Dziwna pogoda, nieprawdaż?

To uniwersalny sposób na nawiązanie znajomości w tym roku, więc pod tym względem Amerykanie tytułem nowej płyty wstrzelili się w klimat. Wbrew trendom pogodowym muszę jednak powiedzieć, że sam styl grupy !!! – czyl „trzech wykrzykników” – ani mnie szczególnie ziębi, ani specjalnie grzeje. Nigdy nie miała dla mnie nic wspólnego z wykrzyknikiem, odkryciem, zaskoczeniem. I nie ma.

Paradoks polega jednak na tym, że o ile inne popularne kapele łączące żywioł taneczny z rockowym pikują w dół, że aż przykro (z najnowszych – Klaxons), to !!! obstają przy swoim średnim, ale pewnym, z całą pewnością nadającym się do słuchania poziomie. Niezbyt rozwydrzonego punka mieszają z nie do końca kołyszącym funkiem, a do niezbyt wielkich rozmiarów nowatorstwa dodają niezbyt wysokich lotów kompozycje. Miło stwierdzić, że są na świecie jeszcze rzeczy niezmienne. Szczególnie że pogoda, jak już ustaliliśmy, do nich nie należy.

!!! „Strange Weather, Isn’t It?”
Warp 2010
6/10
Trzeba posłuchać:
„Steady as the Sidewalk Cracks”. Poniżej otwierający płytę utwór „AM/FM” w klipie ze strony Warpa, skąd można też ściągnąć tę piosenkę.