Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

29.05.2017
poniedziałek

Ogłoszenia – wcale nie takie drobne

29 maja 2017, poniedziałek,

Tegoroczny Off Festival mógłby już pewnie w tym roku nic nie ogłaszać, ale ogłosił. I te teoretycznie drobniejsze ogłoszenia sumują się do całkiem grubych. Przede wszystkim Idris Ackamoor & The Pyramids, autorzy fantastycznej, nagranej po latach płyty We Be All Africans, która gościła na mojej liście najlepszych albumów 2016 roku. No i trójmiejski zespół Trupa Trupa, którego nowy album Jolly New Songs zapewne trafi na analogiczne listy – nie tylko u mnie – pod koniec tego roku. Pod warunkiem, że – zgodnie z zapowiedziami – ukaże się tej jesieni. Jeśli wyjdzie, to może będziemy mieli w dziedzinie alternatywno-rockowego grania zupełnie nowy wzorzec światowej kariery. Tu się zatrzymam, bo wolę sobie zostawić coś na potem. Do tego na Offie wystąpią jeszcze m.in. L.Stadt (jest nowa płyta L.Story), Kobieta z Wydm, Bitamina, Mateusz Franczak i Guiding Lights. Całą resztę znajdziecie na festiwalowej stronie. Ale to jeszcze nie wszystko. Tego samego dnia ogłosił pierwszych wykonawców i wpuścił do sprzedaży karnety krakowski Unsound

W tym wypadku czytanie listy może się okazać przygnębiającym doświadczeniem, bo karnety trafiły do sprzedaży dziś o 16.00 i sprzedały się w chwilę później. W każdym razie mnie się wyświetla info, że „Wyprzedane/niedostępne”. Wśród nowych gości festiwalu znajdą się m.in. Einstürzende Neubauten, Nivhek (Liz Harris, znana lepiej jako Grouper), Zonal (nowy projekt Kevina Martina z Justinem Broadrickiem, do których dołączy Moor Mother, występująca też na Unsoundzie osobno), do tego Gas (Wolfgang Voigt), Jlin oraz Pharmakon. Będzie muzyka Moondoga grana na gamelanie, Robin Fox i jeszcze parę atrakcji, które – tak jak wyżej – sumują się do naprawdę poważnych ogłoszeń. Szczegóły tutaj. Czekamy już na pojedyncze bilety.

Nietrudno będzie w tym roku zilustrować sezon w muzyce polskimi propozycjami festiwalowymi. Miał to być dłuższy wpis, ale jutro kolejny, a atrakcji – jak mi się wydaje – wystarczy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Trupa Trupa – absolutnie tak. I bardzo ciekaw jestem nowego materiału na żywo… I dobrze, że na OFF-ie.

css.php