Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

30.09.2021
czwartek

197 premier płytowych października

30 września 2021, czwartek,

Środek sezonu, więc jest co zapowiadać. Zarówno jeśli chodzi o nowości, jak i wznawiane albo wykopywane spod ziemi archiwalia. Ta lista będzie więc rosła w kolejnych tygodniach, odwrotnie do środków na kontach tych wszystkich, którzy postanowią z niej zrobić użytek. Zapraszam do przeglądania, a pierwsze październikowe premiery odnotowuję już od jutra.   

PREMIERY PŁYTOWE PAŹDZIERNIKA 2021

1.10
Adrian Younge, Ali Shaheed Muhammad Instrumentals JID009, Jazz Is Dead
Bastarda & Chór Uniwersytetu SWPS Kołowrót, Audio Cave CD, DL
Black Dice Mod Prog Sic, FourFour
Brett Naucke Mirror Ensemble, American Dreams
Dorośli Dorośli, Luna Music
Double Dagger Sophisticated Urban Living (Contemporary Conveniences Edition), Thrill Jockey
DRTYWHTVNS Aloof, Orange Milk
El Pricto & Degenerative Spontaneous Orchestra Spontaneous Live Series 008, Spontaneous Music Tribune
El Pricto Electric Guitar Quintet Spontaneous Live Series 007, Spontaneous Music Tribune
Evan Parker Winns Win, Byrd Out
Explosions In The Sky Big Bend
Full Of Hell Garden of Burning Apparitions, Relapse
Geir Sundstøl St​.​ Hanshaugen Steel, Hubro
Hans Riegler Pear Feet and Square Words, Room40
Hans Zimmer No Time To Die OST, Decca
HersteRRRia Gniew, D.I.Y. Koło Records
John Southworth Rialto, TAR/MM/UOH
John Zorn Meditations On The Tarot, Tzadik
Kalabrese Let Love Rumpel Part 1, Compost
Keith Tippett & Matthew Bourne Aeolian, Discus
Kit Sebastian Melodi, Mr. Bongo
Kristof Hahn Preludes, Room40
Lil Wayne & Rich The Kid Trust Fund Babies
Maco Oey Kutkutusta, Eclipse
Mata Młody Matczak, SBM Label
Matthias Muller in quartet and trio Spontaneous Live Series 006, Spontaneous Music Tribune
Ministry Moral Hygiene, Nuclear Blast
Neil Young Carnegie Hall 1970, Reprise arch.
Okyerema Asante feat. Plunky Drum Message, Strut arch.
Ove Without Territory, Fonoradar
Paula Shocron / William Parker / Pablo Díaz El Templo, Astral Spirits
Pilgrim Raid Anna Agenda, Chinabot
Pond „9”, Spinning Top Music
Röyksopp Lost Tapes, Cooking Vinyl arch.
Silas Short Drawing, Stones Throw
Smote Drommon, Rocket
Strachy Na Lachy Piekło, SP Records
Tirzah Colourgrade, Domino
Tomasz Gołda Live at 17th Mózg Festival, Prądy DL
Tony Bennett & Lady Gaga Love for Sale, Universal
Wendy Eisenberg Bloodletting, Out Of Your Head
Yann Novak Bathed In Light And Rapture, Room40
Yes The Quest, InsideOut
ZK Collaboration Slow Food, Polskie Nagrania

2.10
Ignatz & de stervende honden Saturday’s Den, Les Albums Claus

3.10
Ksenia Parkhatskaya Colours

4.10
Markus Guentner Extropy, A Strangely Isolated Place
VA Zar: Songs for the Spirits, JuJu Sounds

7.10
Ander …Potrwa wiecznie, Zoharum
Sphyxion „3”, Zoharum

8.10
Andrja Ljos Fountain of Inspiration, Not Not Fun
Badbadnotgood Talk Memory, XL
Carlos Barbosa-Lima & Johannes Tonio Kreusch El Manisero GLM
Domingae Ae, Sacred Bones
Efterklang Windflowers, City Slang
Emra Grid Threatening Omens In The Clouds, L-ne
Ensemble d”Oscillateurs 2 Transcriptions (Oliveros – Pade) L-ne
Faust 1971-1974, Bureau B arch.
Hexa Material Interstices, Room40
Hoavi Invariant, Peak Oil
Jerusalem In My Heart Qalaq, Constellation
John Coltrane A Love Supreme: Live in Seattle, Impulse! arch.
Kiln Tungsten, Ghostly
Kurt Elling SuperBlue, Edition
L’Ocelle Mare Sans chemin, Murailles
Merzbow Flare Blues, Room40
New Mexican Stargazers Highway Dreamscape, Not Not Fun
Porches All Day Gentle Hold!
Shannon Lay Geist, Sub Pop
Susana Baca Palabras Urgentes, Real World
Topdown Dialectic Vol. 3, Peak Oil
Toshimaru Nakamura Culvert – No​-​Input Mixing Board 10, Room40
Urszula Biała droga (reedycja), Magic
VA CNC x Ziemia, Coastline Northern Cuts LP

10.10
Bomba Estéreo Deja
James Blake Friends That Break Your Heart, Polydor
Stelios Chatzikaleas Dignity, Liberta
Tonga Boys ft. Doctor Kanuska Group Umoyo Wa Muthempire (Live In the Temple), 1000Hz CD, MC, DL

11.10
Roland Bocquet Paradia, WRWTFWW

14.10
Polskie Znaki TBA, DL

15.10
A.A.Williams Arco, Bella Union
Agustin Pereyra Lucena Quartet, La Rana
Alexander Beets Big Sounds, Maxanter
Alter Ego + Matmos Pranam – A(Round) Giacinto Scelsi, Die Schachtel
Aquaserge The Possibility Of A New Work For Aquaserge, Crammed/Made To Measure
Bedouine Waysides
Buffalo Nichols Buffalo Nichols, Fat Possum
Charlotte Greve, Wood River, Cantus Domus Sediments We Move New Amsterdam
Coldplay Music of the Spheres, Parlophone
Dark Sky She 2.0, EP
Dean Wareham I Have Nothing to Say to the Mayor of L.A., Double Feature
Dos Santos City of Mirrors, International Anthem
Finneas Optimist
Frank Carter & The Rattlesnakes Sticky, AWAL
Hania Rani & Dobrawa Czocher Inner Symphonies, Deutsche Grammophon
Hayden Thorpe Moondust For My Diamond, Domino
Jimmy V x Slum Audi Coma, Orange Milk
Le Ren Leftovers, Secretly Canadian
Lilly Hiatt Lately ,New West
Marina Rosenfeld Teenage Lontano, Room40
Miętha 36,6, Asfalt
Mount Liberation Unlimited Welcome to the Jungle, Soundway
Paavoharju Kastoin sulkaa kuulla, Fonal
Piotr Scholz Music Birds from Another Planet, Audio Cave CD, DL
Primal Scream Demodelica, Columbia arch.
Ralph Kamiński Kora, Fonobo
Relaxer Concealer, Planet Mu
ROVA Saxophone Quartet The Circumference of Reason, ESP-Disk
Santana Blessings & Mircales, Starfaith
Şatellites Seni Sen Olduğun İçin Sevdim, Batov
Scrimshire Nothing Feels Like Everything, Albert’s Favourites
Tom Morello The Atlas Underground Fire, Mom+Pop
VA Grids 2, Outlines MC, DL
Vanishing Twin Ookki Gekkou, Fire
Walt Weiskopf European Quartet Introspection
Wierszokleta Januszek, U Know Me
Yemin Yemin, Nasiono
Yves Tumor The Asymptotical World EP, Warp

16.10
Pip Blom Welcome Break, Heavenly

18.10
Igor Butman Only Now, Butman Music

19.10
Deerhoof Actually, You Can, Joyful Noise
Gadt / Chojnacki / Gradziuk Renaissance Gesualdo, Fundacja Słuchaj

22.10
Aksak Maboul Redrawn Figures 1, Crammed Discs
Aksak Maboul Redrawn Figures 2, Crammed Discs
Andrew Pekler & Giuseppe Ielasi Palimpsests, Shelter Press
Android Trio Other Worlds, Cuneiform
Aya Im Hole, Hyperdub
Black Marble Fast Idol, Sacred Bones
Bridge Of Flowers A Soft Day’s Night, ESP-Disk
Circuit des Yeux -io, Matador
Clinic Fantasy Island, Domino
Dinner Dream Work, Captured Tracks
Don Lifted 325i, Fat Possum
Elena Setien Unfamiliar Minds
Grouper Shade, Kranky
Hand Habits Fun House, Saddle Creek
Helado Negro Far In, 4AD
Herbert Musca, Accidental
Ibukun Sunday PSALM006: The Last Wave, Phantom Limb
Jarvis Cocker The French Dispatch. Chansons d’Ennui, Tip Top
Ka Baird & Pekka Airaksinen FRKWYS Vol. 17: Hungry Shells RVNG Intl
Lana Del Rey Blue Banisters, Interscope
Mastodon Hushed and Grim, Warner
Maya Shenfeld In Free Fall, Thrill Jockey
Mess Esque Mess Esque, Drag City
My Morning Jacket My Morning Jacket, ATO
Nick Cave & The Bad Seeds B-Sides & Rarities Part II, arch.
Nick Mazzarella Trio Mazzarella / Håker Flaten / Ra – What You Seek is Seeking You, Astral Spirits
Nova Express Twenty, One Rocket
Okay Kaya The Incompatible Okay Kaya, Jagjaguwar
Orquesta Akokán 16 Rayos, Daptone
Parquet Courts A Sympathy for Life, Rough Trade
Phew New Decade, Mute
Ross From Friends Tread, Brainfeeder
Sam Wilkes One Theme & Subsequent Improvisation, Leaving
Starlight Assembly Starlight and Still Air, Beacon Sound
Terry Riley & Bang On A Can All Stars Autodreamographical Tales, Cantaloupe
Tonstartssbandht Petunia, Mexican Summer
Trip Shrubb Trewwer, Leud un Danz Faitiche
ZAZ Isa, Warner

26.10
Funky Ella I Put a Spell on You, Label Ahead

28.10
Łukasz Poleszak Korzenie, Nagrania Somnambuliczne
TRIO_IO New Animals, Antenna Non Grata CD, DL

29.10
Adam Bałdych Poetry, Act
Aki Onda Brisbane September 25 2004, Room40
Artifacts: Nicole Mitchell, Tomeka Reid, Mike Reed .​.​.​and then there’s this, Astral Spirits
Christopher Parker & the Band of Guardian Angels Soul Food, Mahakala
Diamanda Galás Diamanda Galás
Ed Sheeran „=”, Asylum
Fisz Emade Tworzywo Ballady i protesty, Mystic
Gaijin Blues Gaijin Blues III, Coastline Northern Cuts LP, CD, DL
Geese Projector, Partisan
Jamael Dean Primordial Waters, Stones Throw
Jamire Williams But Only After You Have Suffered, International Anthem
Levitation Orchestra Illusions & Realities, Gearbox
Light Conductor Sequence Two, Constellation
Maciej Sadowski I Have Absolutely Nothing To Say, So Listen, Rhodium
Marissa Nadler The Path of the Clouds, Sacred Bones/Bella Union
Mary Lattimore Collected Pieces II, Ghostly
Momentary Ghosts Bu.Re_ & Carlos Ferreira, Atlantic Rhythms
Mulo Francel Mountain Melody, GLM
Nightmares On Wax Shout Out! To Freedom, Warp
Patrick Shiroishi Hidemi, American Dreams
Pelt Reticence / Resistance, Three Lobed
Rodrigo Almonte Distancia
Sam Evian Time to Melt, Fat Possum
Steve Coleman Live at the Village Vanguard Vol. 2 (MDW NTR), Pi Recordings
Tenderlonious Still Flute, 22a
The Parrots Do,s Heavenly
The War On Drugs I Don’t Live Here Anymore, Atlantic
Theon Cross Intra-I, New Soil
Tori Amos Ocean to Ocean, Decca
Wave Racer To Stop From Falling Off The Earth, Astral People
Wojtek Mazolewski Yūgen, Agora

30.10
Vladimir Luchansky Transitions, 577 Records

tbc
19 Wiosen Nów, Requiem

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Nala Sinephro – Space 1.8 – warto.

  2. cfreepo – trochę spóźnione. Zobacz parę wpisów wstecz 🙂

  3. I na dzień dobry Neila Younga słucham. Normalnie jestem w stanie narzekać, gdy artyści już tylko grzebią w archiwach i po parę takich rzeczy rocznie wydają, ale „Carnegie Hall 1970” jest takie pełne uroku, że nie mogę. I kontakt z publicznością jest – akurat leci u mnie „Sugar Mountain”.
    https://www.youtube.com/watch?v=Qh3eB6hqC-o

    Kristofa Hahna odnotowuję do przesłuchania później. Może spodoba mi się bardziej niż ostatnie Swans.

    Z innego bieguna, polski Unborn Suffer dziś ma wydać album „Covered in Grind” z grindcore’owymi coverami.

    Dla miłośników rocka sprzed pół wieku: Wooden Fields wyda 8.10 swój pierwszy album – „Wooden Fields”. W składzie m.in. członek Siena Root.

    Dla entuzjastów Blue Oyster Cult: Albert Bouchard wyda 15.10 drugą część trylogii „Imaginos”. Może być ciekawy.

    Melvins wyda 15.10 „Five Legged Dog” z akustycznymi wersjami utworów ze swojego repertuaru. Może zrobi na mnie mniejsze wrażenie niż zeszłoroczony „Gift of Sacrifice” Buzza z Trevorem, ale i tak czekam.

    Na solowego Jerry’ego Cantrella – „Brighten”, 29.10 – też czekam.

    Z innej beczki, 15.10 ma się ukazać ścieżka dźwiękowa do „Halloween Kills”. Wolałbym jakiś nowy film Johna Carpentera, ale chyba już tylko na jego muzykę można liczyć.

    Jeszcze kilka polskich pozycji wymieniam z czystego patriotyzmu, nie jako rekomendację:
    – Velesar – „Szczodre gody”, folk metal, 1.10;
    – Moleskin – „Wrednoczas”, chyba metalcore, 1.10;
    – Cochise – „The World Upside Down”, rock, 15.10;
    – Glass Island – „Glass Island”, piosenkowy rock progresywny, 15.10;
    – Hate – „Rugia”, metal ekstremalny, 15.10;
    – LaNinia – „Tyrant”, chyba coś w rodzaju metalu, 15.10.

  4. Na „dzień dobry pełen uroku” – Neil Young! Podpisuję się, bo się i zauroczyłem i wzruszyłem. mp/ww

css.php