Otworzą duże imprezy (kiedy już prawie wszyscy je odwołali)

Dziś prawie same dobre wiadomości. Otóż po pierwsze ten wczorajszy koncert Radiohead z Open’era (do soboty kolejne) trochę się rwał w streamingu, ale było słychać lepiej niż na miejscu w Gdyni, a bez tego faceta, który próbował załatwić w tłumie potrzeby fizjologiczne (odsyłam do mojego tekstu sprzed trzech lat), nawet łatwiej się było skoncentrować na muzyce. Po drugie – ministerstwo kultury z charakterystyczną dla siebie złośliwością akurat przed odpaleniem wirtualnego Open’era postanowiło w końcu wydać wytyczne prawie zrównujące muzyków z piłkarzami i pozwolić na duże imprezy na ponad 150 osób. Choć oczywiście w takim reżimie (5 m kw. na osobę, odległość 2 m do kolejnej osoby plus jeszcze wyznaczenie odpowiednich znaków poziomych) może się okazać, że chwilowo lepsze transmisje. Ale przynajmniej symbolicznie można poświętować w terminie ulubionej imprezy. Festiwal Roskilde posunął się nawet do tego, że udziela precyzyjnych wskazówek jak sobie zorganizować festiwal w domu na własną rękę, są nawet przepisy na miejscowe hity kuchni festiwalowej, a przy okazji sprzedaje cegiełki ze specjalnymi opaskami na rękę. Rozważam więc dziś jedzenie z Roskilde, a streaming z Open’era. Poniżej – wytyczne i imprezy online. Bo zła wiadomość jest jedna, i to zasadnicza – prawie nikt już tych wielkich imprez plenerowych w wakacje nie zdąży zorganizować.  

MUZYCZNE WYDARZENIA TYGODNIA ONLINE

czwartek 2.07

16.00 Open’er online: Skunk Anansie, Idles, Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch, Alabama Shakes, Kasabian, Pharrell Williams >>szczegóły  
19.00 Natalia Nykiel – Red Bull Trasa Życzeń >>szczegóły 
20.00 Mikromusic – Port Kultury NCK i Trójka >>szczegóły
22.00 Nocna Strefa w radiowej Dwójce (aż trzy godziny z HCH!)

piątek 3.07

16.00 Open’er online: Rysy, Kamasi Washington, Jungle, Brodka, Queens Of The Stone Age, Diplo >>szczegóły 
19.00 Włodi – Live HD streaming >>szczegóły 
20.00 Letni salon Zygmunta Krauzego – PWM >>szczegóły 
20.00 XdzvønX dla Firleja >>szczegóły 

sobota 4.07

16.00 Open’er online: Sorry Boys, Penderecki/Greenwood, The Kills, Royal Blood, Foo Fighters, Orbital >>szczegóły 
19.00 Domowy Jazz Band Młynarski-Masecki w cyklu Domówka z Dwójką >>szczegóły 
20.00 Novika & Mr. Lex x Nowa Fala 2020 >>szczegóły 
20.30 Lipnicka & Porter Nieprzyzwoity koncert | Na żywo i online  >>szczegóły  

niedziela 5.07

19.00 Voo Voo – w ramach cyklu Wygramy muzyką >>szczegóły  
20.00 Czwarty Domowy Salon Ambientu >>szczegóły

Przypominam też, że od 9 do 12 lipca ODMROŻONE Warsaw Summer Jazz Days z krajowym składem w Stodole. Zapowiada się nieźle. A już w sobotę 4 lipca rusza na żywo Jazz na Starówce.