Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

24.12.2013
wtorek

Jeśli już naprawdę…

24 grudnia 2013, wtorek,

Jeśli zawędrowaliście tutaj:
– ponownie, czy może po raz pierwszy,
– mimo świąt, albo właśnie ze względu na nie,
– wskutek znudzenia ich atmosferą, czy raczej tego, że nie możecie się ich doczekać,
– w wyniku ucieczki przed gotowaniem, albo po wpisaniu frazy „najlepszy przepis na uszka” (skoro już ją tu wpisałem, będzie to choćby teoretycznie możliwe),
to…

…życzę Wam odpoczynku, spokoju, czasu dla siebie, radości i miłości – bo w końcu to najdoskonalsze warunki odbioru muzyki. Do życzeń dołączam płytę, która z całą pewnością poprawi nastrój większości czytelników tego bloga, którzy czasem przecież spierają się o gusty, sądy czy wartości (nie mam złudzeń, że spodoba się wszystkim – aż takich cudów nie ma). Proszę się nie dać zwieść adwentowej kolorystyce okładki – to muzyka bardzo rozrywkowa, choć z nutą nostalgii, jak to bywa z twórczością wykonawców zapomnianych i drugoplanowych na nowo odkrywanych po latach. Bardzo chciałbym ten przepiękny (2CD lub 4LP + książeczka z ponad 140 stronami opowieści o muzycznej scenie Minneapolis lat 70.) dostać pod choinkę. Tak bardzo, że zapobiegliwie wcześniej go sobie kupiłem. Jest wart każdej złotówki i nadaje się na świąteczną ścieżkę dźwiękową, tym bardziej że te tradycyjne, emitowane w różnych miejscach publicznych od miesiąca, zdążyły już wielu osobom naprawdę się znudzić.

A im dłużej tak słucham „Purple Snow”, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nawet jeśli tu nie zawędrowaliście, to też Wam życzę tego samego*.

RÓŻNI WYKONAWCY „Purple Snow. Forecasting The Minneapolis Sound”
Numero Group 2013
Trzeba posłuchać: Aura, 94 East, The Stylle Band, Haze, Mind & Matter…

*tak naprawdę w tym szczególnym dniu mam coś krzepiącego nawet dla tych, którzy nie życzą sobie żadnych życzeń: słowo od Vonneguta zza grobu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. 🙂
    Szanownemu Gospodarzowi z goscine na blogu – dziekuje i zycze milych Swiat
    _________________________
    The Ramones, Merry Christmas http://www.youtube.com/watch?v=4Y5GtaTrPHM

    PS nie obchodze Xmas a zyczyc mozna sobie i innym calutki rok. Ach te pozne lata 70 i Joey (Hyman)Ramone , pamietam jak dzis…okulary Ray Ban i kurtki skorzane Schottsa i zawsze przy takiej okazji powraca mlodosc.

  2. No a ja w prezencie zapraszam do greatvirtualsculpture .net Jako artysta chcę ,po części za myślą Stanisława Lema, stworzyć baze danych gdzie każdy człowiek na ziemi będzie mieć swój udział w obiegu pieniądza. Każdego dnia, każdy człowiek na ziemi dostanie na swoje konto swoją część tego co codziennie płacimy jako podatki. Każdy od dziecka do dorosłego. Zapraszam do dyskusji!! Razem zwalczymy nawet głód na świecie!! A już proszę sobie wyobrazić każde dziecko z tabletem! .Projekt sztuki wszpółczesnej zrealizowany w konwencji No-scum-email art .Projekt w jezyku angielskim. GVS czyni pieniadze realnymi znowu i walczy z wszelką przemocą na świecie.GVS jest o obojętna twa płeć masz przestrzegać praw człowieka oraz masz się edukować.Zapraszam do dyskusji!

css.php