Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

23.03.2011
środa

Orła unik

23 marca 2011, środa,

Nie, to nie będzie wpis o tym, że być może jestem ostatnim Polakiem, z którym Adam Małysz nie pożegnał się jeszcze osobiście. Ani o tym, jak moi koledzy unikali dziś na wszystkie sposoby odnotowywania śmierci Elizabeth Taylor (i wcale im się nie dziwię). Ani wreszcie o tym, jak po raz ostatni udało mi się uniknąć płacenia przy korzystaniu z serwisu „Przekroju”, który od jutra ma być płatny (ale w zamian za to mogłem zobaczyć tylko planszę powitalną – coś za coś). Będzie o czymś innym, za to krótko:

Płyta „Eli” to unikalne połączenie liryzmu z krainy łagodności rodem, melodii godnych najwyższych miejsc list przebojów i znakomitego warsztatu wykonawczego.

To nie ja napisałem, to napisali w sklepie internetowym, a w zasadzie to chyba nawet wydawca tak tę płytę opisał. I jest to najprawdziwsze zdanie, jakie zdarzyło mi się przeczytać o wykonawcy w notce promocyjnej. Długo zastanawiałem się bowiem, czy uda mi się uniknąć pisania o nowym albumie Varius Manx. I po jakichś trzech tygodniach uników mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić – tak, uda się tego uniknąć. Ta płyta jest więc stuprocentowo unikalna. Jej unikanie przynosi nawet sporą przyjemność, co niestety nie czyni jej jeszcze płytą na polskim rynku… unikatową.

VARIUS MANX „Eli”
Sony Music 2011
3/10
Trzeba posłuchać:
da się uniknąć w całości, choć można – jeśli ktoś sobie tego życzy – unikać poszczególnych kawałków w dowolnym zestawieniu. Serwisowi SoundCloud.com, którego zazwyczaj używam, udało się uniknąć opublikowania jakiegokolwiek fragmentu tej płyty.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Płyta UNIKALNA!!! To ci się Drogi Bartku udału!!! I wilk syty i Manchester City!!!

 2. A podobno pan Janson określany był kiedyś jako „Mozart polskiego popu” 🙂
  Ale to był chyba Mozart z Monty Pythona:

  http://www.youtube.com/watch?v=x-EeUxnAA1E

  Pozdrawiam!

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Eli, Eli, lama sabachtani? To do Richarda Burtona się zwracam. Czas znowu obejrzeć „Kto się boi Virginii Woolf?”. Toś żałobnego niusa napisał… 🙁 Pamiętam, jak Larry King spytał Liz, czy zamierza jeszcze kiedyś wyjść za mąż, a ona spytała, czy to oświadczyny 🙂 I nawet nie wiedziałem, że VM ma nową wokalistkę ani że Robert J. jest zdrowy i wolny.

 5. unikatowo rozbawił mnie ten wpis 😉

 6. @hawk –> Nie da się uniknąć dyskusji nad tym, czy słusznie to znaczenie dopuszczono. Ale nie da się też uciec przed stanowiskiem językoznawców, którzy proponują pozostać przy „unikatowy”: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11125

 7. O, a jaka wyjątkowa okładka! Wyjątkowo, ekhm, unikalna…

 8. „To nie ja napisałem, to napisali w sklepie internetowym, a zasadzie to chyba nawet wydawca tak tę płytę opisał.” – udało się uniknąć „w” przed „zasadzie” ;).

 9. @Ppawel –> Celna uwaga.

 10. 🙂

  moj syn ma na imie Elie (Eli)

css.php