Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

3.01.2022
poniedziałek

99 premier płytowych stycznia

3 stycznia 2022, poniedziałek,

O tej porze roku trudno się manewruje pomiędzy podsumowywaniem tego, co było, a zapowiadaniem tego, co będzie. Te plany mocno się na siebie nakładają. Wyjątkowo pozwalam sobie więc na popołudniowy wpis z listą zapowiedzi miesiąca. Styczeń zwykle pod tym względem nie rozpieszcza, ale płytę, która wydaje się dość pewną kandydatką na grudniową listę najlepszych wznowień i archiwaliów, już tu widzę. To zresztą mój pierwszy zakup płytowy w nowym roku. Jeśli o czymś zapomniałem, polecam sekcję komentarzy – tutaj i na Facebooku.   

PREMIERY PŁYTOWE STYCZNIA 2022

1.01
Czarface Good Guys Bad Guys EP Including Tracks From Venom: Let There Be Carnage, EP
Dangaus Čiabuvis Aerodronas
Daniel Bachman Lonesome Weary Blues, EP
Daniel Son & Futurewave Son Tzu & the Wav.God
Elías Merino & Daniel del Río Structures for Wave Field Synthesis, Superpang
kakofoNIKT Dance Epidemic – Greatest Hits A.D. 1518, Antenna Non Grata CD, DL (prem. 31.12)
King Gizzard & The Lizard Wizard Live in London, Romanus
Mydreamfever Rough and Beautiful Place
Phish LivePhish 12.31.21 – Live from the Ninth Cube
Teenage Halloween The Homeless Gospel Choir, Don Giovanni
Trainwreck A Night at the Drive-In

4.01
Elvis Costello & The Imposters The Boy Named If, EMI
Imitation Zone Late

6.01
Burial Antidawn EP, Hyperdub
Sentino Aporofobia 

7.01
David Bowie Toy:Box, ISO
Ellen Allien Rosen, UFO EP
Grzegorz Bojanek Damaged, EP
Michael Giacchino Spider-Man: No Way Home OST, Sony
Pelkkä Poutanen Pyhä veri vuotaa, Eclipse
Soichi Terada Asakusa Light, Rush Hour
Stephanie Lamprea Quaking Aspen, New Focus
Wadada Leo Smith, Henry Kaiser, Alex Varty Pacifica Coral Relief, 577 Records
Wh0 Feels, EP

10.01
Prykson IFS Psycho Outs, U Know Me
The Voices We Just Want To Be Ourselves

14.01
Anna von Hausswolff Live at Montreux Jazz Festival, Southern Lord live
Bill Fay Still Some Light: Part 1, Dead Oceans
Bonobo Fragments, Ninja Tune
Broken Social Scene All Dead Young, komp
Earl Sweatshirt Sick!, Tan Cressida
Fazer Plex, City Slang
FKA Twigs Capri Times, mixtape
Garcia Peoples Dodging Dues, No Quarter
Klara Lewis Live In Montreal 2018, Editions Mego
Mekons Exquisite, Glitterbeat
Mike Cooper Oceans of Milk and trickle, Room40
Steve Roden Oionos, Room40
Wojtek Oliński Am I Going the Right, Case Studio

18.01
Claptrap Adulting, Unjenesaisquoi

19.01
Beach House Once Twice Melody: Chapter Three, Sub Pop EP

20.01
Joana Gama & Luís Fernandes There’s No Knowing, Holuzam

21.01
Band Of Horses Things Are Great, BMG
Billy Talent Crisis of Faith, Warner
Biosphere Shortwave Memories, Biophon
Boris W, Sacred Bones
Boy Harsher The Runner OST, Nude Club
Dwa Sławy Z archiwum X2, Universal
Eiko Ishibashi For McCoy, Black Truffle LP (DL już jest)
Hania Rani Live from Studio S2 (Complete Session), Gondawana
Jake Xerxes Fussell Good and Green Again, Paradise of Bachelors
Jana Horn Optimism, No Quartet
John Mellencamp Strictly A One-Eyed Jack, Republic
John Zorn, Bill Laswell The Cleansing, Tzadik
Kenny G New Standards, Concord
King Gizzard & The Lizard Wizard Butterly 3001
Maria Moles For Leolanda, Room40
Palace Shoals, Fiction
Pan Daijing Tissues, PAN
Reptaliens Multiverse, Captured Tracks
Sana Shenai Warm Former, Les Albums Claus
The Soundcarriers Wild
Years & Years Nightcall, Polydor

22.01
Luke Stewart’s Silt Trio The Bottom, Cuneiform

23.01
Rokia Koné & Jacknife Lee Bamanan, Real World

28.01
Alexander Flood The Space Between, Ropeadope
Anaïs Mitchell Anaïs Mitchell, BMG
Beirut Artfacts, Pompeii komp
Christiana Giannone Zone 7, Room40
Claude Cooper Myriad Sounds
Coran Club Turn To, Not Not Fun
Czarny HiFi Jeśli coś się stanie, Universal
Eels Extreme Witchcraft, E Works
Etran de L’Aïr Agadez, Sahel Sounds
Iannis Xenakis Electroacoustic Works, Karlrecords box
Iannis Xenakis Taurhiphanie / Voyage Absolu Des Unari Vers Andromède / Gendy 3 / S​.​709, Karlrecords
Iannis Xenakis Diamorphoses / Concret PH / Orient Occident / Bohor, Karlrecords
Iannis Xenakis Hibiki Hana​-​Ma / Mycenae Alpha / Polytope de Cluny, Karlrecords
Imarhan Aboogi, City Slang
Jarkka Rissanen & Timo Ylinen Long Time Coming, Eclipse
John Patton Soul Connection, Jazz Room
Jonathan Fitoussi / Clemens Hourrière Möbius, Transversales
Josephine Foster Godmother, Fire
Motordrome, Sony
North Mississippi Allstars Set Sail, New West
Opening Performance Orchestra / Reinhold Friedl / Miroslav Beinhauer Chess Show (Other Memories of John Cage), Neos
Paul Draper Cult Leader Tactics, KScope
Pinegrove 11:11, Rough Trade
Pixies Live in Brixton, Demon box
PJ Harvey Let England Shake – demos, Island
Severed+Said Tragic Seeker, Not Not Fun
Soda Lite Aqua Solar Cura, Not Not Fun
St. Paul & The Broken Bones The Alien Coast, ATO
The Residents Wormwood Box, Cherry Red komp
Urge Overkill We, Omnivore
VA Future Sounds of Jazz vol. 15, Compost
VA L’Esprit Ka: New Directions in Gwoka Music from Guadeloupe 1981-2010, Time Capsule
Woda Ziemia, thisinotarecord BC

29.01
Dominowe UMTHAKATHI, Gqom Oh!

30.01
Roy Of The Ravers Emotinium ’22, Emotional Response EP

31.01
Rob Magill The Beast of Our Nation / Tired Times Atlantic Rhythms

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Chciałbym polecić również album akordeonisty Mario Batkovica,, Introspectio ” z grudnia zeszłego roku, bo ciągle jeszcze odkrywa się rzeczy (czasami zupełnie przypadkiem 🙂 wywołującymi aha efekt.
    Bośniak mieszkający w Szwajcarii oraz Hannoverze eksperymentuje na swoim drugim albumie monumentalne,, malarstwo”, soundtracki dźwiękowe między nową eksperymentalną muzyką, a neo klasyką. To co tworzą Nils Frahm czy Olafur Arnalds na fortepianie, tworzy Batkovic na akordeonie.
    https://youtu.be/rk_qWEd1LkA

  2. Przełożona z listopada na 28 stycznia premiera „Flames of Perdition” Dawn of Solace.

css.php