Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

Premiery 2014

Update 2014-09-16

ROK 2014 – PREMIERY PŁYTOWE

W niektórych wypadkach datę premiery należy traktować jako orientacyjną, podawaną z dokładnością do tygodnia, datą wyjściową był dla mnie dzień premiery europejskiej (zwyczajowo poniedziałek, w USA wtorek, w Polsce coraz częściej piątek lub sobota). Dzięki dla tych, którzy pomagają tworzyć to zestawienie. Angielski w nazwach miesięcy to ukłon w stronę gości z zagranicy.

2014.01 STYCZEŃ / JANUARY
2014.02 LUTY / FEBRUARY
2014.03 MARZEC / MARCH
2014.04 KWIECIEŃ / APRIL
2014.05 MAJ / MAY
2014.06 CZERWIEC / JUNE
2014.07 LIPIEC / JULY
2014.08 SIERPIEŃ / AUGUST
2014.09 WRZESIEŃ / SEPTEMBER
2014.10 PAŹDZIERNIK / OCTOBER
2014.11 LISTOPAD / NOVEMBER
2014.12 GRUDZIEŃ / DECEMBER

6.01
Paul Armfield
– Up Here (Arftullsounds)
Fire! Orchestra – Second Exit (Rune Grammofon) ltd
Mark Kozelek – Live at Victoria Teatern and Stenhammarsalen (Caldo Verde)
Nadja – Queller (Essence)

13.01
Lee Bannon
– Alternate Endings (Ninja Tune)
Big Ups
– Eighteen Hours of Static (Toughlove)

Blank Realm – Grassed Inn (Fire)
Mary Chapin Carpenter – Songs from the Movie (Zoe/Rounder)
The Crystal Method
– The Crystal Method (Tiny E)

East India Youth – Total Strife Forever (Stolen)
Jackie Lomax – Against All Odds (Angel Air)
Moodymann – Moodymann (Mahogani Music)
Mouse On Mars – Spezmodia (Monkeytown) EP
Sharon Jones & The Dap-Kings – Give the People What They Want (Daptone)
September Girls – Cursing the Sea (Fortuna Pop)
Slalom – Slalom (Lado ABC) CD
Bruce Springsteen – High Hopes (Columbia)
Thelonious Monk – Paris 1969 (Blue Note) CD+DVD

20.01
Alcest
– Shelter (Prophecy)

Bill Callahan – Have Fun With God (Drag City)
Dog Bite – Tranquilizers (Carpark)
Andreas Dorau – Aus der Bibliotheque (Bureau B)
George Dorn Screams – Ostatni dzień
Damien Jurado – Brothers and Sisters of the Eternal Sun (Secretly Canadian)
Mogwai
– Rave Tapes (Rock Action)

Doug Paisley – Strong Feelings (No Quarter)
Sunday Pagans – Sunday Pagans (Karrot Kommando)
Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra
– Fuck Off Get Free We Pour Light on Everything (Constellation)

Univers Zero – Phosphorescent Dreams (Arcangelo)
Warpaint
– Warpaint (Rough Trade)

John Zorn – The Hermetic Organ vol. 2: St. Paul’s Chapel (Tzadik)

27.01
Actress
– Ghettoville (Werk Discs)

The Autumn Defense – Fifth (Yep Roc)
Bohren & der Club of Gore – Piano Nights (PIAS)
Jacques Caramac & The Sweet Generation
– The Highs and Lows of… (Rocket Girl)

Peter Christopherson – Time Machines II (Threshold House) usb
David Crosby – Croz (Rykodisc)
Dum Dum Girls
– Too True (Sub Pop)

Morgan Delt – Morgan Delt (Trouble In Mind)
Echoes Of Yul – Tether EP (Zoharum)
Hybryds – Music for Rituals (Zoharum)
Angelique Kidjo – Eve (429)
Morrissey – Satellite of Love (live EP) (Parlophone)
Pontiak – Innocence (Thrill Jockey)
Snowbird – Moon (Bella Union)
Strom Noir – Urban Blues (Zoharum)
VA – Haiti Direct (Strut)
VA – There Is No Such Thing As Society. Punk 45 vol. 2: Underground Punk and Post-Punk in the UK 1977-81 (Soul Jazz)

……………………………………………………………………………………………………

3.02
Behemoth
– The Satanist (Mystic)

Bombay Bicycle Club – So Long, See You Tomorrow (Vagrant)
Broken Bells – After The Disco (Columbia)
Peter Buck – I Am Back to Blow Your Mind Once Agai (Mississippi)
Rosanne Cash
– The River & the Thread (Blue Note)

CEO – Wonderland (Modular)
Evorevo – Underpop (T1-Teraz) Igor Boxx, Magierski
Kristian Harting – Float (Exile On Mainstream)
Hatti Vatti – Worship Nothing (New Moon Recordings)
Have A Nice Life – The Unnatural World (Flenser)
Jesca Hoop – Undress (Last Laugh)
Katy B – Little Red (Columbia)
Krzysztof Komeda – Dance of the Vampires (Bronze Rat) reed. LP+CD
Robert Kusiołek, Perry Robinson, Klaus Kugel, Christian Ramond – The Universe (Multikulti)
Marissa Nadler – July (Sacred Bones/Bella Union)
Pat Metheny Unity Group – Kin (Nonesuch)
Janek Schaefer – Lay-by Lullaby (12K)
Sunn O))) & Ulver – Terrestrials (Southern Lord)
Suzanne Vega – Tales From the Realm of the Queen of Pentacles (Cooking Vinyl)
Xiu Xiu – Angel Guts: Red Classroom (Polyvinyl)

10.02
+ + +
– + + + (Sumerian Records)
Avishai Cohen
– Almah (Warner) polska prem.

Fanfarlo – Let’s Go Extinct (New World)
Neil Finn
– Dizzy Heights (Lester)

Hurray For The Riff Raff – Small Town Heroes (ATO)
Illum Sphere – Ghosts of Then and Now (Ninja Tune)
Keel Her – Keel Her (Critical Heights)
Let Spin – Let Spin (EFPI)
Chino Moreno – + + + (Sumerian)
Nostalgia 77 – A Journey Too Far (Tru Thoughts)
Nina Persson – Animal Heart (Lojinx)
Sun Araw – Belomancie (Drag City)
Sun Kil Moon – Benji (Caldo Verde)
Tinariwen – Emmaar (Anti)
VA – Appetit Portugalia (Warner)
VA – Appetit Szwecja (Warner)

17.02
Lucy
– Churches, Schools and Guns (Stroboscopic Artefacts)

Angel Olsen – Burn Your Fire For No Witness (Jagjaguwar)
Sean Paul – Full Frequency (Warner)
Phantogram – Voices (Republic)
Planningtorock – All Love’s Legal (Human Level)
Sultan Hagavik – TNDWH (Bołt) MC/kaseta
VA – Radio Niger (Sublime Frequencies)

24.02
A New Line (Related)
– A New Line (Related) (Home Assembly Music)

The Band Of Holy Joy – Easy Listening (Exotic Pylon)
Band Of Horses
– Acoustic at the Ryman (Brown)

Bike For Three! – So Much Forever (Fake Four Inc.)
Bisquit
– Lilly (Muzyka Powiśle)
Uri Caine, Ksawery Wójciński, Robert Rasz
– Szpilman (Multikulti)

Tim Daisy & Mikołaj Trzaska – In This Moment (Relay)
Death Vessel – Island Intervals (Sub Pop)
Echaskech – Irigin (Just Music)
Simone Felice – Strangers (Team Love)
Future Islands – Singles (4AD)
Jimi Goodwin
– Odludek (Heavenly)

John Harle, Marc Almond – The Tyburn Tree – Dark London (John Harle)  
Innercity Ensemble
– Black/White (Instant Classic)

Kucharczyk – Best Fail Compilation (Monotype)
Lo-Fang – Blue Film (4AD)
Brad Mehldau & Mark Guiliana – Mehliana: Taming the Dragon (Nonesuch)
Nothing – Guilty of Everything (Relapse)
The Notwist – Close to the Glass (City Slang/Sub Pop)
OST – Co jest grane, Davis? / Inside Llewyn Davis (Nonesuch) PL
Patten – Estoile Naiant (Warp)
Reverend and The Makers – ThirtyTwo (Cooking Vinyl)
Russian Red – Agent Cooper (Sony)
ScHoolboy Q – Oxymoron (Top Dawg)
Jesse Sparhawk & Eric Carbonara – Tributes & Diatribes (Vhf)
Christina Vantzou – No2 (Kranky)
St. Vincent – St. Vincent (Loma Vista)

We Will Fail (Aleksandra Grünholz) – Verstörung (Monotype)
Wild Beasts – Present Tense (Domino)

……………………………………………………………………………………………………

3.03
Anatol Wojdyna Show Band
– Punkt styku (GAD Records) wersja LP 7.04
Beck
– Morning Phase (Capitol)

Carla Bozulich – Boy (Constellation)
Stanley Brinks and the Wave Pictures – Gin (Fika)
Neneh Cherry – Blank Project (Smalltown Supersound)
Current 93 – I Am the Last of All the Field that Fell (Durtro)
Drive-By Truckers – English Oceans (ATO)
Bob Dylan – 30th Anniversary Concert Celebration (Sony) CD+DVD
Eagulls – Eagulls (Partisan/Knitting Factory)
Paloma Faith – A Perfect Contradiction (RCA)
Vijay Iyer – Mutations (ECM)
Kid Cudi – Presents Satellite Flight: The Journey To Mother Moon (Universal Republic)
L.A.S. – Szum (Sonic)
Laibach – Spectre (Mute)
London Grammar – If You Wait (Universal)
The Men – Tomorrow’s Hits (Sacred Bones)
Mike Oldfield – Man on the Rocks (Virgin)
Linda Perhacs – The Soul of All Natural Things (Asthmatic Kitty)
Real Estate – Atlas (Domino)
Skip The Use – Little Armageddon (Polydor)
Benmont Tench – You Should Be So Lucky (Blue Note)
The Unsemble – The Unsemble (Ipecac)
Pharrell Williams – G I R L (RCA)
John Zorn – The Alchemist (Tzadik)

10.03
Acquaintance
– Satellite Stream (Anti-Ghost Moon Ray)

Architects – Lost Forever // Lost Together (Epitaph)
Todd Cochran (Bayete) – Worlds Around the Sun (Omnivore)
Elbow – The Take Off and Landing of Everything (Fiction)
Arve Henriksen – Chron + Cosmic Creation (Rune Grammofon)
Micah P. Hinson – Micah P. Hinson and the Nothing (Talitres)
Joan As The Police Woman – The Classic (PIAS)
Metronomy – Love Letters (Because)
– No Mythologies To Follow (Sony)
Pustki
– Safari (Art2)

Scraps – Electric Ocean (Fire)
Rufus Wainwright – Vibrate: The Best Of (Universal)
Dean Wareham – Dean Wareham (Sonic Cathedral)

17.03
Desert Noises
– 27 Ways (SQE Music)
Kevin Drew
– Darlings (Arts & Crafts)
Foster The People
– Supermodel (Sony)

Killing Sound – Killing Sound (Blackest Ever Black) 2×12″
Lyla Foy – Mirrors the Sky (Sub Pop)
Hauschka – Abandoned City (Temporary Residence)
Ibidio Sound Machine – Ibidio Sound Machine (Soundway)

Killing Sound – Killing Sound (Blackest Ever Black)
Komety – Paso Fino (Thin Man)
George Michael – Symphonica (Virgin)
Lea Michele – Louder (Music Division)
Kylie Minogue – Kiss Me Once (Parlophone)
Nicole Mitchell’s Black Earth Ensemble – Black Earth Ensemble (FPE)
RSS Boys – 00 Fly (Mik.Musik)
VA – Considerably Further Beyond the Sea: The Vant Garde Surf Music (Cordelia)
Vermont – Vermont ( Kompakt)
The War On Drugs – Lost in the Dream (Secretly Canadian)
Olo Walicki – Kot (czy też kotka?) (Instytut Kultury Miejskiej)
Wen – Signals (Keysound)

24.03
Thomas Ankermit
– Figueroa Terrace (Touch)
The Baseball Project
– 3rd (Yep Roc)
Aloe Blacc
– Lift Your Spirit (Universal)
Johnny Cash
– Out Among the Stars (Legacy)

Collectress – Mondegreen (Peeler)
Miles Davis – Miles at the Fillmore. Miles Davis 1970: The Bootleg Series vol. 3 (Columbia) box
John Frusciante – Eclosure (Record Collection)
Future Islands – Singles (4AD)
Golden Retriever – Seer (Thrill Jockey)
The Hold Steady – Teeth Dreams (Washington Square)
Howler – World of Joy (Rough Trade)
Król – Nielot (Thin Man)
Lavender Country – Lavender Country (Paradise of Bachelors) reed.
Liars – Mess (Mute)
Millie & Andrea – Drop the Vowel (Modern Love)
Meredith Monk – Piano Songs (ECM New Series)
Janusz Panasewicz – Fotografie (Universal)
Patrick The Pan – Patrick The Pan (Kayax) CD+DVD reed.

31.03
Arc Iris
– Arc Iris (Bella Union)
The Bad Plus
– The Rite of Spring (Sony)
Band of Skulls
– Himalayan (Mystic)

The Body – I Shall Die Here (Rvng Intl)
Sara Brylewska – Skąd przyszłaś (Kayax)
Cloud Nothings – Here and Nowhere Else (Wichita/Carpark)
Dirtmusic – Lion City (Glitterbeat)
Hecker – Articulação (Mego)
HTRK – Psychic 9-5 Club (Ghostly)
Millie & Andrea – Drop the Wovels (Modern Art)
Peter Mulvey – Silver Ladder (Signature Sounds)
Emmanuelle Seigner – Distant Lover (Polydor)
Timber Timbre – Hot Dreams (Arts & Crafts)
White Hinterland – Baby (Dead Oceans)

……………………………………………………………………………………………………

7.04
40 Thieves
– The Sky Is Yours (Leng)
Automat
– Automat (Bureau B)
Miron Białoszewski (+ Patryk Zakrocki, Marcin Staniszewski, Mikrokolektyw)
– Białoszewski do słuchu cz. I-IV (CD „Białoszewski do słuchu”, Bołt 2014

Christopher Bissonnette – Essays in Idleness (Kranky)
Carlene Carter – Carter Girl (Rounder)
Suzanne Ciani / Clone – Logo Presentation Reels 1985 (Diposable Music)
Ellis Island Sound – Regions (Village Green)
EMA – The Future’s Void (City Slang)
The Faint – Doom Abuse (SQE)
Farben / James DIN A4 – Farben Presents James DIN A4 (Faitiche)
Fatherson – I Am an Island (Modern Way)
Inventions – Inventions (Temporary Residence)
Islaja – SUU (Monika)
Andrzej Korzyński – Man of Marble (Finders Keepers)
Loops Haunt – Exits (Black Acre)
Meta Meta – MetaL MetaL (Mais Um Discos)
OFF! – Wasted Years (Vice)
Orcas
– Yearling (Morr Music)

Protomartyr – Under Color of Official Right (Hardly Art)
Ratking – So It Goes (Hot Charity)
Artur Rojek – Składam się z ciągłych powtórzeń (Kayax)
Seven Davis jr – The Lost Tapes Vol. 1 (Izwid)
The Skull Defekts – Dances In Dreams of the Known Unknown (Thrill Jockey)
Sohn – Tremors (4AD)
Avey Tare’s Slasher Flicks – Enter the Slasher House (Domino)
Todd Terje – It’s Album Time (Olsen)

14.04
The Afghan Whigs
– Do to the Beast (Sub Pop)
Amatorski – From Clay to Figures (Crammed)
The Amazing Snakeheads – Amphetamine Ballads (Domino)
Ian Anderson
– Homo Erraticus (K-Scope)

The Both – The Both (Superego)
Rodney Crowell – Tarpaper Sky (New West)
Horse Thief – Fear In Bliss (Bella Union)
Klara Lewis – Ett (Editions Mego)
Brett Naucke – Seed (Spectrum Spools) LP
The Nels Cline Singers – Macroscope (Mack Avenue)
Paolo Nutini – Caustic Love (Parlophone)
The Secret Sisters – Put Your Needle Down (Universal)
Smoke Fairies – Smoke Fairies (Full Time Hobby)
Hakon Stene – Lush Laments For Lazy Mammal (Hubro)
Thee Of Sees – Drop (Castleface)
VA – Get On the Right Track Mod R&B, Jazz and Ska (Fantastic Voyage)
VA – Gipsy Rhumba: The Original Rhythm of Gipsy Rhumba In Spain 1965-74 (Soul Jazz Records)
Ben Watt – Hendra (Unmade Road) ex-Everything But The Girl
Woods – With Light and With Love (Woodsist)

21.04
Alex Band
– The Eccentric (Helicon 1981/GAD 2014) reed.

Alex Band – Zderzenie myśli (Tonpress 1979/GAD 2014) reed.
John Cage – Early Electronic & Tape Music (Sub Rosa)

Melanie de Biasio – No Deal (Mystic)
Death – Death III (Drag City)
Eels – The Cautionary Tales of Mark Oliver Everett (Mystic)

Kelis – Food (Ninja Tune)
Kronos Quartet – Explorer Series (Nonesuch) 5CD box
LCD Soundsystem – The Long Goodbye: Live at Madison Square Garden (Parlophone) box
The Menzingers – Rented World (Epitaph)
David Toop – Mondo Black Chamber (Sub Rosa)
Triggerfinger – By Absence of the Sun (Universal)

28.04
Damon Albarn
– Everyday Robots (Warner)

Olga Bell – Kraj (New Amsterdam)
Dan Clews – Tourist In My Own Backyard (Vista)
The Delines – Colfax (Decor)
Ed Wood – Post-Mortem Lovers (Lado ABC)
Elephant – Sky Swimming (Memphis Industries)
Embrace – Embrace (Cooking Vinyl)
Fennesz – Becs (Mego)
Full Ugly – Spent the Afternoon (Bedroom Sucks)
The Ghost of a Saber Tooth Tiger – Midnight Sun (Chimera)
Kronos Quartet – A Thousand Thoughts (Nonesuch)
Ramona Lisa – Arcadia (Terrible)
Francisco Lopez – La Selva (Sub Rosa) reed. LP
Maria Minerva – The Beginning (Not Not Fun)
Old 97’s – Most Messed Up (ATO)
William Onyeabor – What?! (Luaka Bop)
Ought – More Than Any Other Way (Constellation)
Perfect – Live (Polskie Radio) reedycja
Pink Mountaintops – Get Back (Jagjaguwar)
Pixies – Indie Cindie (Pixies)
Prins Thomas – Prins Thomas III (Full Popp)
Teen – The Way and Color (Carpark)
Tiny Ruins – Brightly Painted One (Bella Union)
Chad VanGaalen – Shrink Dust (Sub Pop)
Ryley Walker – All Kinds of You (Tompkins Square)
We Have Band – Movements (Naive)
Wovenhand – Refractory Obdurate (Glitterhouse)

Wye Oak – Shriek (City Slang)
Peter Zumo feat. Arthur Russell – Lateral Pass (Foom Music)

 

……………………………………………………………………………………………………

5.05
Badbadnotgood
– III (Innovative Leisure)
Chris Robinson Brotherhood
– Phosphorescent Harvest (Silver Arrow)
Toumani Diabate & Sidiki Diabate – Toumani & Sidiki (World Circuit)

Kevin Drumm – Phantom Jerk (Bocian) LP ltd.
Brian Eno & Karl Hyde – Someday World (Warp)
Liam Finn – The Nihilist (Yep Roc)
Roddy Frame – Seven Dials (AED Records)
Larry Heard – Alien (Alleviated)
The Horrors – Luminous (XL)
Ray LaMontagne – Supernova (RCA)
Lykke Li – I Never Learn (LL)
Natalie Merchant – Natalie Merchant (Nonesuch)
Fatima Al Qadiri – Asiatisch (Hyperdub)
Pathman – Monady (Requiem)
Gruff Rhys – American Interior (Caroline)
Rongwrong – Krwy (Requiem)
tN Collective – Omm (Requiem)
tUnE-yArDs – Nikki Nack (4AD)
William Tyler – Lost Colony (Merge) EP
Spear – Black Holes, Dead Stars and Melting Genes (Requiem)
VA – Everything Is Shit: Punk In Brussels 1977-79 (Sub Rosa)
VA – Punk 45: Sick On You! One Way Split! Proto-Punk 1970-77: After The Love & Before The Revolution (Soul Jazz)
Walls/Oram – Second Houses (Ecstatic)
Willie Watson – Folk Singer Vol. 1 (Acony)

12.05
Alvarius B
– What One Man Can Do With an Acoustic Guitar, Surely Another Can Do With His Hands Around the Neck of God (Abduction)
Tori Amos
– Unrepenant Geraldines (Decca)
The Black Keys
– Turn Blue (Nonesuch)

Inga Copeland – Because I’m Worth It (-)
Eastlink – Eastlink (In The Red)
Grenier Meets Archie Pelago – Grenier Meets Archie Pelago (Melodic)
Michael Jackson
– Xscape (Epic)

Kemialliset Ystavat – Alas rattoisaa virtaa (Dekorder)
Krojc – Fotogram (Requiem)
Little Dragon – Nabuma Rubberband (Because)
St. Paul & The Broken Bones – Half the City (Single Lock)
Swans – To Be Kind (Young God/Mute)
VHS Head – Persistence of Vision (Skam)
Young Widows – Easy Pain (Temporary Residence)

19.05
Ginger Baker
– Why? (Motema)
Archie Bronson Outfit
– Wild Crush (Domino)

Cherry Ghost – Hard Runners (Heavenly)
Coldplay
– Ghost Stories (Parlophone)

Luke Haines – New York in the 70’s (Cherry Red)
Jolie Holland – Wine Dark Sea (Anti-)
The Kurws – Wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu (Gusstaff)
Conor Oberst – Upside Down Mountain (Nonesuch)
Plaid – Reachy Prints (Warp)
The Roots – & Then You Shoot Your Cousin (Def Jam)
The Soundcarriers – Entropicalia (Ghost Box)
Tame Impala – Live Versions (Fiction)
Yann Tiersen – Infinity (Mute)
Wooden Wand – Farmer’s Corner (Fire!)

26.05
Priscilla Ahn
– This Is Where We Are (SQE)
Lily Allen – Sheezus (Regal)
Archive – Axiom (Mystic)

Lee Bains III & The Glory Fires – Dereconstructed (Sub Pop)
Tomas Barfod – Love Me (Secretly Canadian)
Chrome – Feel It Like a Scientist (King of Spades)
Amen Dunes – Love (Sacred Bones)
Echo & The Bunnymen – Meteorites (Caroline)
Ben Frost – A U R O R A (Bedroom Community/Mute/Mystic)
Hercules & Love Affair – The Feast Of The Broken Heart (Moshi Moshi)
Martha – Courting Strong (Fortuna Pop!)
Owen Pallett – In Conflict (Domino)
The Phantom Band – Strange Friend (Chemikal Underground)
Richard Pinhas & Oren Ambarchi – Tikkun (Cuneiform)
Richard Pinhas & Tatsuya Yoshida – Welcome in the Void (Cuneiform)
Sonido Gallo Negro – Sendero Mistico (Glitterbeat)
Sharon Van Etten
– Are We There (Jagjaguwar)

VA – The Sound of Siam Volume 2 (Soundway)
Xxanaxx – Triangles (Warner)
You Are Wolf – Hawk to the Hunting Gone (Stone Tape)
Neil Young – A Letter Home (Third Man/Reprise)
Zamilska – Untune (Mik.Musik)


……………………………………………………………………………………………………

2.06
Dave Alvin & Phil Alvin
– Common Ground: Dave Alvin & Phil Alvin Play and Sing the Songs of Big Bill Broonzy (Yep Roc)

Alex Banks – Illuminate (Monkeytown)
Clap Your Hands Say Yeah
– Only Run (Xtra Mile)

Diamond Version – CI (Mute)
Eaux – Plastics (ATP)
Lee Fields & The Expressions – Emma Jean (Truth & Soul)
For BDK – For Body Drugs & Kicks (Warner Music Sweden)

Fucked Up – Glass Boys (Matador)
Godflesh – Decline & Fall (Avalanche)
Incognito – Amplified Soul (EarMusic)
James – La Petite Mort (BMG)
Hamilton Leithauser – Black Hours (Ribbon) ex-Walkmen
Bob Mould – Beauty & Ruin (Merge)
Peter Murphy
– Lion (Nettwerk)

Meshell Ndegeocello – Comet, Come To Me (Naive)
The Pains Of Being Pure At Heart – Days of Abandon (Fierce Panda)
Parquet Courts
– Sunbathing Animals (Rough Trade)

Roll The Dice – Until Silence (The Leaf Label)
Will Stratton – Gray Lodge Wisdom (Talitres)
Vader – Tibi et igni (Warner)
VA – Hyperdub 10 (Hyperdub)
Paul Weller – More Modern Classics (EMI)

9.06
Die Antwoord
– Donker Mag (Zef/Mystic)

Thomas Barfod – Love Me (Secretly Canadian)
Bremen – Second Launch (Blackest Ever Black)
Clipping – CLPPNG (Sub Pop)
Death Grips – Niggas on the Moon (Third Worlds)
The Felice Brothers
– Favourite Waitress (Dualtone)

Fhloston Paradigm – The Phoenix (Hyperdub)
First Aid Kit
– Stay Gold (Columbia)

Mary Gauthier – Trouble & Love (Proper/The Black)
Lust For Youth – International (Sacred Bones)

Plastikman – EX (Mute)
VA – Rolê: New Sounds Of Brazil (Novos Sons Do Brasil) (Mais Um Discos)
Tom Vek – Luck (Moshi Moshi)
Jack White
– Lazaretto (XL)
Wife – What’s Between (Tri Angle)

16.06
The Antlers
– Familiar (Transgressive)

Boris – Noise (Sargent House)
Dylan Carlson – Gold (Daymare) drcarlsonalbion
Mike Cooper – Trout Steel (Paradise of Bachelors)
Lana Del Rey – Ultraviolence (Polydor)
Lower – Seek Warmer Climes (Matador)
The Lowland Hundred – The Lowland Hundred (Exotic Pylon)
Meridian Brothers – Salvatora Robot (Soundway)
Ian McLagan & The Bump Band – United States (Yep Roc)

Willie Nelson – Band of Brothers (Sony)
Signor Benedick the Moor – El Negro (Deathbomb Arc)
Siinai – Supermarket (Splendour)
Soft Pink Truth – Why Do We Heathen Rage? (Thrill Jockey)
Alexis Taylor – Await Barbarians (Domino)

23.06
Luke Abbott
– Wysing Forest (Border Community)
Alien Ensemble – Alien Ensemble (Alien Transistor)
Black Bananas
– Electric Brick Wall (Drag City)

Peter Matthew Bauer – Liberation! (Memphis Industries)
Ephemerals – Nothin Is Easy (Jalapeno)
Gus Gus – Mexico (Kompakt)
How To Dress Well – What Is This Heart? (Weird World)
Kasai Allstars – Beware the Fetish (Crammed Discs)
Prince Of Livia – Perkal (Brennnessel) Tomasz Szpaderski z Kamp!
Sons Of Magdalene – Move To Pain (Audraglint)
Steve Lehman Octet – Mise en abime (Pi Recordings)
Ed Sheeran
– x (Atlantic)
Teielte – All Things (U Know Me)
Xeno & Oaklander – Par Avion (Ghostly)

30.06
Louis Andriessen
– La Commedia (Nonesuch) 2CD+DVD
Anushka – Broken Circuit (Brownswood)
The Cambodian Space Project – Whisky Cambodia (Metal Postcard)
Eno Hyde – High Life (Warp)
David Gray
– Mutineers (Kobalt/Mystic)
Hildur Guðnadóttir – Saman (Touch)
The International Nothing – The Dark Side of Success (Ftarri)
Jandek – Ghost Passing (Corwood Industries)
Mark Kozelek – Live at Biko (Caldo Verde)
Mestre Cupijo e Seu Ritmo – Siria (Analog Africa)
Louis Moholo – Moholo Unit – For the Blue Notes (Ogun)
Rosco – The Call of the Cosmos (Fire!)
VA – Studio One Dancehall – Sir Coxsone In The Dance: The Foundation Sound (Soul Jazz)
Steven Wilson – Cover Version (Kscope)

……………………………………………………………………………………………………

7.07
James Blackshaw
– Fantomas: Le faux magistrat (Tompkins Square)
Chicks on Speed – Artstravaganza (Chicks On Speed Records)
The Durutti Column – Chronicle LX:XL (Kookydisc)
The God In Hackney – Cave Moderne (Junior Aspirin)
Pharoah & The Underground – Pharoah and the Underground (Clean Feed)
La Roux – Trouble in Paradise (Universal)
SIA – 1000 Forms of Fear (Sony)
Midge Ure – Fragile (Hypertension)
Wolfgang Voigt – Ruckverzauberung 9 (Kompakt)
 

14.07
Dredd Foole & Ben Chasny
– Drunk with Insignificance (Feeding Tube)
Fink
– Hard Believer (Ninja Tune)
Fire! Orchestra
– Enter (Rune Grammofon)
Jungle – Jungle (XL)
Luluc – Passerby (Sub Pop)
Morrissey – World Peace Is None of Your Business (Harvest)
Plastikman – EX (Mute)
Reigning Sound – Shattered (Merge)
Slow Club – Complete Surrender (Wichita)
VA – Country Funk Vol. 2 1967-1974 (Light In The Attic)
Wolves In The Throne Room – Celestite (Diadem)

21.07
Acollective
– Pangaea (Alcopop!)
Electric Funeral – Total Funeral (Southern Lord)
Lawrence English
– Wilderness of Mirrors (Room40)
Ensemble Economique – Melt Into Nothing (Denovali)
John Fullbright – Songs (Blue Dirt)
John Hiatt – Terms of My Surrender (New West)
Martyrdöd – Elddop (Southern Lord)
The Raveonettes – Pe’ahi (Beat Dies)
To Rococo Rot – Instrument (City Slang)
Emma Tricca – Relic (Finders Keepers)
Yes – Heaven and Earth (Frontiers)
Woman’s Hour – Conversations (Secretly Canadian)

28.07
Eric Clapton & Friends
– Breeze: Appreciation of JJ Cale (Polydor)
Tom Petty and the Heartbreakers
– Hypnotic Eye (Reprise)
Shabazz Palaces – Lese Majesty (Sub Pop)
Wildest Dreams – Wildest Dreams (Smalltown Supersound)
Richard Youngs – Primary Concrete Attack (Fourth Dimension)
Ziguri – Koelsch-Schickert-Erdenreich (Bureau B)

……………………………………………………………………………………………………

4.08
Les Ambassadeurs feat. Salif Keita
– Les Ambassadeurs du Motel de Bamabko (Sterns Africa) 2CD
Jason Adasiewicz’s Sun Rooms – From the Region (Delmark)
Angus & Julia Stone – Angus & Julia Stone (Virgin)
Beck / VA
– Song Reader (Universal)
Martin Duffy – Assorted Promenades (O Genesis)
Faded Paper Figures – Relics (CD Baby)
Roland Kirk – Complete Recordings: 1956-1962 (Enlightenment) 4CD
Craig Leon
– Anthology of Interplanetary Folk Music Vol. 1: Nommos / Visiting (RVNG Intl.)

11.08
Mike Cooper & Chris Abrahams
– Trace (Al Maslakh)
FaltyDL – In the Wild (Ninja Tune)
FKA Twigs
– LP1 (Young Turks)
The Gaslight Anthem – Get Hurt (Virgin)
Nisennenmondai – N (Blast First Petite)
Sinead O’Connor – I’m Not Bossy, I’m the Boss (Nettwerk)
Spoon – They Want My Soul (Epitaph)
Trans AM
– Volume X (Thrill Jockey)
Mirel Wagner – When the Cellar Chldren See the Light of Day (Sub Pop)

18.08
Afrikan Boy
– The ABCD (Yam)
Benjamin Booker
– Benjamin Booker (Rough Trade)
Der Father – Wake Up (Lado ABC)
Digit-All-Love – Augusta (Mystic)
Imogen Heap
– Sparks (Megaphonic)
Jenny Hval & Susanna – Meshes of Voice (SusannaSonata)
Kimbra
– The Golden Echo (Warner)
Moire – Shelter (Werkdiscs)
Luke Sital-Singh – The Fire Inside (Parlophone)
Spider Bags – Frozen Letter (Merge)
Tashi Dorji – Tashi Dorji (Hermit Hut)
Wiz Khalifa – Blacc Hollywood (Atlantic)

25.08
Oren Ambarchi & Eli Keszler
– Alps (Dancing Wayang)
Asa
– Bed of Stone (Naive)
Basement Jaxx – Junto (Atantic Jaxx/Mystic)
Bitchin’ Bajas – Bitchin’ Bajas (Drag City)
The Bug – Angels & Devils (Ninja Tine)
Cold Specks – Neuroplasticity (Mute)
Cowbell – Skeleton Soul (Damaged Goods)
Cymbals Eat Guitars – Lose (Tough Love)
Robyn Hitchcock – The Man Upstairs (Yep Roc)
J Mascis – Tied to a Star (Sub Pop)
Musee Mecanique – From Shores of Sleep (Glitterhouse) 
Music Blues
– Things Haven’t Gone Well (Thrill Jockey)
The New Pornographers – Brill Bruisers (Matador)
Pallbearer – Foundations of Burden (Profound Lore)
Royal Blood – Royal Blood (Warner)
Rustie – Green Language (Warp)
Ty Segall – Manipulator (Drag City)
Shovels & Rope – Swimmin’ Time (Dualtone)
Wand – Ganglion Reef (God?)
The Wytches
– Annabel Dream Reader (Heavenly)

……………………………………………………………………………………………………

1.09
Steven James Adams
– House Music (State 51 Conspiracy)
Blonde Redhead – Baragan (Kobalt)
Jennifer Castle – Pink City (No Quarter)
Robert Curgenven
– Sirene (Reflected Fields) LP
Dr. John – Ske-Dat-De Dat… The Spirit of Satch (Proper)
Earth
– Primitive and Deadly (Southern Lord)
Shaun Escoffery – In the Red Room (Dome)
The Flies – Pleasure Yourself (Library Music)
Ben Glover – Atlantic (Carpe Vita Creative)
Half Japanese – Overjoyed (Joyful Noise)
Peggy Seeger – Everythng Changes (Signet)
Sinkane – Mean Love (City Slang)
Johnny Winter – Step Back (Megaforce)
Zeitkratzer – Lou Reed: Metal Machine Music (Zeitkratzer)
Zoot Woman – Star Climbing (Embassy One)

8.09
Ryan Adams
– Ryan Adams (Columbia)
Avi Buffalo
– At Best Cuckold (Sub Pop)
Banks
– Goddess (Harvest/Universal)
Naomi Bedford – A Story of Insolence (Dusty Willows)
Peter J. Birch
– Yearn (Antena Krzyku)
Busdriver – Perfect Hair (Big Dada)
Bob Cheevers – On Earth As It Is In Austin (Private Angel)
Death From Above 1979 – The Physical World (Last Gang/Fiction)
Justin Townes Earle – Single Mothers (Vagrant)
Gut Und Irmler – 500 m (Tapete)
Interpol – El Pintor (PIAS)
Ital – Endgame (Planet Mu)
Orlando Julius with the Heliocentric – Jaiyede Afro (Strut)
Karen O – Crush Songs (Kobalt/Mystic)
Ally Kerr – Viva Melodia (Much Obliged)
Gaba Kulka – The Escapist (Mystic)
Magnolia Acoustic Quartet – Cinderella (ForTune)
Mazur & Neuringer Duo – The Kraków Letters (ForTune)
Niagara – Don’t Take It Personally (Monotreme)
Orange the Juice – The Drug of Choice (ForTune)
Paula i Karol – Heartwash (Tontrager Deliatess)
Pere Ubu – Carnival of Souls (Fire!)
Robert Plant – Lullaby and… The Ceaseless Roar (Nonesuch)
Sean Rowe – Mandman (Anti-)
Simian Mobile Disco – Whorl (Anti-)
Skubas – Brzask (Kayax)
Ches Smith & the Arches – International Hoohah (ForTune)
Tricky – Adrian Thaws (False Idols)
VA – No Seattle: Forgotten Sounds of the North-West Grunge Era 1986-1997 (Soul Jazz) 2CD/2x2LP
Wacław Zimpel To Tu Orchestra – Nature Moves (ForTune)

15.09
Allah-Las
– Worship the Sun (Innovative Leisure)
Adam Cohen
– We Go Home (Cooking Vinyl)
Lee Gamble – KOCH (PAN)
Hiss Golden Messenger – Lateness of Dancers (Merge)
Lia Ices – Ices (Jagjaguwar)
Kapitan Nemo – Złota kolekcja: Twoja Lorelei (Pomaton)
Medeski, Scofield, Martin & Wood – Juice (Okeh)
My Brightest Diamond – This Is My Hand (Asthmatic Kitty) 
Red Snapper
– Hyena (Lo Recordings)
Shellac – Dude Incredible (Touch and Go)
Slash – World on Fire (Warner)
Train – Bulletproof Picasso (Columbia)
Tsigunz Fanfara Avantura – Turbo Balkan Groove (Gusstaff)
Jesse Winchester – A Reasonable Amount of Trouble (Appleseed)

22.09
Marshall Allen Presents Sun Ra and His Arkestra
– In the Orbit of Ra (Strut) 
Alt-J
– This Is All Yours (PIAS)
Aphex Twin – Syro (Warp)
Arp – Pulsars e Quasars (Mexican Summer)
Tony Bennett & Lady Gaga
– Cheek To Cheek (Universal)
Joe Bonamassa – Different Shades of Blue (Mascot)
Julian Casablancas & The Voidz
– Tyranny (Cult)
Leonard Cohen – Popular Problems (Columbia)
Dan’l Boone – Dan’l Boone (Drag City)
Erasure
– The Violet Flame (Mute)
Fofoulah – Fofoulah (Glitterbeat)
Gazelle Twin – Unflesh (Anti Ghost Machine Ray)
Goat – Commune (Rocket)
Kim Hiorthoy – Dogs (Smalltown Supersound)
Marketa Irglova – Muna (Anti-)
Marconi Union – Weightless (Just Music)
NeoTantrik – Blue Amiga (Pre-Cert Home Entertainment)
Natalia Nykiel – Lupus Electro (Universal)
PC Worship – Social Rust (Northern Spy)
Perfume Genius – Too Bright (Matador)
Purling Hiss – Weirdon (Drag City)
Laetitia Sadier – Something Shines (Drag City)
SBTRKT – Wonder Where We Land (Young Turks)
Supersilent – 12 (Rune Grammofon)
Tweedy – Sukierae (Nonesuch)

29.09
Sam Amidon
– Lily-O (Nonesuch)
Olof Arnalds
– Palme (One Little Indian)
Bonnie ‚Prince’ Billy – Singer’s Grave – A Sea of Tongues (Domin0)
Dntel – Human Voice (Leaving)
Electric Youth – Innerworld (Secretly Canadian)
Electric Wizard – Time to Die (Spinefarm)
Marianne Faithfull
– Give My Love to London (Naive)
Happysad – Jakby nie było jutra (Mystic)
Inspiral Carpets – Inspiral Carpets (Cherry Red)
Holly Johnson – Europa (Pleasuredome) ex-FGTH
Kristen – The Secret Map (Endless Happiness)
Magma – Riah Sahiltaahk (Jazz Village)
Nico Muhly – Two Boys (Nonesuch)
Mark Olson – Goodbye Lizelle (Glitterhouse)
Fumaca Preta – Fumaca Preta (Soundway)
Prince – Art Official Age (Warner)
Prince & 3rdeyegirl – Plectrumelectrum (Warner)
Steve Reich – Radio Rewrite (Nonesuch)
The Rural Alberta Advantage – Mended With Gold (Paper Bag/Saddle Creek)
John Southworth – Niagara (Tin Angel)
Paweł Szamburski – Paweł Szamburski (Supported by Lado ABC)
Lucinda Williams – Down Where the Spirit Meets the Bone (Highway 20)

……………………………………………………………………………………………………

6.10
Allo Darlin’
– We Come from the Same Place (Fortuna Pop)
Vashti Bunyan
– Heartleap (Fatcat)
Caribou – Our Love (City Slang)
Jamie Cullum – Interlude (Decca)
Dezerter – Większy zjada mniejszego (Mystic)
Field Report – Marigolden (Partisan)
Flying Lotus – You’re Dead (Warp)
Vic Godard & Subway Sect – 1979 Now! (AED)
Godlflesh – A World Lit Only By Fire (Avalanche)
Gorgon City – Sirens (Virgin)
Steve Gunn – Way Out Weather (Paradise of Bachelors)
The Heliocentrics an Melvin Van Peebles – Lost Transmission (Now-Again)
Hozier – Hozier (Island)
Lady Antebellum – 747  (Decca)
Julia Marcell – Sentiments (Mystic)
Johnny Marr – Playland (Warner)
Kelley Mickwee – You Used to Live Here (Blue Rose)
Anais Mitchell – xoa (Wilderland)
Mostly Other People Do The Killing – Blue (Hot Cup)
Roo Panes – Little Giant (CRC)
Mr Twin Sister – Mr Twin Sister (Twin Group)
Nehruviandoom – Nehruviandoom (Lex)
Stevie Nicks – 24 Karat Gold – Songs from the Vault (Warner)
O’Death – Out of Hands We Go (Northern Spy)
Erlend Oye – Legao (Bubble/NoPaper)
Peaking Lights – Cosmic Logic (Weird World/Domino) 
Philip Selway
– Weatherhouse (Bella Union)
Sivu – Something on High (Warner)
Mina Tindle – Parades (Believe)
Marcin Wasilewski Trio – Spark of Life (ECM)
A Winged Victory For The Sullen – Atomos (Erased Tapes)
Zola Jesus – Taiga (Mute)

13.10
The 2 Bears
– The Night Is Young (Southern Fried)
Barbarisms – Barbarisms (Control Freak Kitten)
Bing & Ruth – Tomorrow Was the Golden Age (RVNG Intl)
Julian Casablancas & The Voidz – Tyranny (Kobalt)
Cooly G – Wait ‚Til Night (Hyperdub)
Ex Hex – Rips (Merge)
Foxygen – …And Star Power (Jagjaguwar)
Frazey Ford – Indian Ocean (Nettwerk)
Gorgon City
– Sirens (Universal)
Greylag – Greylag (Dead Oceans)
Kele – Trick (Lilac/Kobalt)
Diana Krall – Wallflower (Universal)
Mark Lanegan Band 
– Phantom Radio (Heavenly)
Melvins – Hold It In (Ipecac)
Muchy – Karman Market (Universal)
Pharmakon – Bestial Burden (Sacred Bones)
Sivu – Something On High (Atlantic)
Skalpel – Transit (Plug Audio)
Jessie Ware – Tough Love (PMR)
Xylouris White – Goats (Other Music)

20.10
Afrokolektyw
– 46 minut Sodomy (Universal)
Tony Allen
– Film of Life (Jazz Village)
Bush
– Man on the Run (Sony)
Curly Heads – Ruby Dress Skinny Dog (Sony)
Neil Diamond – Melody Road (Capitol)
Dr. Misio
– Pogo (Universal)
Aretha Franklin – Aretha Franklin Sings the Great Diva Classics (Sony)
Jazzpospolita – Jazzpo! (Multikulti)
Thurston Moore – The Best Day (Matador)
Oozing Wound – Earth Suck (Thrill Jockey)
Slipknot
– .5: The Grey Chapter (Warner)
Tindersticks – Ypres (Lucky Dog)
Scott Walker & SunnO))) – Soused (4AD)
VA – Glitterbeat: Dubs & Versions vol. 1 (Glitterbeat)
Weyes Blood – The Innocents (Mexican Summer)
Jane Weaver – The Silver Globe (Bird/Finders Keepers)

27.10
Bell Gardens
– Slow Dawns for Lost Conclusions (Rocket Girl)
Cut Hands – Festival of the Dead (Blackest Ever Black)
Chris Forsyth & The Solar Motel Band – Intensity Ghost (No Quarter)
His Name Is Alive – Tecuciztecatl (LITA)
Kiasmos – Kiasmos (Erased Tapes)
Annie Lennox
– Nostalgia (Universal)
Jerry Lee Lewis – Rock’n’roll Time (Vanguard)
Mystery Skulls – Forever (Warner)
Ashley Paul – Heat Source (Important)
T.I. – Paperworks (Sony)
Ultimate Painting – Ultimate Painting (Trouble In Mind)
VA – Black Fire! New Spirits! Deep and Radical Jazz in the USA 1957-75  (Soul Jazz Records) 2CD/3LP

……………………………………………………………………………………………………

3.11
Arca
– Xen (Mute)
Attaque – ON LY OU (Bad Life)
Deptford Goth – Songs (32 Adventures)
The Flaming Lips
– With a Little Help from My Fwends (Bella Union/Mystic)
Mouse On Mars – 21 Again (Monkeytown)
Rebekka – Breath (Brennnessel) EP
Damien Rice
– My Favourite Faded Fantasy (Warner)
Le Sins – Michael (Company)
We Draw A – Moments (Brennnessel)
Neil Young – Storytone (Warner)

10.11
2:54
– The Other I (Bella Union)
Alex G – DSU (Lucky Number)
Nick Cave & The Bad Seeds
– Give Us a Kiss/Jubilee Street Live (Bad Seed Ltd.) 10″
Adrian Crowley – Some Blue Morning (Chemikal Underground)
Vladislav Delay – Visa (Ripatti)
dEUS – Selected Songs 1994-2014 (PIAS) 2CD komp.
Foo Fighters – Sonic Highways (Sony)
Grouper – Ruins (Kranky)
L.U.C. – REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie (Warner)
Scott Matthews – Home Part 1 (Thirty Tigers)
Pink Floyd – The Endless River (Warner)
Radian & Howe Gelb – Radian Verses Howe Gelb (Radian/Trost)
Benjamin Schoos – Beau Futur (Freaksville)
Tallesen – Stills Lit Through (Software)
Tarwater – Adrift (Bureau B)
VA – Ten Cities (Soundway)
VA – Tiv Falco’s Wild And Exotic WorldOf Musical Obscurities  (Stag-O-Lee)

17.11
Ariel Pink
– Pom Pom (4AD)
Baaba
– EasterChristmas (Lado ABC)
Lewis Baloue – Romantic Times (Lights In The Attic)
Nathan Bowles – Nansemond (Paradise of Bachelors)
Bryan Ferry – Avonmore (BMG)
Mela Koteluk – Migracje (Warner)
Maleńczuk & Psychodancing – Tęczowa swasta (Sony)
Óbó
– Innhverfi (Morr Music)
TV On The Radio – Seeds (Virgin)
Robert Wyatt – Different Every Time (Domino) 2CD komp.

24.11
Baxter Dury
– It’s a Pleasure (Rough Trade)
Jon Hassel & Brian Eno
– Fourth World vol. 1 Possible Music (Glitterbeat) reed.
Imagene Peise (The Flaming Lips) –
Atlas Eets Christmas (Bella Union)
The Ministry of Wolves
– Happily Ever After (Mute)
Royksopp – The Inevitable End (Cherrytree)
Simple Minds – Big Music (Sony)

……………………………………………………………………………………………………

1.12
AC/DC
– Rock or Bust (Sony)

8.12

15.12
Lotto
– Lotto (Lado ABC)

22.12

29.12

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2009 / new releases 2009

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2010 / new releases 2010

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2011 / new releases 2011

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2012 / new releases 2012

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2013 / new releases 2013  

Komentarze: 22

Dodaj komentarz »
  1. 2014.01.31 The Jezabels – The Brink (szkoda, że niedostępna w Polsce, jak na razie 😉 )

  2. 7.03.2014 Pustki -Safari

  3. Dzień Dobry Panie Redaktorze. Chciałem pogratulować objęcie stanowiska „naczelnego – kulturalnego” Polityki. Mam takie pytanie, mianowicie lista premier płytowych w miesiącu styczniu i lutym roku 2014 jest nieco krótka w porównaniu z latami poprzednimi. Czy faktycznie jest taki mały urodzaj, czy dodatkowe obowiązki zawodowe spowodowały taki stan rzeczy?
    P.S. Pana strona towarzyszy mi od kilku lat i pomaga w poszukiwaniach muzycznych. Dzięki niej odkryłem mnóstwo ciekawych wydawnictw jakże fascynujących . Mam nadzieję, ze wkrótce Pan uzupełni dalszą listę premier i będzie ona kompletna. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  4. Reklama
    Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
    Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
  5. @Keaner –> Dziękuję! Uzupełniłem. Tak naprawdę wyjściowa lista jest na drugim blogu, tutaj: http://chacinski.wordpress.com/premiery-2014/ – i czasami nie nadążam uaktualniać tej na Polifonii. Teraz w jednym i drugim miejscu jest to samo, a wkrótce jeszcze się wydłuży. Pozdrowienia!

  6. 27.01: Bohren & der Club of Gore – Piano Nights (PIAS)

    3.02: Bombay Bicycle Club – So Long, See You Tomorrow (Vagrant)
    3.02: Broken Bells – After The Disco (Columbia)
    3.02: CEO – Wonderland (Modular)

    10.02: Nostalgia 77 – A Journey Too Far (Tru Thoughts)

    24.02: Bike For Three! – So Much Forever (Fake Four Inc.)
    24.02: Future Islands – Singles (4AD)

    3.03: Real Estate – Atlas (Domino)

    7.04: Sohn – Tremors (4AD)

  7. 17.02: Phantogram – Voices (Republic)
    17.02: Planningtorock – All Love’s Legal (Human Level)

    24.02: Reverend and The Makers – ThirtyTwo (Cooking Vinyl)

  8. 3.03: Kid Cudi – Presents Satellite Flight: The Journey To Mother Moon [Explicit] (Universal Republic)
    3.03: Skip The Use – Little Armageddon (Polydor) rewelacyjny dance-punk z Francji!

    31.03: Cloud Nothings – Here and Nowhere Else (Wichita/Carpark)

  9. Witam i mam takie dwa pytanka trochę z „innej beczki”. Czy orientuje się Pan Redaktor kiedy w sklepach pojawi się debiutancki, pełnowymiarowy album formacji WE DRAW A (do tej pory pojawiły się tylko EPki) oraz kiedy zostanie wznowiona druga płyta L.STADT – EL.P, ponieważ jej nakład wyczerpał się we wszystkich polskich muzycznych sklepach internetowych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

  10. 06.05.2014 Badbadnotgood – „III”

    Różnorodność muzyki na tym blogu jest zaskakująca jednak mimo to nie potrafię zrozumieć, niektórych premier przy pomijaniu innych. Niewiedza ? Niechęć ?Rozumiem „doniosłość” pośmiertnego albumu Michaela Jacksona na który czekają miliony na całym świecie tyle że o nim można poczytać na niemal każdym portalu bo znowu sprzeda się w 100 mln sztuk….

    O nieznanych a niesamowitych rzeczach, nie pisze się w ogóle. Tym bardziej – rozczarowanie.

    Dla mnie takie rzeczy jak Badbadnotgood pozwalając wierzyć że warto szukać i cieszyć się muzyką. I mimo że to już trzeci krążek tej kanadyjskiej kapeli – to dla mnie jest to zupełnie nowe i świeże odkrycie. I jakże niepokojące (polecam szczegónie No. 2 Can’t leave the night)
    Ale wśród premier próżno szukać takch perełek…
    Może rzeczywiście Kylie Minogue, Michael Jackson czy bardziej strawny Coldplay są bardziej godne wzmianki…
    Pozdrawiam.

  11. @mylek3 –> Warto zauważyć, że to jest tylko lista premier powiązana z blogiem, na którym co tydzień opisywanych jest kilka nierzadko o wiele bardziej niszowych pozycji niż Badbadnotgood, natomiast nie ma recenzji Michaela Jacksona czy Coldplay (o których to płytach, owszem, piszę, ale w papierowej Polityce). Więc zapraszam raz jeszcze na wizytę od frontu: polifonia.blog.polityka.pl. A mnie pozostaje się w tym momencie załamać. [facepalm]

  12. 19.05: The Sunshine Underground – The Sunshine Underground

  13. 26.05: Sam Smith – In The Lonely Hour

  14. 26.5.2014 Archive -Axiom (Mystic Production)
    Super!!!!

    30.05.2014 For BDK – For Body Drugs & Kicks (Warner Music Sweden)
    Super!!!!

    23.06.2014 Gus Gus – Mexico [Kompakt]
    Super!!!!

    24.06.2014 Sons Of Magdalene – Move To Pain (Audraglint)
    Album Joshua Eustis. Na płycie znalazł się materiał, który miał być podstawą kolejnego albumu Telefon Tel Aviv.
    Super!!!

  15. Dzięki! Właśnie wprowadziłem też trochę innych uaktualnień.

  16. 28.07: Shabazz Palaces – Lese Majesty (available now)

  17. 18.03.2014 Tycho – Awake (Ghostly International)

  18. 6.10.2014 Caribou – Our Love (City Slang)

  19. 02.09.2014 Blonde Redhead – Barragán (Kobalt)
    ……czekałem na ten album 4 lata…..

  20. 11 Aug 2014: Childhood – Lacuna
    25 Aug 2014: Roni Size – Take Kontrol

    Rustie! Rustie!

    Syr0 jest juz dostepne w w bardzo porzadnej wersji na 320, ale osobiscie nie mam odwagi oceniac. Jest tam pare fajnych piosenek. Chi, chi.

    Nie ma
    21 July 2014: La Roux – Trouble In Paradise (a warto)

  21. Zerknąłem na powyższą listę i tej pozycji nie ma, więc należy dopisać wspólny album Scotta Walkera i Sunn O))). Album pojawi się w październiku nakładem 4AD. Tutaj zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=UwSveFnWzhI#t=95

  22. 8.09: Death from Above 1979 – The Physical World (Last Gang) kapitalna miazga! świetny LP po latach! 🙂

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/78951218/Death%20from%20Above%201979%20-%20The%20Physical%20World%20%282014%20Last%20Gang%29%20%5B320%20kbs%5D.zip

    😉

  23. Death from Above 1979 jest po prostu Boski!
    22 September 2014: The Drums – ENCYCLOPEDIA
    Juz jest i we mnie wywolal wielki entuzjazm. Jest tez sbtrkt i… wywoluje emocje.

css.php