Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

30.04.2022
sobota

Taśma tygodnia #59

30 kwietnia 2022, sobota,

Najwięcej czasu na słuchanie to zarazem często – z różnych względów – najmniej czasu na przygotowywanie playlisty tygodnia. Dlatego lista nieco krótsza niż bywało, za to pewnie będzie uzupełniania. Na Deezerze brak Action Bronsona i Congotronics. Black Mango tylko w streamingu. Piosenki (duet Piosenki) tylko na poniższej liście z linkami do Bandcampa. Miłego słuchania. 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Również w tym tygodniu Adrian Belew wreszcie wrzucił pierwszy singiel z zapowiadanego chyba od ponad roku albumu „Elevator”. „A13”:
  https://www.youtube.com/watch?v=58gu1vOoBV0

 2. A ponieważ nie tylko muzyką spod znaku The Beatles i King Crimson człowiek żyje, jeszcze włoski deathcore. „Crystal Prison” – nowy singiel Defamed. Jest nisko, ale z wysokimi piskami; są dwa różne wokale; jest breakdown; są jakieś domieszki elektroniki, pseudoorientalnych brzmień i orkiestracji – czyli jest spoko.
  https://www.youtube.com/watch?v=WXAsDgMZUc0

 3. Krasnal Adamu – taki ekstremalny metal jaki gra Defamed to nie moja bajka, w przeciwieństwie do Adriana Belew , który zawsze oferuje ciekawe kawałki. Z rockowych rzeczy to chyba nowy Primus z ich EPką ,,Conspiranoia” wzbudziło moje zainteresowanie
  https://primusband.bandcamp.com/?from=search&search_item_id=1982236960&search_item_type=b&search_match_part=%3F&search_page_id=2072470724&search_page_no=0&search_rank=1&logged_out_menubar=true
  Nowa płyta Archive jest ok, ale moim zdaniem trochę zbyt długa. W tym wypadku mniej znaczyłoby więcej, bo są na tym albumie naprawdę dobre tracki.
  Rammstein również nie powala , ale nie rozczarowuje. Jak nas przyzwyczaili jest bombast, patos i cios. Również tekstowo Lindemann trzyma poziom. Tematem przewodnim jest samotność, przemijanie oraz nieubłagalny upływ czasu. Dobry ,, Abschluss” ich kariery, bo to prawdopodobnie ich ostatni album…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Po raz pierwszy od dawna przesłuchałem w całości jakiś nowy album Rammsteina. Przez jakieś pół albumu miałem wrażenie, że zespół już tylko stara się unikać autoplagiatów, i nawet raz miałem ochotę przełączyć na co innego, ale znalazło się kilka niezłych utworów. Moją uwagę szczególnie przyciągnęło „Dicke Titten”.

 6. Röyksopp – Profound Mysteries – warto.

 7. Tomberlin -,, I don’t know, who needs to hear this… ” – nie warto, a trzeba, chociażby za tytuł…

css.php