Zostańcie 1/733 Akademii Fonograficznej

Mam nadzieję, że dzisiejsza propozycja będzie na tyle atrakcyjna, żeby najpierw zwrócić uwagę na małą reklamówkę. Właściwie to element promocyjny. Do Polski przyjeżdża bowiem Raymond Salvatore Harmon, który wspólnie z Toddem Carterem tworzy performerski duet O/R. Dlaczego powinniśmy w Polsce zwrócić uwagę na Harmona? Po pierwsze, już w Polsce występował jako artysta wizualny. Po drugie, dał się poznać w zeszłym roku jako niezwykle wpływowa postać na naszej scenie alternatywnej. Pisałem już o tym, że produkował dwie ważne premiery roku 2010: album „Revisit” Mikrokolektywu oraz „Western Lands” Kristen. Poza tym razem z Carterem współpracują z Exploding Star Orchestra Roba Mazurka. Obaj pracowali też nad koncertowym DVD Mikrokolektywu (Harmon jako reżyser, Carter zmiksował i zmasterował całość), o którym nieco dalej. W duecie tworzą przedstawienie będące skrzyżowaniem koncertu i preformance’u z dziedziny nowych mediów. Przyjadą na zaproszenie festiwalu CoCarts w Toruniu, ale zagrają całkiem sporych rozmiarów trasę, którą nazwali The Nearer East Tour:

22.03 Wrocław, OPT
23.03 Łódz, Jazzga
24.03 Warszawa, Powiększenie
25.03 Toruń, CoCarts Festival (RSH w/ PAS+HATI)
26.03 Torun, CoCarts Festival
27.03 Poznań, Dragon

Tutaj można zobaczyć ich obu w akcji, w Heaven Gallery w Chicago:

A teraz wrócę na chwilę do tematu sprzed prawie miesiąca. Myślałem, co mogę zrobić, żeby grono ludzi wybierających Fryderyki – szczególnie w dziedzinie muzyki alternatywnej – było bardziej godne zaufania. I co zrobić, żeby przekonać takich artystów jak Mikrokolektyw i Kristen (których wytwórnie nie zgłosiły w ogóle do fryderykowego wyścigu) do zainteresowania się nagrodami. I wymyśliłem: oddam decyzję czytelnikom tego bloga. Mam – jako jeden z 733 członków Akademii Fonograficznej – 1/733 wpływu na ostateczną decyzję. Przekazuję ją Wam. Możecie w komentarzach pod tym wpisem zaproponować, na którą z pięciu nominowanych pozycji chcecie oddać swój głos. Jeśli macie problem z personaliami, wpisujcie się anonimowo. Żeby uniknąć wielokrotnego głosowania przez tę samą osobę, będę przeglądał adresy IP. W najbliższy poniedziałek o 12.00 (czyli w samo południe) zamykam plebiscyt i oddaję w Waszym imieniu (poniedziałek to ostateczny termin zakończenia głosowania przez Akademię) mój jeden punkt na tę płytę, która wygra tutaj. Zestaw nie jest najłatwiejszy, więc mnie też to pomoże w jakimś stopniu. Oto typy:

1. D4D Who’s Afraid Of?
2. MUCHY Notoryczni debiutanci
3. NO!NO!NO! NO!NO!NO!
4. POGODNO Wasza Wspaniałość
5. SMOLIK , ABRADAB, MALEŃCZUK & WAGLEWSKI , MITCH AND MITCH, POGODNO, FISZ EMADE, KIM NOWAK, DJ EPROM, OXY.GEN, VOO VOO, JACASZEK Męskie granie

Czas start. Czekam na głosy, oglądając sobie w końcu materiał z wrocławskiej WFF, gdzie grał w kwietniu zeszłego roku (tak, tak – i to po 10.04) Mikrokolektyw. Filmował wspominany Raymond Salvatore Harmon. Muzycznie rzecz wykracza lekko poza materiał z „Revisit”. Wizualizacje nieźle komponują się z muzyką, podoba mi się też lekko ziarnisty obraz z kamery. Wizualizacje – warte uwagi, zbudowane na bazie ruchomych transparentnych obrazów, które (łączone ze sobą) dają wrażenie trójwymiarowości – można sobie tu też obejrzeć oddzielnie. Szukajcie, oglądajcie, ale najpierw zagłosujcie w miniplebiscycie Polifonii.

MIKROKOLEKTYW „Dew Point” DVD
Delmark 2010