Mamo, umiem już zapętlać!

Zobacz, mamo, ja już potrafię to nagrać i zapętlić. A jak już zapętlę, mogę się tą pętlą bawić – zwwwwwaaaaallnniiaaaamm, apotemprzyspieszam*. A jak pokręcę tą gałką, to robi się z tego dźwięku perkusyjnego takie śmieszne pling. No a jak zagram te trzy dźwięki, robi się, mamo, nie uwierzysz, normalnie taki filmowy klimat**. Jeszcze bicik podłożę i od razu wszyscy będą tańczyć, zobaczysz***. Mamo, a nie przyszedł czasem mejl, kiedy sobie kręciłem te dubstepy?

Tak, synku, Burial odesłał twoje bity – pisze tutaj, że fajnie pozapętlałeś tam w tym twoim utworze i że on to wszystko trochę zwolnił. I dodał szumy****. Projekt okładki mu się podoba. A co na drugiego singla?

Jeszcze Darkstar miał coś przysłać, taki rozhuśtany rytmicznie nam kawałek wychodzi*****. Ciągle tam coś podkręcam, zapętlam. No i Rezzett mi coś dograją, fajne ziomy, jakieś takie jungle nam się robi. Jeszcze HKE będzie, pozwalniałem tam trochę głosy i daliśmy taki zarąbisty deszcz, ale chyba wypuszczę to tylko jako bonus w wersji cyfrowej. Jeszcze coś, mamo?

Tak, może jestem trochę konserwatywna, synku, ale nie lubię kiedy takie brzydkie słowa wrzucasz na tłiterze:

Dobra, mamo, ostatni raz, wszystko to przez to niedobre zioło

Dorzucę ci na lepsze, mój zombiaczku, ale czy ty czasem nie miałeś lecieć do Katowic na ten, jak im tam, Off Festival?

Przepraszam, mamo, ale tak się zapętliłem przy tej nowej płycie, że po prostu zapomniałem.

ZOMBY Ultra, Hyperdub 2016, 5/10

PS. Podobieństwo do istniejących osób czysto przypadkowe, ale różne partie tekstu można kojarzyć z następującymi utworami:
* Fly 2
** E.S.P.
*** Glass
**** Sweetz
***** Quandary
Przy okazji: zdecydowanie najlepszym utworem na nowej płycie Zomby’ego jest HER.