Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

3.10.2014
piątek

Thom Yorke i ja jesteśmy kwita

3 października 2014, piątek,

Informacja z ostatniej chwili: Thom Yorke nie jest nowym Bono. W niedawnym wpisie przedstawiłem jako problem sposób dystrybucji wersji cyfrowej płyty „Tomorrow’s Modern Boxes” – trzeba było ją kupić razem z programem BitTorrent. Problem polegał też na tym, że klient dowiadywał się o tym dopiero po dokonaniu opłaty (6 dolarów). Sam wycofałem się na tym etapie z transakcji i postanowiłem założyć spór konsumencki, korzystając z możliwości, jakie stwarza serwis PayPal. Wysłałem do firmy Sandbag Ltd., która fizycznie odbierała pieniądze mail o treści (w skrócie): „Zapłaciłem właśnie za płytę Thoma Yorke’a, ale interesuje mnie muzyka, a nie oprogramowanie firmy BitTorrent. Bardzo proszę o sygnał, czy jest możliwość, bym za zapłacone pieniądze dostał płytę, a nie usługi dodatkowe”. Odpowiedź przyszła po dwóch dniach – i udało się:

IMG_20141003_172137_edit_edit

Od serwisu w.a.s.t.e. otrzymałem jednocześnie oddzielny, nieco zdawkowy, ale pisany przez żywą osobę mail: „I’ve just sent you the MP3 files” wraz z hasłem dostępu do plików i formułą, że „gdyby coś jeszcze było nie tak…”. A ponieważ ściągnąłem właśnie materiał w postaci pliku ZIP na twardy dysk, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dla BitTorrent Inc. stwarza to pewien precedens. Jak widać MOŻNA kupić cyfrowo nowy album Yorke’a, nie ładując przy tym niechcianego software’u. Ale mój spór konsumencki nr PP-003-438-783-267 został niniejszym zamknięty. Ktoś jest po drugiej stronie i docierają do niego racjonalne argumenty. Dzięki, Thom. Jesteśmy kwita.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. A może to sam Thom odpisał? Bezpośredni kontakt z fanami level hard 🙂

 2. wow! [2] 🙂

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. troche ze Skandynawii:

  _____dunski punk ICEAGE z albumem „Plowing into The Field of Love” w wolniejszym tempie. Piano, violin, trabka i wokalista, ktory przypomina Nicka Cave´a
  https://www.youtube.com/watch?v=EagCKe2Au8E „Forever”

  _____KLEERUP z SUSANNE SUNDFOER z nowym albumem „As If We Never Won”
  dla wszystkich fanow Norwezki (poprzedni album „Oblivion”) retro z lat 80, tacky artwork +partie gitary basowej, syntezatory z „Beverly Hills Cop”….

  ____THE RADIO DEPT. z „Death To Fascism” pierwsze nagranie od czterech lat szwedzkiej grupy indiepop – polityczne przeslanie w j. serbochorwackim „Smrt fasizmu, sloboda narodu!” majace zwiazek z niedawnym wyborami w Szwecji.

 5. Proszę, napisz im jeszcze, że chciałbym winyl, ale nie biały tylko zwykły za zwykłą cenę. Dzięki

 6. @Pszemcio –> Myślę, że będzie i zwykły w swoim czasie. Ale 30 funtów to cena dość wariacka za 1LP.

 7. No właśnie i do tego a) kupiłbym tylko z powodów „fanowskich”, bo dla mnie to najsłabszy projekt Thoma; b) tam jest tylko 8 kawałków.

 8. Polecam – VASHTI BUNYAN
  nowy album „Heartleap” (Fat Cat/Border)juz niebawem ta wokalistka folkowa wystapi w Katowicach na ARS Cameralis Festiwal
  (16 listopada 2014). Debiutowala w 1970 a byla to perla tego genre´u album „Just Another Diamond Day” – az do roku 2005 zawiesza swoja dzialalnosc artystyczna, osiedla sie na prowincji. Wspolpracuje z wytwornia Fat Cat dla ktorej nagrala obecny album „Heartleap” (trzeci). Ur. 1945, spokrewniona z XVII wiecznym kaznodzieja Johnem Bunynaem autorem powiesci alegorycznej „Wedrowki Pielgrzyma”

  http://www.fat-cat.co.uk/site/artists/vashti-bunyan

css.php