłem małą i prostą w obsłudze playlistę:

TIDAL

DEEZER

Tutaj znajdziecie dzisiejsze ogłoszenia w wersji wideo na Facebooku (ale to już nie ja, tylko dyrektor artystyczny imprezy).

A skoro już dziś taki kombinowany wpis ogłoszeniowy, to dodam jeszcze, co następuje:

– członkowie ONR dziś zostają w domu (nie manifestują przeciwko polityce Izraela, który zamanifestował swoją niechęć do nowej ustawy o IPN), ale za to w czerwcu będą mogli oglądać w Opolu festiwal w Opolu,
– skorzystam, żeby poinformować o festiwalu, w który – prócz głównego organizatora, czyli Muzeum POLIN – zaangażowana jest właśnie ambasada Izraela, czyli ciekawie zapowiadającym się POLIN Music Festival: Roots’n’fruits – od 16 do 18 lutego,
– o dodatkowych ogłoszeniach line-upu swojej 13. edycji (m.in. Fever Ray) informował też festiwal Tauron Nowa Muzyka,
– ukazała się płyta zbierająca archiwalne, niepublikowane nagrania The Complainera, dostępna w wydaniu cyfrowym i fizycznym. Spośród 10 nagrań przygotowanych na nowo nagrań Polifonia w pierwszej kolejności poleca ¡OÍGAME COMPAY! (secundo), jeden ze starszych utworów: