Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

31.07.2022
niedziela

129 premier płytowych sierpnia

31 lipca 2022, niedziela,

Jedyna rzecz naprawdę pewna w sierpniu to jak wiadomo album poświęcony historii powstania warszawskiego (w tym roku Kwiat Jabłoni). Rzeczy, które już miałem okazję słyszeć i brzmią dobrze, to podwójne trio Bastarda & Sutari oraz zarejestrowane przez polską 1000Hz Records rytualne i lecznicze nagrania z malawijskiego nurtu vimbuza Amaliya Group (link poniżej, było już grane w radiowej Dwójce). Normalnie za wysłuchanie takiego seansu płaci się np. w telewizorach (po szczegóły odsyłam do opisu), jesteśmy więc uprzywilejowani, mogąc to sobie puścić w sieci. Rzeczy, na które czekam szczególnie, to Makaya McCraven, Kim Myhr, Cass McCombs, Liraz, Pantha Du Prince. Całą reszta też wygląda jednak w większości kusząco.      

PREMIERY PŁYTOWE SIERPNIA 2022

1.08
Amaliya Group Viyezgo. Vimbuza from Mzimba South, Sacral Grooves / 1000Hz
Crack Cloud Tough Baby, TAR / MM / UOH

3.08
VA Rental Yields: Volume 1, Front & Follow
VA Afro-Beat Airways: West African Shock Waves – Ghana & Togo 1972-1978, Analog Africa

4.08
Bastarda & Sutari Tamoj, Audio Cave

5.08
Andy Loebs Flexuous Vertex, Orange Milk
Bi Ba Doom Graceful Collision
Bloodz Boi, Claire Rousay, More Eaze A Crying Poem, Orange Milk
Brijean Angelo, Ghostly
Calvin Harris Funk Wav Bounces Vol. 2, Sony
Eminem Curtain Call 2, Aftermath
Goo Age Open Zone, Orange Milk
Kasabian The Alchemist’s Euphoria
Keefe Jackson / Oscar Jan Hoogland / Joshua Abrams / Mikel Patrick Avery These Things Happen, Astral Spirits
Kokoroko Could We Be More, Brownswood
Kyle Kidd Soothsayer, American Dreams
Lee Bains + The Glory Fires Old​-​Time Folks, Don Giovanni
Lincoln Repair and Reward, Temporary Residence Ltd.
Lonely Bindi Anahata, Accidental
Massimo Magee Toneflower, 577 Records
Meridian Brothers Meridian Brothers & El Grupo Renacimiento, Ansonia
Okzharp Outside the Ride, Hyperdub
Paul McCartney McCartney, box
Pierce Warnecke Deafened By The Noise Of Time, Room40
Prophetas Nested Russian Dolls of Paranoia, Discrepant
The Movers The Movers Vol​.​1 – 1970​-​1976 (Analog Africa Nr. 35), Analog Africa
Worthitpurchase Truthtelling, Anxiety Blanket

7.08
Liraz Roya, Glitterbeat

8.08
Derya Yıldırım & Grup Şimşek DOST 2, Les Disques Bongo Joe
Susie Ibarra & Tashi Dorji Master of Time, Astral Spirits
woopheadclrms Decolorized idylls, Glamour.Label

11.08
Krzysztof Topolski Ultrasono
Połoz Dyplom, Mik.Musik MC, DL

12.08
Anthony Cheung All Roads, New Focus
B. Fleischmann Music for Shared Rooms, Morr Music
Blue Luminaire Terroir, Bella Union
Boris Heavy Rocks, Relapse
Claude A Lot’s Gonna Change, American Dreams
Fusilier Treason, Ba Da Bing
Hudson Mohawke Cry Sugar, Warp
Kamikaze Palm Tree Mint Chip, Drag City
Ken Field & Alieno de Bootes (Alessandro Pizzin) Alien Field, Cuneiform
Kiwi jr. Chopper, Sub Pop
Mikołaj Trzaska Goats’ Ghost, Kilogram
Motte Cold + Liquid, Ba Da Bing
Osees A Foul Form, Castle Face
Panda Bear & Sonic Boom Reset, Domino
Rich Ruth I Survived, It’s Over, Third Man
S H I R A N – شيران Fadaytak – فديتك, Batov
Sylvan Esso No Rules Sandy, Loma Vista
The Game Drillmatic: Heart vs. Mind, Virgin

13.08
Bonson Diabeł stróż, Def Jam
Karaś/Rogucki Czułe kontyngenty, Kayax
Pruski Moments of Immersion, Whitelabrecs

15.08
Flaner Klespoza Dźwięki wytrawne, Nagrania Somnambuliczne

19.08
Aonghus McEvoy Under & Cracked, Astral Spirits
Arnold Dreyblatt & Paul Panhuysen Duo Geloso, Black Truffle
Au Suisse Au Suisse, City Slang
Cass McCombs Heartmind, Anti-
Cherry Ghost Thirst for Romance, Heavenly
Eli Winter Eli Winter, Three Lobed
Gammelsæter & Marhaug Higgs Boson, Ideologic Organ
Gordi Inhuman, Jagjaguwar
Hot Chip Freakout / Release, Domino
Imryll PSALM008: Mortal, Phantom Limb
Julia Wolfe & Sō Percussion Forbidden Love, Cantaloupe
Kim Myhr Sympathetic Magic, Hubro
Madonna Finally Enough Love: 50 Number Ones, Warner komp
Markéta Irglová Lila
Natalie Beridze In Front of You, Room40
Neva Dinova Demos and C-Sides, Saddle Creek
Nick Storring Music from Wéi 成为, Orange Milk
Oneida Success, Joyful Noise
Panic! At The Disco Viva las Vengeance, Fueled By Ramen
Pedro Lima Recordar É Viver : Antologia Vol​.​1, Les Disques Bongo Joe
Ricardo Villalobos, Ferro Agglomeration of Atomised Souls EP
Röyksopp Profound Mysteries II Dog, Triumph
Ruby Goon Band New Power, Phantasy Sound
Steve Fors It’s Nothing But Still, Hallow Ground
Szun Waves Earth Patterns, The Leaf Label
Terence Etc. Vortex, Brainfeeder
The Mountain Goats Bleed Out, Merge
The Soft Pink Truth Waa It Ever Real?, Thrill Jockey

24.08
Astrid Lindgren Świat jak śnieg, Pasażer
Bubblemath Turf Ascension, Cuneiform
Yoko Ono & Plastic Ono Super Band Let’s Have a Dream -1974 One Step Festival Special Edition- Super Fuji

25.08
Daniel Carter, Evan Strauss, 5-Track, Sheridan Riley The Uproar in Bursts of Sound and Silence, 577 Records
Kaitlyn Aurelia Smith Let’s Tutn It Into Sound, Ghostly International

26.08
Anieli Blask, Kayax
BrotherKenzie Nathan
Diamanda Galas Broken Gargoyles
Dienne Addio, Other People
Dinosaur jr. SeventyTwoHundredSeconds, Cherry Red EP
Dominique Droin Wave On, Guerssen arch
Esmerine Everything Was Forever Until It Was No More, Constellation
Ethan Philion Meditations on Mingus, Sunnyside
Eugene Carchesio I Should Have Known, Room40
Ezra Furman All of Us Flames, Bella Union
Gwilym Gold Blue Garden SA, Recordings
Hinode Tapes Hinode Tapes, Instant Classic CD, MC
Johnny Walker Advent, Jazz Room arch
Julia Jacklin Pre Pleasure, Transgressive
Loadbang Quiver, New Focus
Lou Reed Words & Music, May 1965, Light In The Attic arch
Matthew Halsall The Temple Within, Gondwana
Multi-Surface Aesthetics of Inequality Triangles, Not Not Fun
Muse Will of the People, Warner
Nat Birchall Unity Ensemble Spiritual Progressions
Ondness Oeste A.D., Discrepant
Paisley Fields Limp Wrist, Don Giovanni
Pantha Du Prince Garden Gaia, Rough Trade
Rachika Nayar Heaven Come Crashing, NNA Tapes
Roc Marciano & The Alchemist The Elephant Man’s Bones, ALC
Roger Clark Miller Eight Dream Interpretations For Solo Electric Guitar Ensemble, Cuneiform
Rudi Mahall / Michael Griener Jazzpreis, Astral Spirits
Saphileaum Ganbana, Not Not Fun
Skyminds Terra Prieta, Not Not Fun
Stella Donnelly Flood, Secretly Canadian
Steve Lehman Xaybu: The Unseen, Pi Recordings
Tropical Fuck Storm Moonburn EP, Joyful Noise
William Orbit The Painter, Warner
Yanna Momina Afar Ways, Glitterbeat
Yea Big Shapes Explained: For Michael Costanza, FPE

27.08
Dime Lifters Love Corrupted, TAR / MM / UOH

28.08
Trio SR9 Déjà Vu No Format!

29.08
Chris Forsyth Evolution Here We Come, No Quarter

30.08
Luc Ferrari Solitude Transit, Transversales arch

31.08
Michał Pepol KORA ∞, Agora
Taro Nohara Poly​-​Time Soundscapes / Forest Of The Shrine, WRWTFWW

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Panie redaktorze, uprzejmie informuję, że nowy album Makayi McCravena ukaże się dopiero 23 września, a więc miesiąc później niż podaje Pan na polifonii Czekam na niego z niecierpliwością podobnie jak Pan. Pozdrawiam

  2. @Audiomaniak –> Bardzo dziękuję, pomyłka, oczywiście. Wykreślam z zestawienia.

  3. Nowa Kaitlyn Aurelia Smith? Dobrze wiedzieć. Właśnie przesłuchałem dwa udostępnione już kawałki i pragnę więcej.

    Może sprawdzę też Diamandę Galas, bo dwadzieścia lat temu kolega mi ją polecał.

    Warto, jeśli jest się miłośnikiem starego rocka, takiego sprzed pół wieku, szwedzka kapela ze świetną wokalistką: Siena Root – „Revelation”, 19 sierpnia.
    https://www.youtube.com/watch?v=AfolXUH76iE
    We wrześniu zespół ma zagrać w Poznaniu, Piekarach Śląskich i Warszawie.

    Może warto uwzględnić też:
    – Lacrimas Profundere – „How to Shroud Yourself with Night”, 26 sierpnia, metal gotycki;
    – Lonely Robot – „A Model Life”, 26 sierpnia, rock progresywny.

css.php