Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego Polifonia - Płyty Bartka Chacińskiego

1.10.2019
wtorek

201 premier płytowych października

1 października 2019, wtorek,

Bez dłuższych wstępów zapraszam do lektury październikowego menu, jednego z obszerniejszych w roku. Swans, FKA Twigs, Nick Cave & The Bad Seeds, Innercity Ensemble, Kim Gordon, Jaimie Branch, Jazz Band Młynarski-Masecki, Danny Brown, Nagrobki, clipping., Piernikowski, Bisz/Radex, Neil Young i wielu, wielu innych zapraszają razem ze mną. Miłośnikom jazzu i improwizacji zwracam nieśmiało uwagę, że to również prawdopodobnie najbogatszy miesiąc dla nich.
A skoro to miesiąc nieoszczędzania na płytach, polecam jesienną trasę Targów Małych Wydawców:

05.10 – Warszawa, Pogłos
12.10 – Kraków, Unsound Festival
13.10 – Katowice, Hipnoza
19.10 – Bydgoszcz, Fonomo Music & Film Festival
20.10 – Gdańsk, Ziemia
09.11 – Wrocław, XVIII Wrocław Industrial Festival

PREMIERY PŁYTOWE PAŹDZIERNIKA 2019

1.10
Claman / Strycharski / Chojnacki / Prats Quartett Non Locality (Spontaneous Music Tribune Series 015), Multikulti
IFS Mong Disc, Pointless Geometry MC, DL
ParampampamTrio EP#27, Głowa Konia Nagrania DL, CD diy
Paszka Rozmnóżka, Pointless Geometry MC, DL
Reis/Vicente/V.Ceccaldi/Franco Points (Spontaneous Music Tribune Series 016), Multikulti
William’s Things – Michał Górczyński, Sean Palmer, Tomasz Wiracki A Soul Not All of Wood, Multikulti CD

2.10 
Claire M Singer Trian, Touch
Claude Périard Voies, Kohlenstoff
Dominic Jasmin Amphigouri, Kohlenstoff
Geumeum Night Vision Camera, Kohlenstoff
Gian Tenio Carlone Dress like a Woman and Sing about the Devil, Kohlenstoff
Jean-François Primeau Jardin le soir, Kohlenstoff
Sabiwa Daba, Chinabot
Wojciech Golczewski Black Sun, Data Airlines SP

3.10 
Kutera Tembr, Seszele LP
Oleszak/Turner Live at 2.Spontaneous Music Festival, Spontaneous Live Series
Webster/Trilla/Dymny Live at 2.Spontaneous Music Festival, Spontaneous Live Series

4.10 
Angel Olsen All Mirrors, Jagjaguwar
Aurora Nealand / Steve Marquette / Anton Hatwick / Paul Thibodeaux Kobra Quartet, Astral Spirits
Bill Frisell Harmony, Blue Note
Bisz / Radex Duch oporu, Agora
BNNT is Jacek Sienkiewicz Multiversion #5, Instant Classic
BNNT is Jerusalem In My Heart Multiversion #4, Instant Classic
BNNT is Resina Multiversion #3, Instant Classic
Boris LφVE & EVφL, Third Man
Bruno Bavota Get Lost
Carla dal Forno Look Up Sharp, Kallista
Danny Brown uknowhatimsayin¿
DIIV Deceiver, Captured Tracks
DJs Pareja The After EP, Honey Soundsystem
Empath Active Listening: Night On Earth, Fat Possum
Gaby Moreno & Van Dyke Parks ¡Spangled!, Nonesuch
Ghost Rhythms Live at Yoshiwara, Cuneiform
Hildur Guðnadóttir Joker OST, WaterTower
Jeff Mills Sight, Sound & Space, comp.
Jo Berger Myhre / Olafur Björn Ólafsson Lanzarote, Hubro
Joanna John/Burkhard Stangl Lynx, Intersteller LP
Joe Bonamassa Live at the Sydney Opera House, Mystic
Jonathan Scherk & Daniel Majer It’s Counterpart, Faitiche
Kacy & Clayton Carrying On, New West
Kelsey Waldon White Noise/White Lines, Oh Boy/Thirty Tigers
Lighting Dust Spectre, Western Vinyl
Michael Vincent Waller Moments, Unseen Worlds
Nick Cave & The Bad Seeds Ghosteen, Ghosteen Ltd.
North Mississippi Allstars Up and Rolling, New West
O.M.D. Souvenir – The Singles 1979-2019, Virgin EMI arch. comp.
Palmer Eldritch GABA (remiksy: TAMTEN, Penera, Maciek Sienkiewicz), Father And Son Records And Tapes DL
Parada Movimiento Para Cambio, PAN
Pat Thomas & Kwashibu Area Band Obiaa!, Strut
Penguin Cafe Handfuls of Night, Erased Tapes
Piotr Cugowski „40”, Sony
Randy Ingram The Means of Response
Royal Truxx / Ariel Pink Pink Stuff, Fat Possum EP
Simple Minds Live in the City of Angels
Susumu Yokota Cloud Hidden, The Leaf Label
Tatvamasi Haldur Bildur, Audio Cave CD, LP
Tomeka Reid Quartet Old New, Cuneiform
Wilco Ode To Joy, dBpm
Wives So Removed, City Slang

6.10 
Patti Yang Group War On Love, Requiem

7.10 
Radek Wośko Atlantic Quartet Surge, Multikulti

11.10 
Allah-Las Lahs, Mexican Summer
Antero Mentu Landscaping Team The Many Adventures of Sunshine Sally, Eclipse
Big Thief Two Hands, 4AD
Bill MacKay & Katinka Kleijn Stir, Drag City
Bill Orcutt Odds Against Tomorrow
Bonnie Baxter Axis, Hausu Mountain
Christopher Tignor A Light Below
Comet Gain Fireraisers Forever!, Tapete
Danny Oxenberg + Bear Galvin + friends (Pillow Mt. Conspiracy) Early Abstractions, Vol. 1, Three:four
Dave Holland, Zakir Hussein, Chris Potter – Crosscurrents Trio Good Hope, Edition
Dave Liebman, Dave Binney, Donny McCaslin & Samuel Blais Four Visions, Sunnyside
Dino Spiluttini Heaven, Editions Mego
Dome „3”, Editions Mego reed.
Elbow Giants of All Sizes, Universal
Eleh Living Space, Touch
Emptyset Blossoms, Thrill Jockey
Gabriele Poso Batik, Soundway
Jaimie Branch Fly or Die II: Bird Dogs of Paradise, International Anthem
Jazz Band Myłynarski-Masecki Płyta z zadrą w sercu, Toinen
Kim Gordon No Home Record, Matador
Lightning Bolt Sonic Citadel, Thrill Jockey
Lindstrøm On A Clear Day I Can See You Forever
Los Piranas Historia Natural, Glitterbeat
Marcus Schmickler Particle/Matter-Wave/Energy, Kompakt
Mark Kozelek & Petra Haden Joey Always Smiled, Caldo Verde
Mary Komasa Disarm, Warner
Nagrobki Pod ziemią, thisisnotarecord
Oddarrang Hypermetros, Edition LP (DL już jest)
Only Now Captivity, Discrepant
Płucoserce Deforestation Kills, wyd. własne SP DL
Richard Dawson 2020, Weird World/Domino
Richard Leo Johnson Glidepath, Cuneiform reed.
Robedoor Negative Legacy, Deathbomb Arc
Starcrawler Devour You, Rough Trade
The Body Remixed, Thrill Jockey
VA Muzyka dla nikogo (część pierwsza i ostatnia), Transatlantyk
XTC as The Dukes of Stratosphear Psurroundabout Ride, Ape House comp.
Yazz Ahmed Polyhymnia, Ropedope
Zu Terminalia Amazonia, House of Mythology

14.10 
DJ Duch LABIRYNT ŚMIERCI duchologiczny mixtape z oryginalną polską muzyką z lat 1989 – 1999, The Very Polish Cut Outs MC
Palmer Eldritch The Empire Never Ended, Father And Son Records And Tapes DL, MC
VA Pour Me A Grog: The Funaná Revolt in 1990s Cabo Verde, Ostinato

16.10 
Wojtczak / Piotrowicz Plastic Poetry, Howard

17.10 
E/I emission/intention, Love & Beauty Music MC, LP
Robert Piernikowski The Best of moje getto, Asfalt

18.10 
Acid Arab Jdid, Crammed Discs
Andy Jenkins The Garden Opens, Spacebomb
Battles Juice B Crypts, Warp
clipping. There Existed an Addiction to Blood, Sub Pop
Colin Fisher Quartet Living Midnight, Astral Spirits
Common Holly When I Say To You Black Lightning, Barsuk
Floating Points Crush, Ninja Tune
Frustration So Cold Streams, Born Bad
Garcia Peoples One Step Behind, Beyond Beyond Is Beyond
HXXS Year of the Witch, Captured Tracks MC, DL, LP
Innercity Ensemble IV, Instant Classic
John Chantler Tomorrow Is Too Late, Room40
Kneebody Chapters, Edition
Matana Roberts Coin Coin Chapter Four: Memphis, Constellation
Miguel Flores Lorca: Lost Tapes (1989​-​1991), Buh
Nils Frahm All Encores Erased Tapes
Om Kalsoum – أم كلثوم Laylat Hob – ليلة حب, Souma reed.
Om Kalsoum – أم كلثوم Enta Omri – انت عمري, Souma reed.
Patrick Watson Wave, Secret City
People Like Us The Mirror, Discrepant
Richard Leo Johnson The Sleeping Porch, Cuneiform reed.
Roland Guerin Grass Roots, Louisiana Red Hot
Saariselka The Ground Our Sky, Temporary Residence
Songhoy Blues Meet Me In The City, Fat Possum
Sufjan Stevens, Timo Andres The Decalogue, Asthmatic Kitty
Tunes Of Negation (Shackleton) Reach The Endless Sea, Cosmo Rhythmatic
Wet Tuna Water Weird, Three Lobed
Więcek & Gawęda Quintet feat. Ralph Alessi Berry, Audio Cave CD, LP
Yuk Paraiso, Leaving EP

20.10 
Alfons Slik Nie przejmuj się, Love & Beauty Music CD

21.10 
Entr’acte Soigne ta droite, Catalytic Sound
Seahawks & Woo Celestial Railroads, Emotional Response
VA Interactions: A Guide to Swiss Underground Experimental Music, Buh

22.10 
Mohammad Reza Mortazavi Ritme Jaavdanegi, Latency

23.10 
Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Wilcze jagody, Strefa 101

25.10 
Alcest Spiritual Instinct, Nuclear Blast
Amon Tobin Long Stories, Nomark
Ania Rusowicz Przebudzenie, Agora
Anna Meredith FIBS, Moshi Moshi
Ariel Pink Odditties Sodomies Vol. 2, Mexican Summer comp.
Bantou Mentale Bantou Mentale, Glitterbeat
Baranovski Zbiór, Warner
Black Marble Bigger Than Life, Sacred Bones
E.S.T. Live in Gothenburg, ACT
Fader In Shadow, Blanc Check
Fink Bloom Innocent, Ninja Tune
FKA Twigs Magdalene, Young Turks
François Tusques Alors Nosferatu Combina Un Plan Ingénieux, Finders Keepers arch.
Hawkwind All Aboard the Skylark, Cherry Red
Hemlock Ernst & Kenny Segal Back at the House, Ruby Yacht
Hieroglyphic Being Synth Expressionism ​/ ​Rhythmic Cubism, On The Corner
Jerzy Milian Stigma (Jerzy Milian Tapes 08), GAD arch. CD
Juana Molina Forfun, Crammed EP
Ka Baird Respires, RVNG Intl
Kreidler Flood, Bureau B
Lankum The Livelong Day, Rough Trade
Levitation Orchestra Inexpressible Infinity, Astigmatic
Magic Sword Awakening, Joyful Noise
Maria W Horn Epistasis, Hallow Ground
Meemo Comma Sleepmoss, Planet Mu
Michael Kiwanuka Kiwanuka, Universal
Mikal Cronin Seeker, Merge
Motörhead 1979, box
Natalia Przybysz Jak malować ogień, Kayax
Negativland True False, Seeland
Neil Yong & The Crazy Horse Colorado, Reprise
Nguyen Le Overseas, ACT
Pita Get On, Editions Mego
Provinz Posen Provinz Posen, Wytwórnia Krajowa CD, DL
Qba Janicki Matematyka Intuicyjna, Bocian LP
Sandy Traces, Geographic North
SBB Welcome, GAD reed. CD
Sean O’Hagan Radum Calls, Radum Calls, Drag City
Simon Joyner Pocket Moon, BB* Island
Sinkane Gettin’ Weird (Alive at Spacebomb Studios), Spacebomb
Stereophonics Kind
Steve Hauschildt Nonlin, Ghostly
Sunn O))) Pyroclasts, Southern Lord
Swans Leaving Meaning, Young God
Teebs Anicca, Brainfeeder
The Bad Plus Activate Infinity, Edition
Underworld Drift Songs, Underworldlive
VA Body Beat: Soca​-​Dub and Electronic Calypso (1979​-​98), Soundway
VA Ze szpulowca bigbitowca, GAD arch. CD
Van Morrison Three Chords and the Truth, Caroline
YAC Full Moon Insomnia, Don’t Sit On My Vinyl 12″ 45rpm 66 ltd.

26.10 
RASP Lovers Romantic Alternative Schizophrenic Punk, Howard

27.10 
Olo Walicki, Jacek Prościński Llovage, Gusstaff LP, CD
Olo Walicki, Jacek Prościński Llovage, Don’t Sit On My Vinyl 12″ + 8″ 66 ltd.

30.10
Soundcheck Martin Luther: Suite for Jazz Quartet, Audio Cave CD

31.10 
Paweł Doskocz / Vasco Trilla Hajstra, Antenna Non Grata CD
Piotr Mełech & Wojtek Kurek Split Here, Antenna Non Grata CD

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Dzisiaj Międzynarodowy, Światowy Dzień Muzyki. I Wegetarianizmu!

  2. 18 października jest też nowa płyta Foals, kontynuacja tej poprzedniej:

    https://pitchfork.com/news/foals-detail-new-album-share-video-for-new-song-watch/

    Pozdrawiam!

  3. Oczywiście nowa płyta Nick Cave & The Bad Seeds nie może nie zwrócić bacznej uwagi miłośników dobrej muzyki

    https://www.youtube.com/watch?v=O2TX_OEvp_s

css.php