Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

9.02.2015
poniedziałek

Patti Smith na Offie

9 lutego 2015, poniedziałek,

Tak jak przed rokiem, pozwolę sobie tu od czasu do czasu informować o kolejnych zapowiedziach związanych z Off Festivalem. Szczególnie jeśli będą miały charakter wydarzenia tej miary, co odegranie w całości albumu „Horses” przez Patti Smith. A to najświeższa propozycja, która przyszła z Katowic. Najwyraźniej moda na budowanie koncertów w całości w oparciu o repertuar poszczególnych płyt dotarła do nieco starszego pokolenia artystów, co wydaje się zjawiskiem dość pozytywnym, biorąc pod uwagę, że gwiazdy lat 80. i 90. mocno już wyeksploatowały własne dyskografie.

Zatem w sierpniu (7-9) na Offie Patti Smith z zespołem. Poza tym – jeśli wolno mi nawiązać do drugiego dzisiejszego tematu – polska improwizująca supergrupa Innercity Ensemble, a do tego bardzo ciekawy, opisywany nie tak dawno na tych łamach zespół The Budos Band, Pablopavo z Ludzikami – czyli niedawny zdobywca Paszportu POLITYKI – oraz Decapitated, czyli kolejna polska potęga metalowa, której nigdy nie miałem okazji zobaczyć na żywo. Pozostałe dzisiejsze ogłoszenia: Peaking Lights, Władysław Komendarek, Son Lux, Future Brown (nowy projekt muzyczny z udziałem Fatimy Al-Qadiri, premiera płyty wkrótce) i Selvhenter. O poprzednich ogłoszeniach (Run The Jewels, Sunn O))), Kristen itd.) pewnie już wiecie, więc tylko dla pewności odsyłam na stronę festiwalu. Trzymam kciuki za scenę Sub Popu, bo w tym roku będzie kogo zapraszać – wydawniczo początek sezonu (Sleater-Kinney, Father John Misty, THEESatisfaction) znakomity. Tymczasem idę słuchać Konono No 1, którzy tym razem nie na żaden festiwal, tylko tak po prostu – do Pardon To Tu na dwa koncerty: dziś i jutro. No i wreszcie na spokojnie posłuchać nowej Matany Roberts, którą z kolei dopiero dziś dostarczył kurier. Szczegóły wkrótce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. to może i piotr beczała z zespołem met znajdzie chwilę i wpadnie,
    byłoby eklektycznie,jeszcze bardziej.

  2. Przy okazji ogłoszeń zapraszam do zapoznania się z wywiadem z zespołem Selvhenter, który pojawił się na ubiegłorocznej edyci Festiwalu Jazz Jantar. W nowym numerze POPUP także jedyna do tej pory polska recenzja nowego albumu „Motion of Large Bodies”

    http://www.popupmusic.pl/no/46/artykuly/597/selvhenter-wywiad-z-anja-jacobsen-i-jaleh-negari

css.php