Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2

Premiery 2015

Update 2015-10-10

PREMIERY PŁYTOWE – 2015 – ALBUMS TO BE RELEASED

W niektórych wypadkach datę premiery należy traktować jako orientacyjną, podawaną z dokładnością do tygodnia, datą wyjściową był dla mnie dzień premiery europejskiej (zwyczajowo poniedziałek, w USA wtorek, w Polsce coraz częściej piątek lub sobota). Dzięki dla tych, którzy pomagają tworzyć to zestawienie. Angielski w nazwach miesięcy to ukłon w stronę gości z zagranicy.
UWAGA! W połowie roku system premier na całym świecie uległ zmianie, premiery są w piątki, w poniższym wykazie zmiany wprowadziłem od września.

2015.01 STYCZEŃ / JANUARY
2015.02 LUTY / FEBRUARY
2015.03 MARZEC / MARCH
2015.04 KWIECIEŃ / APRIL
2015.05 MAJ / MAY
2015.06 CZERWIEC / JUNE
2015.07 LIPIEC / JULY
2015.08 SIERPIEŃ / AUGUST
2015.09 WRZESIEŃ / SEPTEMBER
2015.10 PAŹDZIERNIK / OCTOBER
2015.11 LISTOPAD / NOVEMBER
2015.12 GRUDZIEŃ / DECEMBER

5.01
Noël Akchoté & Mikrokolektyw
– Noël Akchoté & Mikrokolektyw (Bandcamp) 7/10
The Chemistry Experience – Gongs Played by Voice (Fortuna Pop)
Ghost Culture
– Ghost Culture (Because)
Jefferson Airplane – Family Dog at the Great Highway Sf-June 11th 1969 (Keyhole)
The New Jazz Orchestra
– Le Dejeuner sur l’herbe (Dusk Fire) reed. 8/10
Steely Dan – Ellis Auditorium Memphis April 30th 1974 (Keyhole)

12.01
Archive
– Restriction (Dangervisit/Mystic) 5/10
Arp-Life – Z bezpieczną szybkością (GAD) reed. 7/10
Asaf Avidan – Golden Shadow (Telmavar)
Sidsel Endresen & Stian Westerhus – Bonita (Rune Grammofon)
Jonny Greenwood/VA – Inherent Vice OST (Nonesuch) 7/10
King Crimson – Live At The Orpheum (DGM/Panegyric)
Dan Mangan + Blacksmith – Club Meds (City Slang)
Panda Bear – Panda Bear Meets the Grim Reaper (Domino) 8/10
Angaleena Presley – American Middle Class (Thirty Tigers)
Siouxsie & The Banshees – Spellbound: The Collection (Spectrum)
VA – Another Day, Another Time: Celebrating The Music Of ‚Inside Llewyn Davis (Nonesuch) 2CD
Kenny Wheeler – Songs for Quintet (ECM)

19.01
BC Camplight
– How to Die in the North (Bella Union)
Beat Spacek – Modern Streets (Ninja Tune)
Belle and Sebastian – Girl in Peacetime Want to Dance (Matador) 7/10
Ryan Bingham – Fear and Saturday Night (Humphead)
Sir Richard Bishop/Bill Orcutt – Road Stories (Kali) LP
Claude Speeed – Sun Czar Temple (Planet Mu)
The Decemberists – What a Terrible World, What a Beautiful World (Rough Trade) 6/10
Disappears – Irreal (Kranky) 4/10
Elephant Micah – Where in Our Woods (Western Vinyl)
Enter Shikari – The Mindsweep (Ambush)
Erase Errata – Lost Weekend (Under the Sun)
Fall Out Boy – American Beauty/American Psycho (DCD2)
Lupe Fiasco – Tetsuo & Youth (Atlantic) 8/10
Hama – Torodi (Sahel)
Curtis Harding – Soul Power (Anti-)
Danny Kroha – Angels Watching Over Me (Third Man)
Marilyn Manson – The Pale Emperor (Cooking Vinyl/Mystic) 5/10
Mikky Ekko – Time (RCA)
Willie Nile – If I Was a River (River House)
Roniia – Roniia (Totally Gross National Product)
Mark Ronson – Uptown Special (Columbia) 6/10
Ryuichi Sakamoto / Illuha / Taylor Deupree – Perpetual (12k)
Sleater-Kinney – No Cities to Love (Sub Pop) 8/10
Taraf de Haidouks – Of Gamblers and Parachute Skirts (Crammed) 5/10
Chip Taylor – The Little Prayers Trilogy (Trainwreck)
Viet Cong – Viet Cong (Jagjaguwar) 7/10
The Waterboys – Modern Blues (Harlequin and Clown)

26.01
Africa Express
– Africa Express Presents… Terry Riley in C Mali (Transgressive) 7/10
Aphex Twin – Computer Controlled Acoustic Instruments pt2 EP (Warp Records) 7/10
Chandos – Rats in Your Bed (Carpark)
The Charlatans – Modern Nature (BMG) 6/10
The Do – Shake Shook Shaken (Wagram)
Emika – Klavirni (Emika/Rockers)
Lawrence English – Viento (Taiga) LP
Jake Xerxes Fussell – Jake Xerxes Fussell (Paradise of Bachelors) 8/10
Tigran Hamasyan – Mocroot (Nonesuch)
Howlin Rain – Mansion Songs (Easy Sound)
Daniel Knox – Daniel Knox (Carrot Top)
Bettye Lavette – Worthy (Cherry Red)
Napalm Death – Apex Predator – Easy Meat (Century Media)
Noveller – Fantastic Planet (Fire!)
Aine O’Dwyer – Music for Church Cleaners Vol. I & II (Mie Music) LP
The Phantom – LP2 (Silverback)
The Phantom Band – Fears Trending (Chemikal Underground)
Pond – Man It Feels Like Space Again (Caroline)
Natalie Prass – Natalie Prass (Spacebomb) 6/10
Jessica Pratt – On Your Own Love Again (Drag City) 7/10
The Punch Brothers – The Phosphorescent Blues (Nonesuch)
Alasdair Roberts – Alasdair Roberts (Drag City) 6/10
RSS B0ys – HDDN (Mik.Musik/BDTA) 8/10
Tierra y Libertad – Xibalba (Southern Lord)
The Tubby Hayes Big Band – Rumbpus (Savage Solweig Records) reed.
VA – Punk 45: Burn, Rubber City, Burn: Akron, Ohio. Punk and the Decline of the Mid-West 1975-80 (Soul Jazz) 8/10
VA – Punk 45: Extermination Nights in the Sixth City: Cleveland, Ohio. Punk and the Decline of the Mid-West 1975-82 (Soul Jazz) 8/10
Jan St. Werner – Miscontinuum Album (Thrill Jockey)
Jim White vs The Packway Handle Band – Take It Like a Man (Yep Roc)
Xibalba – Tierra y libertad (Southern Lord)
Zun Zun Egui – Shackles’ Gift (Bella Union)

……………………………………………………………………………………………………

2.02
All We Are
– All We Are (Double Six)
Oren Ambarchi & Jim O’Rourke
– Behold (Mego) 7/10
Art of Noise – At the End of the Century (Salvo) 2CD+DVD
John Carpenter
– Lost Themes (Republic of Music) 7/10
Michael Chapman – Polar Bear (Blast First Petite) 8/10
Daniel Drumz – Untold Stories (U Know Me) 2LP 7/10
Bob Dylan – Shadows in the Night (Columbia) 6/10
H Hawkline – In the Pink of Condition (Heavenly)
Mount Eerie – Sauna (P.W. Elverum & Sun)
Matana Roberts – Coin Coin Chapter Three: River Run Thee (Constellation) 9/10
Muder By Death – Big Dark Love (Bloodshot)
Ty Segall – Live in San Francisco (Castleface)
John Tejada – Signs Under Test (Kompakt)
Samba Toure – Gandadiko (Glitterbeat)
Wovoka – Sevastopolis (Lado ABC) 8/10

9.02
Johan Agebjorn
– Notes (Paper Bag)
Marc Almond – Velvet Trail (Cherry Red)
Frank Bretschneider
– Sinn + Form (Raster Noton) 7/10
Jefre Cantu-Ledesma
– A Year With 13 Moons (Mexican Summer)
Detail – First Detail (Rune Grammofon) 9/10
Bill Fay – Who Is the Sender? (Dead Oceans)
Duke Garwood – Heavy Love (Heavenly)
Ghostpoet – Shedding Skin (PIAS)
Rhiannon Giddens – Tomorrow Is My Turn (Nonesuch) 6/10
Rebecca Hollweg – Country Girl (Emu)
Hidden World – Singles (Antena Krzyku)
Robert Earl Keen – Happy Prisoners: The Bluegrass Sessions (Dualtone)
JD McPherson – Let the Good Times Roll (Rounder)
The Notwist – Messier Objects (Alien Transistor) 6/10
Peace – Happy People (Columbia)
Gretchen Peters – Blackbirds (Proper)
Rumer – Into Colour (Parlophone)
Ukryte Zalety Systemu – Ukryte Zalety Systemu (Antena Krzyku)
The Unthanks – Mount the Air (Rabble Rouser)
Vision Fortune – Country Music (ATP)
The Wave Pictures – Great Big Flamingo Burning Moon (Moshi Moshi)

16.02
A Place To Bury Strangers
– Transfixiation (Dead Oceans)
Oren Ambarchi – Live Knots (PAN) 8/10
Sir Richard Bishop – Tangier Sessions (Drag City) 7/10
Broods
– Mother & Father (Universal)
Carter Tutti – Carter Tutti Play Chris & Cosey (CTI/Cargo) 5/10
Cat’s Eyes
– The Duke of Burgundy (RCA/Caroline)
Charli XCX – Sucker (Atlantic)
The Charlatans – Modern Nature (BMG) 6/10
Eric Chenaux – Skullsplitter (Constellation)
Damon & Naomi – Fortune (20/20/20) 7/10
Jose Gonzalez – Vestiges & Claws (Peacefrog)
Marika Hackman – We Slept at Last (Dirty Hit)
The Juliana Hatfield Three – Whatever, My Love (American Laudromat)
Ibeyi – Ibeyi (XL)
Artur Maćkowiak – If It’s Not Real (Wet Music)
Phosphorescent – Live at the Music Hall (Dead Oceans)
Six Organs of Admittance
– Hexadic (Drag City) 6/10
Pops Staples – Don’t Lose This (Anti-)
Susanne Sundfor – Ten Love Songs (Sonnet Sound)
Syny – Orient (Latarnia)
Wolfgang Voigt – Protest – Versammlung 1 (Profan)
Christian Wallumrod – Pianokammer (Hubro)
Yabby You – Dread Prophecy. The Strange and Wonderful Story of… (Shanachie) box
Zs – Xe (Northern Spy)

23.02
The Black Ryder
– The Door Behind the Door (The Anti-Machine Nachine)
James Blackshaw
– Summoning Suns (Important) 7/10
Brotzmann, Haino, O’Rourke – Two City Blues 1 (Trost)
Brotzmann, Haino, O’Rourke – Two City Blues 2 (Trost)
Ry Cooder & Ali Farka Toure
– Talking Timbuktu (World Circuit) LP reed. 9/10
Michael Chapman – Window (Light in the Attic) reed. 7/10
Dan Deacon
– Gliss Riffer (Domino)
Dutch Uncles – O Shudder (Memphis Industries)
Future Brown – Future Brown (Warp) 4/10
Steve Gunn & The Black Twig Pickers – Seasonal Hire (Thril Jockey) 7/10
Iron and Wine – Archive Series Volume No 1 (Black Cricket) 6/10
Joker – The Mainframe (Kapsize)
Kammerflimmer Kollektief – Desarroi (Staubgold)
Keath Mead – Sunday Dinner (Company Records)
Model 500 – Digital Solutions (Forced Exposure)
The Orb – History of the Future Part 2 (Malicious Damage) CD + DVD
Petite Noir – King of Anxiety (Double Six)
The Pop Group – Citizen Zombie (Freaks R Us)
Sam Prekop – The Republic (Thrill Jockey)
Public Service Broadcasting – The Race for Space (Test Card Recordings) 4/10
Romare – Projections (Ninja Tune)
Songhoy Blues – Music in Exile (Transgressive) 8/10
Spectres – Dying (Sonic Cathedral)
THEEsatisfaction – EarthEE (Sub Pop) 6/10
The White Birch – The Weight of Spring (Glitterhouse) 8/10
Wiley – Snakes and Ladders (Big Dada)
Zarelli – Soft Rains (Series Aphonos) LP

……………………………………………………………………………………………………

2.03
Oren Ambarchi
– Quixotism (Mego) 8/10
Ata Kak
– Obaa Sima (Awesome Tapes From Africa) 8/10
David Corley
– Available Light (Continental Song City)
The Dreaming Spires
– Searching for the Supertruth (Clubhouse)
Eskmo
– Sol (Apollo)
Noel Gallagher’s High Flying Birds
– Chasing Yesterday (Sour Mash) 6/10
Gang of Four – What Happens Next (Membran)
Ghostpoet – Shadding Skin (PIAS)
Jarboe & Helen Money – Jarboe & Helen Money (Aurora Borealis)
Diana Krall – Wallflower (Decca)
Lao Che – Dzieciom (Mystic)
James McMurtry – Complicated Game (Complicated Game)
Moon Duo – Shadow of the Sun (Republic of Music)
Jonas Munk – Absorb/Fabric/Cascade (El Paraiso)
Of Montreal – Aureate Gloom (Polyvinyl)
Purity Ring – Another Eternity (4AD)
Sasha Siem – Most of the Boys (Blue Plum)
Soko – My Dreams Dictate My Reality (Babycat) 8/10
Steve Wilson – Hand.Cannot.Erase (Kscope)

9.03
Daniel Avery
– New Energy (Collected Remixes) (Phantasy)
Johnny Dowd – That’s Your Wife on the Back of My Horse (Mother Jinx)
Europe
– War of Kings (UDR)
Madonna
– Rebel Heart (Maverick) 5/10
The Minus 5
– Dungeon Golds (Yep Roc)
Nneka – My Fairly Tales (Mystic)
Pearson Sound – Pearson Sound (Hessle)
Matthew E. White – Fresh Blood (Domino)

16.03
23 Skidoo
– Beyond Time (Les Disques du Crepuscule)
Ólafur Arnalds & Alice Sara Ott
– The Chopin Project (Decca)
David Borden
– Music for Amplified Keyboard Instruments (Spectrum Spools) 8/10
Wilhelm Brass – Visionaries & Vagabonds (Mik.Musik) 8/10
Will Butler
– Policy (Merge)
Cath & Phil Tyler – The Song0Crowed King (Ferric Mordant)
Baba Commandant & The Mandingo Band  – Juguya (Sublime Frequencies) 7/10
Houndmouth – Little Neon Limelight (Rough Trade)
Tobias Jesso Jr. – Goon (True Panther Sounds) 7/10
Mark Knopfler – Tracker (Universal) 4/10
Marina & The Diamonds
– Froot (Atlantic)
Modest Mouse – Strangers to Ourselves (Columbia) 6/10
The Monochrome Set – Spaces Everywhere (Tapete)
Allison Moorer – Down to Believing (Proper)
Shit and Shine – 54-Synth-Brass, 38 Metal Guitar, 65 Cathedral (Rocket)
Stone Jack Jones – Love & Torture (Western Vinyl)
Twin Shadow – Eclipse (Warner)
Złota Jesień – Girl Nothing (Jasień) MC/DL

23.03
Courtney Barnett
– Sometimes I Sit and Think, Sometimes I Just Sit (Mom + Pop) 8/10
Blancmange – Semi Detached (Cherry Red) 
Fantasma
– Free Love (Soundway)
Hawkwind – This Is Your Captain Speaking… The Captain Is Dead (United Artists) box  11CD
Kazik & Kwartet ProForma – Wiwisekcja (SP Records)
Mary Komasa – Mary Komasa (Warner) 7/10
Kendrick Lamar – To Pimp a Butterfly (Universal) 10/10
Lonelady – Hinterland (Warp)
Laura Marling
– Short Movie (Virgin) 8/10
Mini Mansions – The Great Pretenders (Fiction)
Van Morrison – Duets: Re-Working the Catalogue (RCA) 6/10
Portico – Living Fields (Ninja Tune)
The Silence – The Silence (Drag City)
Sister Wood – Language Barriers (Kayax)
The Jon Spencer Blues Explosion – Freedom Tower – No Wave Dance Party 2015 (Bronzerat)
The Staves – If I Was (Atlantic)
Surf City – Jekyll Island (Fire)
Vetiver – Complete Strangers (Easy Sound)
We Draw A – Jumbo Love (Brennnessel) EP
Zu – Cortar Todo (PIAS)

30.03
Biosphere /Deathprod
– Stator (Touch)
Cannibal Ox – The Cold Vain (ihiphop) reed.
Chastity Belt – Time to Go Home (Hardly Art)
Follakzoid – III (Sacred Bones)
Florian Fricke/Popol Vuh – Kailash (Soul Jazz) reed. 2CD+DVD/2LP
Godspeed You! Black Emperor – Asunder, Sweet and Other Distress (Constellation)
Hanoi Masters – War Is a Wound, Peace is a Scar (Glitterbeat)
Houndstooth – No Newsform Home (No Quartet)
Lightning Bolt – Fantasy Empire (Thrill Jockey)
Liturgy – The Ark Work (Thrill Jockey)
Lower Dens – Escape from Evil (Domino)
Jesse Malin – New York Before the War (One Little Indian)
Marching Church – The World Is Not Enough (Posh Isolation)
Polar Bear – Same As You (Leaf)
The Prodigy – The Day Is My Enemy (Take Me to the Hospital)
Ride – OX4 (Warner) reed.
Boz Scaggs – A Fool to Care (429)
Ron Sexsmith – Carousel One (Cooking Vinyl)
Sufjan Stevens – Carrie & Lowell (Asthmatic Kitty) 8/10
VA – Highlife on the Move (Soundway) 2CD/4LP
Ryley Walker – Primrose Garden (Dead Oceans)

……………………………………………………………………………………………………

6.04
Buena Vista Social Club
– Lost & Found (World Circuit) 5/10
Calexico
– Edge of the Sun (Anti-/City Slang) 6/10
Colleen – Captain of None (Thrill Jockey)
East India Youth – Culture of Volume (XL)
Heavy Trash – Noir! (Bronzerat/Series Aphonos)
Goran Kajfes’ Subtropic Arkestra – The Reason Why Vol. 2 (Headspin)
Kenny Knight – Crossroads (Paradise of Bachelors)
Kwadrofonik & Adam Strug – Requiem ludowe (Polskie Radio)
Lapalux – Lustmore (Brainfeeder)
The Lilac Time – No Sad Songs (Tapete)
Marriages – Salome (Sargent House)
MazzSacre – + (Instant Classic)
Denai Moore – Elsewhere (Because)
Josh Rouse – The Embers of Time (Yep Roc)
Nadine Shah – Fast Food (Apollo)
Shlohmo – Dark Red (True Panther)
Skip & Die – Cosmic Serpents (Crammed Discs)
Sharon Robinson – Caffeine (Floating World)
Todd Rundgren – Global (Cherry Red)
Toro y Moi
– What For? (Carpark)
Trickfinger – Trickfinger (Kranky)
Waxahatchee – Ivy Tripp (Wichita)
Wand – Golem (In the Red)
White Noise Sound – Like a Pyramid of Fire (Rocket Girl)
Brian Wilson – No Pier Pressure (Virgin)
Cassandra Wilson
– Coming Forth by Day (Sony)
Young Fathers – White Men Are Black Men Too (Big Dada)

13.04
Alva Noto
– Xerrox vol. 3 (Raster-Noton)
Ava Luna
– Infinite House (Western Vinyl)
Babu Król – Kurosawosyny (Seeyousoon)
Bop English – Constant Bop (Blood and Biscuits)
Eels
– Royal Albert Hall (Mystic)
Beatriz Ferreyra – GRM Works (Recollection GRM)
Król – Wij (Kayax)
Malerai/Kazuhisa Uchihashi/Maya R – Utsuroi (ForTune)
The Mountain Goats – Beat the Champ (Merge)
Michael Price – Entanglement (Erased Tapes)
Michel Redolf – Pacific Tubular Waves/Immersion (Recollection GRM)
Stealing Sheep – Not Real (Heavenly)
VA – Albo inaczej (Alkopoligamia)
Wire – Wire (Pinkflag)

20.04
Alabama Shakes
– Sound & Color (Rough Trade)
Death – N.E.W. (Drag City)
Kyle Eastwood – Timepieces (Jazz Village)
Girl & Nervous Guy – Shake the Tree (Pomaton)
Gnod – Infinity Machines (Rocket)
Bassekou Kouyate & Ngoni Ba – Ba Power (Glitterbeat)
Tomek Lipiński – To, czego pragniesz (Warner)
MEW
– +- (Mystic)
The Necks – The Necks Box Set (ReR) 8CD
Shofar – Gold of Małkinia (Kilogram)
Speedy Ortiz – Foil Deer (Carpark)
Squarepusher – Damogen Furies (Warp)
Tal National – Zoy Zoy (Fat Cat)

27.04
Bell Whitch
– Four Phantoms (Profound Lore)
Jac Berrocal / David Fenech / Vincent Epplay – Antigravity (Blackest Ever Black)
Blur
– The Magic Whip (Parlophone)
Braids – Deep in the Iris (Arbutus)
Peter Broderick – Colours of the Night (Bella Union)
Anneli Drecker – Rocks & Straws (Rune Grammofon)
Eska – Eska (Naim Edge)
Bill Fay – Who Is the Sender? (Dead Oceans)
Delia Gonzalez – In Remembrance (DFA)
Martin L. Gore
– MG (Mute)
Bob Moses – All in All (Domino)
Loke Rahbek & Puce Mary – The Female Form (Posh Isolation)
Colin Stetson & Sarah Neufeld – Never Were the Way She Was (Constellation)
 

……………………………………………………………………………………………………

4.05
William Basinski
– Cascade (2062)
Mikal Cronin
– MCIII (Merge)
Dans Dans
– 3 (Unday/Republic of Music) 
Death and Vanilla
– To Where the Wild Things Are (Fire)
Death Cab For Cuite
– Kintsugi (Warner)
Django Django – Born Under Saturn (Parlophone)
Jacco Gardner – Hypnophobia (Fully Time Hobby)
Giant Sand – Heartbreak Pass (New West)
Howling – Sacred Ground (Monkeytown/NoPaper)
Huntsville – Pond (Hubro)
Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Sony)
Andy Kim
– It’s Decided (Arts and Crafts)
Lakker – Tundra (R&S)
Landshapes – Heyoon (Bella Union)
Craig Leon – Bach To Moog (A Realisation for Electronics and Orchestra) (Sony Classical)
Peder Mannerfelt – The Swedish Congo Record (Archives Interieures)
Metz – II (Sub Pop)
Mumford & Sons
– Wilder Mind (Universal)
My Morning Jacket – The Waterfall (PIAS)
Rozi Plain – Friend (Lost Map)
Rose Windows – Rose Windows (Sub Pop)
Supreme Talent Show – Danbe (Sahel Sunds)
Todd Rundgren/Emil Nikolaisen/Hans-Peter Lindstroem – Runddans (Smalltown Supersound)
Tyler, the Creator – Cherry Bomb (Odd Future)
Zimowa – Cover the Fall (Attention Please)

11.05
Joshua Abrams
– Magnetoception (Eremite)
Alameda 5 
– Duch Tornada (Instant Classic)
Blanck Mass
– Dumb Flesh (Sacred Bones)
Tyondai Braxton
– Hive1 (Nonesuch)
Ben Chatwin – The Sleeper Awakes (Village Green)
Leonard Cohen – Can’t Forget: A Souvenir of the Grand Tour (Columbia)
Emmylou Harris & Rodney Crowell – The Travelling Kind (Nonesuch)
The Holydrug Couple – Moonlust (Sacred Bones)
Hop Along – Painted Shut (Saddle Creek)
Lone Wolf – Lodge (SNWF)
Olivia Anna Livki – Strangelivv (Warner)
Rhett Miller – The Traveler (ATO)
Roisin Murphy – Hairless Toys (PIAS)
The Nightingales – Mind Over Matter (Louder Than War)
Prefuse 73 – Rivington Nao Rio (Temporary Residence)
Prurient – Frozen Niagara Falls (Profound Lore)
Retribution Body – Aokigahara (Type)
Jacek Sienkiewicz – Instynkt EP (Recognition/Bocian)
Snoop Dogg & Pharrell Williams – Bush (Sony)
Terakaft – Alone (Tenere) (Outhere)
Patrick Watson – Love Songs for Robots (Domino)
The Weather Station – Loyalty (Paradise of Bachelors)

18.05
Daniel Bachman
– River (Three-Lobed Recordings)
Nick Cave & Warren Ellis
– Loin des Hommes (Mute) OST
Ceremony – The L-Shaped Man (Matador)
Chris Connolly – Alameda (Caldo Verde)
Arnold Dreyblatt – The Orchestra Of Excited Strings: Nodal Excitation (Drag City)
Du Blonde – Welcome Back to Milk (Mute)
Ekoplekz – Reflekzionz (Planet Mu)
Faith No More
– Sol Invictus (Reclamation!)
Holly Herndon – Platform (4AD/Rvng Intl.)
Hot Chip – Why Make Sense? (Domino)
Mbongwana Star – From Kinshasa (World Circuit)
Jim O’Rourke – Simple Songs (Drag City)
Graham Parker & the Rumour – Mystery Glue (Cadet Concept)
Pat Thomas & Kwashibu Area Band – Pat Thomas & Kwashibu Aea Band (Strut)
Ptaki – Przelot (Transatlantyk)
Buffy Sainte-Marie – Power in the Blood (True North)
Shamir – Ratchet (XL)
Adam Strug – Mysz (Universal)
Torres – Sprinter (Partisan)
Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
Paul Weller – Saturns Pattern (Parlophone)

25.05
The Bad Plus Joshua Redman
– The Bad Plus Joshua Redman (Nonesuch)
Blanck Mass – Dead Format (Sacred Bones)
Alessandro Bosetti, Chris Abrahams – A Heart That Responds from Schooling (Unsounds)
Thomas Brinkmann
– What You Hear (Is What You Hear) (Editions Mego)
Grasscut – Everyone Was a Bird (Lo Recordings)
Seckou Keita – 22 Strings (Arc)
Kacey Musgraves – Pageant Material (Mercury Nashille)
Nocturnal Sunshine
– Nocturnal Sunshine (I/AM/ME/Mystic)
Tom & Ben Paley – Paley & Son (Hornbeam)
Pokey Lafarge – Something in the Water (Rounder)
Kamil Szuszkiewicz – Istina (Wounded Knee) MC
Thee Oh Sees – Mutilator Defeated at Last (Castle Face)
Tsar Poloz – That’s My Job EP (Tracy)
Unknown Mortal Orchestra
– Multi-Love (Jagjaguwar)
Summer Time – Bad Love (Mosi Moshi)
VA – Remembering Mountains: Unheard Songs by Karen Dalton (Tompkins Square)
Weird Owl – Interstellar Skeletal (A Recordings)
Wolfgang Voigt – Rückverzauberung 10/Nationalpark (Profan 2015)


……………………………………………………………………………………………………

1.06
Algiers
– Algiers (Matador)
Arthur’s Landing – Second Thoughts (Buddhist Army)
Automat – Plusminus (Buearu B)
Baby Dee – I Am a Stick (Tin Angel)
Bitchin’ Bajas – Transporteur (Hands in the Dark)
The Catenary Wires – Red Red Skies (Elefant)
The Darkness – Last of Our Kind (Canary Dwarf)
Dawes
– All Your Favourite Bands (Hub)
Florence + the Machine
– How BIg, How Blue, How Beautiful (Island)
Girlpool – Before the World Was Big (Wichita)
Rachel Grimes
– The Clearing (Temporary Residence)
Herbert – The Shake (Accidental)
AJ Holmes and the Hackney Empire – Soft Power (Singing Dune)
Jaga Jazzist – Starfire (Ninja Tune)
Jamie XX – In Colour (Young Turks)
Holly Lerski – The Wooden House (Laundry)
Leski
– Splot (Warner)
Major Lazer – Peace Is the Mission (Mud Decent)
Willie Nelson & Merle Haggard – Django and Jimmie (Sony)
Nozinja – Nozinja Lodge (Warp)
Hugo Race & The True Spirit – The Spirit (Glitterhouse)
Simply Red – Big Love (Rhino)
Soak – Before we Forget How to Dream (Rough Rade)
Soapkills – The Best of (Crammed)
Chris Stamey – Euphoria (Yep Roc)
Sun Kil Moon – Universal Themes (Caldo Verde)
Thousand – Thousand (Talitres)
White Manna – Pan (Cardinal Fuzz)

8.06
Breakage
– When the Night Comes (Digital Soulboy)
Cheikh Lo – Balbalou (Chapter Two)
Container
– LP (Spectrum Spools)
Nev Cottee – Strange News From the Sun (Wonderfulsound)
Jenny Hval – Apocalypse, Girl (Sacred Bones)
EEK – Kahraba (Nashazphone)
J Fernandez – Many Levels of Laughter (Joyful Noise)
FFS – FFS (Domino)
Wes Finch – Awena (Unity Roots)
Ghost Harmonic – Codex (Metamatic)
Daughn Gibson – Carnation (Sub Pop)
Institute – Catharsis (Sacred Bones)
Kink Gong – Tanzania (Discrepant)
Sonny Landreth – Bound by the Blues (Provogue)
Leftfield
– Alternative Light Source (PIAS)
John Metcalfe – The Appearance of Colour (Real World)
Moritz Von Oswald Trio – Sounding Lines (Honest Jon’s)
Muse
– Drones (Warner)
Of Monsters and Men – Beneath the Skin (Universal)
Simi Stone – Simi Stone (Reveal)
VA – Shirley Inspired (Earth)

15.06
Alpine
– Yuck (Ivy League)
Jeff Beck – Live+ (Atco)
Larry Campbell & Teresa Williams – Larry Campbell & Teresa Williams (Red House)
Chassol – Big Sun (Tricatel)
Sarah Cracknell – Red Kite (Cherry Red)
Donald Cumming – Out Calls Only (Washington Square)
Dark Green Tree – Secret Lives (Haven)
The Fall – Sub-Lingual Tablet (Cherry Red)
The Feral Trees – The Feral Trees (Antena Krzyku)
Fucked Up – Year if the Hare (Deathwish) EP
Heartless Bastards – Restless Ones (Partisan)
Hudson Mohawke – Lantern (Warp)
Alejandro Jodorowsky – El Topo OST (Finders Keepers)
Alejandro Jodorowsky – The Holy Mountain (Finders Keepers) 2LP
Jay-Jay Johanson – Opium (Kwaidan)
Jaakko Eino Kalevi – Jaakko Eino Kalevi (Weird World)
Jimmy Lafave – The Night Tribe (Music Road)
Adam Lambert – The Original High (Warner)
Rob Mazurek & Exploding Star Orchestra – Galactic Parables vol. 1 (Cuneiform) 2CD/3LP
Giorgio Moroder – Deja-vu (RCA)
Raphael Rogiński – Plays John Coltrane and Langston Hughes (Bołt)
The Royal Philharmonic Orchestra dyr. Robert Ziegler – Pete Townshend’s Classic Quadrophenia (Deutsche Grammophon)
David John Sheppard – Vertical Land (Village Green)
Jacek Sienkiewicz – Drifting (Recognition)
Christopher Paul Stelling – Labor Against Waste (Anti-)
James Taylor – Before This World (Concord/Decca)
Until the Ribbon Breaks – A Lesson Unklearnt (1405 Records)
Kathryn Williams – Hypxia (One Little Indian)

22.06
Ash
– Kablammo! (Earmusic)
The Acorn
– Vieux Loup (Paper Bag)
Meg Baird
– Don’t Weigh Down the Light (Drag City)
Leon Bridges – Coming Home (Columbia)
Bully – Feels Like (Sony)
The Cairo Gang – Goes Missing (God?/Drag City)
Bryce Dessner – Music for Wood & Strings (Brassland)
Dave Douglas – High Risk (Greenleaf)
Arnold Dreyblatt – Second Selection (Black Truffle)
Everything Everything – Get to Heaven (Sony)
Grasscut – Everyone Was a Bird (Lo Recordings)
Hauschka – 2.11.14 (Republic of Music)
kIRk – III (Asfalt)
Kronos Quartet – Sunrise of the Planetary Dream Collector. Music of Terry Riley (Nonesuch)
Loop – Array 1 (ATP)
Oly. – Home (Nextpop)
The Orb – Moonbuilding 2703 AD (Kompakt)
S. Araw „Trio” XI – Gazebo Effect (Sun Ark)
Rizan Said – King of Keyboard (Annihaya)
Son Lux – Bones (Glassnote)
Amara Touré – 1973-1980 (Analog Africa)
Voices From The Lake – Live at the MAXXI (Editions Mego)
Wolf Alice – My Love Is Cool (Dirty Hit Records)
Years & Years
– Communion (Universal)

29.06
Cowboy Lovers
– Cowboy Lovers (LBW)
Fismoll
– Box of Feathers (Nextpop)
Funkstörung
– Funkstörung (Monkeytown)
Fraser A Gorman – Slow Gum (Milk!)
Nicholas Jaar – Nymphs III (Other People)
Rickie Lee Jones – The Other Side of Desire (Thirty Tigers)
King Krog – Don’t Just Sing (Light In The Attic)
LA Priest – Inji (Domino)
Loop – Array 1 (ATP/R)
Carlton Melton – Out to Sea (Agitated)
The Orange Humble Band – Depressing Beauty (Citadel)
Tess Parks and Anton Newcombe – I Declare Nothing (A Recordings)
La Priest – Inji (Domino)
RP Boo – Fingers, Bank Pads and Shoe Prints (Planet Mu)
Stig of the Dump – Kubrick (Lewis)
Tall Firs – Ghostlight Ensemble (ATP)
Richard Thompson
– Still (Proper)
Trembling Bells – The Sovereign Self (Tin Angel)
Troum & Raison d’etre – De Aeris In Sublunaria Influxu (Essence)
VA – Peru Boom – Bass, Bleeps and Bumps from Peru’s Electronic Underground (Tiger’s Milk)
VA – Sources: The Sam Records Anthology – comp. by Bill Brewster  (Harmless) 2CD
Neil Young & Promise of the Real – The Monsanto Years (Reprise) 

……………………………………………………………………………………………………

6.07
Aero Flynn
– Aero Flynn (Memphis Industries)
Pete Atkin – The Colours of the Night (Hillside)
Ezra Furman – Perpetual Motion People (Bella Union)
O’Conner & Love – Minesweeping (Mount Mellick)
Lucy Rose – Work It Out (Columbia)
Andrew Skeet – Finding Time (Sony)
Sleaford Mods – Key Markets (Harbinger Sound)

John Zorn – Pellucidar – A Dreamers Fantabula (Tzadik)

13.07
Alternative TV
– Opposing Forces (Public Domain)
Miles Davis
– Miles Davis At Newport: 1955-1975: The Bootleg Series Vol. 4 (Columbia) box
Anneli Drecker – Rocks & Straws (Rune Grammofon)
Duke Ellington & His Orchestra – The Conny Plank Session (Groenland)
Envy – Atheist’s Cornea (Rock Action)
Flying Saucer Attack – Instrumentals 2015 (Domino)
Heather / Woods / Broderick – Glider (Western Vinyl)
LHF – For the Thrown (Keysound)
Little Boots – Working Girl (Repeat)
Lomi Lomi – Heroizm woli (Lado ABC)
Mammoth Penguins – Hide and Seek (Fortuna Pop)
Nap Eyes – Whine of the Mystic (Paradise of Bachelors)
Prefuse 73 – Every Color of Darness (Temporary Residence)
Rachel Sermanni – Tied to the Moon (Middle of Nowhere)
Vince Staples – Summertime ’06 (Virgin)
David Toop – Lost Shadows: In Defence of the Soul (Yanomami, Shamanism, Songs, Ritual, 1978) (Sub Rosa)
Years & Years – Communion (Polydor)

20.07
Acre / Filter Dread
– Interference (Codes) EP
The Chemical Brothers
– Born in the Echoes (Virgin)
Samantha Crain
– Under Branch & Thorn & Tree (Full Time Hobby)
C Duncan – Architect (Fat Cat)
Emily Hall – Folie a deux (Bedroom Community)
Faith Healer – Cosmic Troubles (Mint)
Iron & Wine & Ben Bridwell – Slying Into My Mouth (Caroline)
Jason Isbell – Something More Than Free (Southeastern)
The London Souls – Here Come the Girls (Feel)
Stephen O’Malley – Gruides (Demdike Stare)
Qluster – Tasten (Bureau B)
Ratatat – Magnifique (Because)
Tame Impala
– Currents (Fiction)
Teen Men – Teen Men (Bar None)
Thundercat – The Beyond / Where the Giants Roam (Brainfeeder) EP
VA
– Disco 2: A Further Fine Selection of Independent Disco, Modern Soul and Boogie 1976-80 (Soul Jazz) 2CD
VA – Sources: The Sleeping Bag Records Anthology – comp. by Bill Brewster (Harmless)
White Reaper – Does It Again (Polyvinyl)

27.07
Alessandro Cortini
– Risveglio (Hospital)
Ducktails
– St Catherine (Domino)
Eleventh Dream Day – Works for Tomorrow (Thrill Jockey)
Field Music – Music for Drifters (Memphis Industries)
Ghostface Killah & Adrian Younge – Twelve Reasons to Die II (Linear Labs)
Gwenno – Y Dydd Olaf (Heavenly)
Liberez – All Tense Now Lax (Night School)
Mammoth Penguins – Hide and Seek (Fortuna Pop!)
Mas Ysa – Seraph (Downtown)
Neony
– Uniform (Sony)
Daniel Romano – If I’ve Only One Time Askin’ (New West)
Omar Souleyman – Bahdeni Nami (Monkeytown)
Jill Scott – Woman (Atlantic)
Seven Davis Jr – Universes (Ninja Tune)
Strange Wilds – Subjective Cocncept (Sub Pop)

……………………………………………………………………………………………………

3.08
Buddy Guy
– Born to Play Guitar (Silvertone)
Gurrumul
– The Gospel Album (Skinnyfish)
Haiku Salut – Etch and Atch Deep (How Does It Feel To Be Loved?)
Albert Hammond Jr
– Momentary Masters (Infectious)
Lianne La Havas – Blood (Warner)
Los Plantronics – Surfing Times (Jansen Plateproduksjon)
The Maccabees – Marks to Prove It (Fiction)
Mark Morriss – The Taste of Mark Morriss (Acid Jazz)
Red River Dialect – Tender Gold and Gentle Blue (Hinterground)
Joss Stone
– Water For Your Soul (Stone’d)
Vetiver – Complete Strangers (Easy Sound)
Astrid Williamson – We Go To Dream (One Little Indian)

7.08
Mac DeMarco
– Antoher One (Captured Tracks)
Iris DeMent – The Trackless Woods (Flariella)
Georgia – Georgia (Domino)
Happy Pills – Happy Pills (Gusstaff) EP ltd.
Health – Death Magic (Fiction)
Bert Jansch
– Live at the 12 Bar (Earth Records)
Paul Kalkbrenner – 7 (Sony)
Kristen – Stiff Upper Worlds (Gusstaff) reed.
Langhorne Slim & The Law – The Spirit Moves (Dualtone)
Lorna – London’s Leaving Me (Words On Music)
Joni Mitchell with Herbie Hancock – Bread & Roses Fest.1978 – Extended Version (Iconography)
The Mynabirds – Lovers Know (Saddle Creek)
Night Beds – Ivywild (Dead Oceans)
Stephen O’Malley – Gruides (DDS)
Lindi Ortega – Faded Gloryville (Last Gang)
Owl & Mouse – Departures (Fika)
The Phoenix Foundation – Give Up Your Dreams (Memphis Industries)
Saturn and the Sun – Journey to the Center of Your Mind (Bocian) LP
Slim Twig – Thank You For Stickin’ With Twig (DFA)
The Telescopes – Hidden Fields (Tapete)
Titus Andronicus – The Most Lamentable Tragedy (Merge)
Frank Turner – Positive Songs For Negative People (Polydor)
Ultimate Painting – Green lanes (Trouble in Mind)
Chelsea Wolfe – Abyss (Sargent House)

14.08
Rayland Baxter
– Imaginary Man (ATO)
Dave Cloud And The Gospel Of Power
– Today Is The Day That They Take Me Away (Fire Records)
Kafka Tamura – Nothing to Everyone (100% Records)
Pavement – The Secret History Vol. 1 (Matador)
Slime – Company (Weird World)
Sweet Baboo – The Boombox Ballads (Moshi Moshi)
Vapour Trails – Vapour Trails (Sonic)

21.08
Advance Base
– Nephew in the Wild (Tomlab)
John Baker & The Radiophonic Workshop – The Vendetta Tapes (Buried Treasure)
Mike Cooper
– Fratello Mare (Room40)
Death and Vanilla – California Owls (Fire) EP
Deradoorian
– The Expanding Flower Planet (Anticon)
Dr. Dre – Compton (Universal)
Drinks – Hermits on Holiday (Heavenly)
Amir EISaffar – Crisis (Pi Recordings)
Jackson C Frank – The Complete Recordings (Ba Da Bing) 3CD / 3LP+3CD
The Fratellis – Eyes Wide, Tongue Tied (PIAS)
Ghost B.C. – Meliora (Spinefarm)
Gwilym Gold – A Paradise (Brille)
Amy Helm – Didn’t It Rain (Membran)
Georg Hólm, Orri Páll Dýrason, Hilmar Örn Hilmarsson & Kjartan Hólm – Circe. Music Composed for The Show of Shows (Krunk)
The Jean-Paul Sartre Experience – I Like Rain – The Story of the Jean-Paul Sartre Experience (Fire Records)
The Last Hurrah!! – Mudflowers (Rune Grammofon)
Briana Marela – All Around Us (Jagjaguwar)
William Parker – For Those Who Are, Still (Aum Fidelity) box
Pere Ubu – Elitism for the People 1975-1978 (Fire Records) box
Nathaniel Rateliff & The Night Sweats – Nathaniel Rateliff & The NIght Sweats (Stax)
Reuben James Richards – About Time (Jigsaw)
Sea Lion – Desolate Stars (Turnstile)
Small Feet – From Far Enough Away Everything Sounds Like an Ocean (Control Freak Kitten)
Paul Smith & The Intimations – Contradictions (Billingham)
Spock’s Bird – The Oblivion’s Particle (Century Media)
The Strypes – Little Victories (Virgin)
Totally Mild – Down Time (Bedroom Suck)
VA – Total 15 (Kompakt)
The Weeknd – Beauty Behind the Madness (Island)
Wilco – Star Wars (dBpm)

28.08
Beach House
– Depression Cherry (Bella Union)
Laura Cannell
– Beneath Swooping Talons (Front and Follow)
Karolina Cicha i Spółka – Jidyszland (Universal)
Defeater – Abandoned (Epitaph)
Destroyer – Poison Season (Dead Oceans)
Foals
– What Went Down (Warner)
Hills – Fride (Rocket)
Hooton Tennis Club – Highest Point In Cliff Town (Heavenly)
Idjut Boys – Version (Smalltown Supersound)
The Kitchen Cinq – When the Rainbow Disappears: An Anthology 1965-68 (Light in the Attic)
Motorhead – Bad Magic (UDR)
Natural Information Society & Bitchin Bajas – Autoimaginary (Drag City)
Max Richter – Sleep (Deutsche Grammophon)
Royal Headache – High (What’s Your Rupture?)
Karen Ruimy & Youth – Zik’r East (Karais)
Yo La Tengo – Stuff Like That There (Matador)

……………………………………………………………………………………………………

4.09
AFX
– Orphaned Deejay Selek 2006-2008 (Warp)
The Arcs
– Yours, Dreamily (Nonesuch)

Lou Barlow – Brace the Wave (Joyful Noise)
The Black Tambourines – Freedom (Easy Action)
Blank Realm – Illegals in Heaven (Fire)
Ane Brun – When I’m Free (Balloon Ranger)
Lloyd Cole – 1D (Electronics 2012-2014) (Bureau B)
Dam-Funk – Invite the Light (Stones Throw)
Mary Halvorson – Meltframe (Firehouse 12)
Helena Hauff – Discreet Desires (Werdiscs/Ninja)
Helen – The Original Faces (Kranky) – Liz Harris / Grouper
Iron Maiden – The Book of Souls (Parlophone)
Mike Krol – Turkey (Merge)
Natural Snow Buildings – Terror’s Horns (Ba Da Bing)
Phaedra – Blackwinged Night (Rune Grammofon)
Public Image Ltd 
– What the World Needs Now (PiL Official)

Morten Qvenild – Personal Piano (Hubro)
Riverside – Love, Fear and the Time Machine (Century Media)
Rysy – Traveler (U Know Me)
Sea + Air – Evropi (Glitterhouse)
Joan Shelley – Over and Even (No Quarter)
Uncle Acid &The Deadbeats – The Night Creeper (Rise Above)
VA – µ20 (Planet Mu)
Widowspeak – All Yours (Captured Tracks)
Lizz Wright – Freedom & Surrender (Concord)

11.09
Afriquoi
– Kolaba (Wormfood)
Willis Earl Beal
– Nocturnes (Tender Loving Empire)
Beirut
– No No No (4AD)
Jens-Uwe Beyer – The Emissary (Pop Ambient)
C418 – Minecraft Volume Alpha (Ghostly)
Carter Tutti Void – f (x) (Industrial)
Phil Cook – Southland Mission (Thirty Tigers)
Empress Of – Me (I Records)
Craig Finn – Faith in the Future (Partisan)
Ben Folds
– So There (New West)
Masayoshi Fujita – Apologues (Erased Tapes)
Ricardo Diaz Gomes – 11 (OnerpmDL)
Patty Griffin – Servant of Love (Thirty Tigers)
Richard Hawley – Hollow Meadows (Parlophone)
Legendary Shack Shakers – The Southern Surreal (Alternative Tentacles)
The Libertines – Anthems for Doomed Youth (Virgin)
Low – Ones and Sixes (Sub Pop)
Micachu and the Shapes – Good Sad Happy Bad (Rough Trade)
Midday Veil – This Wilderness (Beyond Beyond Is Beyond)
Christopher Owens – Chrissybaby Forever (Turnstile)
Nerina Pallot – The Sound and the Fury (Idaho)
Plainsong – Reinventing Richard: The Songs of Richard Farina (Fledgling)
Pole – Wald (Pole)
Sabbath Assembly – Sabbath Assembly (Svart)
Shit and Shine – Everybody’s a Fucking Expert (Editions Mego)
Slayer – Repentless (Nuclear Blast)
Stereophonics – Keep the Village Alive (Stylus)

18.09
a-Ha
– Cast In Steel (Polydor)
a-Ha
– Hunting High and Low (30th Anniversary Super Deluxe) (Rhino) box
Alif – Aynama-Rtama (Nawa)
Dave & Phil Alvin – Lost Time (Yep Roc)
Baio – The Names (Glassnote)
Battles – La Di Da Di (Warp)
Big | Brave – Au De La (Southern Lord)
Randall Bramblett – Devil Music (New West)
CocoRosie – Heartache City (City Slang)
Darwin Deez – Double Down (Lucky Number)
Destruction Unit – Negative Feedback Resistor (Sacred Bones)
Duran Duran
– Paper Gods (Warner)
James Elkington & Nathan Salsburg – Ambsace (Paradise of Bachelors)
Joe Ely – Panhandle Rambler (Rack ‚Em)
Robert Forster – Songs to Play (Tapete) ex-The Go-Betweens
David Gilmour – Rattle That Lock (Columbia)
Nicolas Godin – Contrepoint (Because)
Glen Hansard – Didn’t He Ramble (Anti-)
Hecta – The Diet (City Slang)
Bert Jansch – It Don’t Bother Me (Sanctuary) reed.
King Midas Sound and Fennesz – Editions 1 (Ninja Tune)
Metric – Pagans in Vegans (Metric Music International)
Ashley Monroe – The Blade (Warner)
Ought – Sun Coming Down (Constellation)
Dave Rawlings Machine – Nashville Obsolete (Acony)
Jonas Reinhardt – Palace Savant (Further)
Keith Richards – Crosseyed Heart (Virgin)
Rycerzyki – Rycerzyki (Stajnia Sobieski)
Ballake Sissoko & Vincent Segal – Musique de nuit (No Format)
Skylar Spence – Prom King (Carpark)
Elyse Weinberg – Greasepaint Smile (Numero Group)

25.09
Chantal Acda
– The Sparkle In Our Flaws (Glitterhouse)
Tomo Akikawabaya – The Invitation of the Dead (Minimal Wave)
Atom String Quarte
– Atmosphere (Kayax)
Chvrches
– Every Open Eye (Virgin)
Close Lobsters
– Firestation Towers (1986-1989) (Fire!)
Darkstar – Foam Island (Warp)
The Dead Weather – Dodge and Burn (Third Man)
Disclosure – Caracal (Universal)
Dungen – Allas Sak (Smalltown Supersound)
Echoes of Yul – The Healing (Zoharum) ltd. 500
Flora Quartet – Muzikka Organikka (Gusstaff)
Girl Band – Holding Hands With Jamie (Rough Trade)
Hati – Metanous (Zoharum)
Steve Hauschildt – Where All Is Fled (Kranky)
Julia Holter – Have You in My Wilderness (Domino)
Introverted Dancefloor – Introverted Dancefloor (Carpark)
The Lake Poets – The Lake Poets (DSE)
Mercury Rev – The Light in You (Bella Union)
Moon Zero – Moon Zero (Denovali)
Monk Parker – How the Spark Loves the Tinder (Bronze Rat)
Elliot Moss – Highspeeds (PIAS)
The Necks – Vertigo (ReR)
New Order – Music Complete (Mute)
Doe Paoro – After (Anti-)
Peaches – Rub (I U She Music)
Sexwitch – Sexwitch (Echo)
Thunderbitch – Thunderbitch (Blackfootwhitefoot)
U.S. Girls – Half Free (4AD)
Kurt Vile – B’lieve I’m Going Down (Matador)
Wand – 1000 Days (Drag City)
Youth Lagoon – Savage Hills Ballroom (Fat Possum)
Zakopower – Drugie pół (Kayax)

……………………………………………………………………………………………………

2.10
Blitzen Trapper
– All Across This Land (Lojinx)
Bokka
– Don’t Kiss and Tell (Nextpop)
Born Ruffians – Ruff (Yep Roc)
Michael Chapman – Fish (Tompkins Square)
The City – Now That Everythng’s Been Said (Light In The Attic) reed.
Clutch
– Psychic Warfare (Weathermaker)
Deafheaven – New Bermuda (Anti-)
Eagles of Death Metal
– Zipper Down (Universal)
Editors – In Dream (PIAS)
Euros Childs – Sweetheart (National Elf)
John Grant – Grey Tickles, Black Pleasure (Bella Union)
Matthew Halsall & The Gondwana Orchestra – Intro Forever (Gondwana)
Odetta Hartman – 222 (Northern Spy)
Don Henley – Cass Country (Virgin)
Heroiny – Ahh-Ohh (Dunno)
The Icarus Line – All Things Under Heaven (Agitated)
Janet Jackson – Unbreakable (Universal)
Joe Jackson – Fast Forward (Earmusic)
Kapela Ze Wsi Warszawa – Święto słońca (Karrot Kommando)
Frankie Lee – American Dreamer (Loose Music)
Jono McCleery – Pagodes (If Music)
Mild High Club – Timeline (Circle Star)
Mirt – Vanishing Land (BDTA)
Barbara Morgenstern – Doppelstern (Monika)
Stephen O’Malley – Eternelle Idole (Shelter Press)
Squeeze – Cradle to the Grave (Virgin/EMI)
Wavves – V (Ghost Ramp)

9.10
Alex G
– Beach Music (Domino)
Tori Amos
– The Light Princess (Universal)
Catz ‚N Dogz
– Basic Colour Theory (Pets)
Dilly Dally – Sore (Partisan)
Hurts
– Surrender (Universal)
Israel Nash – Israel Nash’s Silver Session (Loose/Thirty Tigers)
Kowloon Walled City – Grievances (Neurot)
Mariza – Mundo (EMI)
Penetration – Resolution (Polestar)
Duane Pitre – Bayou Electric (Important)
Promised Land Sound – For Use and Delight (Paradise of Bachelors)
Protomartyr – The Agent Intellect (Hardly Art)
Reverend and the Makers – Mirrors (Cooking Vinyl)
Tom Robinson – Only the Now (Castaway Northwest)
Saintseneca – Such Things (Anti-)
Skylar Spence – Prom King (Carpark)
St Germain – St Germain (Warner)
The Spook School – Try to Be Hopeful (Fortuna Pop)
Patrick Sweany – Daytime Turned to Nighttime (Nine Mile)
Terrific Sunday – Strangers Lovers (Sony)
Visionist – Safe (PAN)
Zomby – Let’s Jam!! (EP 1 & 2) (XL)

16.10
!!!
– As If (Warp)
Adem – Seconds Are Acorns (Oneiric)
Doug Hream Blunt – My Name Is Doug Hream Blunt (Luaka Bop)
Tom Carter – Long Time Underground (Three Lobed Records)
Deerhunter – Fading Frontier (4AD)
John Foxx – London Overgrown (Metamatic)
Alela Diane & Ryan Francesconi – Cold Moon (Believe)
Chris Forsyth & Koen Holtkamp – The Island (Trouble In Mind)
Henryk Górecki – Górecki: 30 (Nonesuch) 7CD
Gun Outfit – Dream All Over (Paradise of Bachelors)
Luke Haines – British Nuclear Bunkers (Cherry Red)
Here We Go Magic – Be Small (Secretly Canadian)
Dave Heumann – Here In the Deep (Thrill Jockey)
Bert Jansch – Moonshine (Earth)
Jean-Michel Jarre
– E Project (RCA)
John Lemke – Nomad Frequencies (Denovali)
Bill MacKay & Ryley Walker – Land of Plenty (Whistler)
Majical Cloudz – Are You Alone? (Matador)
Neon Indian – VEGA INTL., Night School (Transgressive)
Pixel – Golden Years (Cuneiform)
Revolutionary Army of the Infant Jesus – Beauty Will Save the World (Occultation)
Piotr Rogucki – J.P. Śliwa (Agora)
The Shifting Sands – Cosmic Radio Station (Occultation)
Slalom – Wunderkamera (Lado ABC)
Stara Rzeka – Zamknęły się oczy ziemi (Instant Classic)
Trader Horne – Morning Way (Earth)
Tuxedomoon & Cult With No Name
– Blue Velvet Revisited (Crammed)
Ugly Kid Joe – Uglier Than They Used To Be (Metalville)
Christina Vantzou – No 3 (Kranky)
Zombi – Shape Shift (Relapse)

23.10
Laurie Anderson
– Heart of a Dog (Nonesuch)
Beach House
– Thank Your Lucky Stars (Bella Union)
Fat Freddy’s Drop – BAYS (The Drop)
FUZZ – II (In the Red)
Dave Gahan & Soulsavers
– Angels & Ghosts (Sony)
JC Satan – JC Satan (Animal Factory/Born Bad)
Philip Jeck – Cardinal (Touch)
Kamp! – Orneta (Brennnessel)
Killing Joke – Pylon (Universal)
Laraaji produced by Brian Eno – Ambient 3: Day of Radiance (Glitterbeat) reed.
Mogwai – Central Belters (Rock Action) 3CD komp.
Joanna Newsom – Divers (Drag City)
Oxford Drama – In Awe (Brennnessel)
Josh Ritter – Sermon on the Rocks (Pytheas)
Savana – Savana (GAD) reed. 1984
Son Little – Son Little (Anti-)
Vangoffey
– Take Your Jacket Off and Get Into It (Distiller)

30.10
Peter Buck
– Warzone Earth (Mississippi)
Boogarins – Manual (Other Music)
Car Seat Headrest – Teens of Style (Matador)
The Chills
– Silver Bullets (Fire)
EL VY
– Return to the Moon (4AD)
Escort – Animal Nature (Escort)

Guy Garvey – Courting the Squall (Polydor)
Jeffrey Lewis & Los Bolts – Manhattan (Rough Trade)
Jono El Grande – Melody of a Muddled Mason (Rune Grammofon)
Kangding Ray – Cory Arcane (Raster-Noton)

Julia Kent – Asperities (Leaf)
King Crimson – Thrak (40th Anniversary Edition) (DGM) reed. CD+DVD
Rabit – Communion (Tri Angle)

Roots Manuva – Bleeds (Big Dada)
Rod Stewart – Another Country (Capitol)
Sun Ra And His Arkestra – To Those of Earth… and Other Worlds (Strut) 2CD
VA – Ork Records: New York, New York (Numero Group)
The Yawpers – American Man (Bloodshot)
Younghusband – Dissolver (ATP)

……………………………………………………………………………………………………

6.11
Christopher Bissonnette
– Pitch, Paper & Foil (Kranky) 
Patrick Cowley
– Muscle Up (Dark Entries)
Drivelaone – Lifewrecker (DRAW)
Bob Dylan – The Cutting Edge 1965-1966: The Bootleg Series Vol 12 (Columbia) komp.
Floating Points – Elaenia (Pluto)
Billy Gibbons – Perfectamundo (Universal)
Ellie Goulding
– Delirium (Universal)
hd hausmann – Wring the Moisture from the Surf (Marshall Teller)
Darren Hayman – Florence (Fika)
Kode9 – Nothing (Hyperdub)
The Leaf Library – Daylight Versions (Wiaiwya)
Steve Martin & Edie Brickell – So Familiar (Rounder)
Merz – Thinking Like a Mountain (Accidental)
Muchy – Powracająca fala (Universal)
Josefin Ohrn + The Liberation – Horse Dance (Rocket)
Pablopavo/Iwanek/Praczas – Wir (Karrot Kommando)
Dawid Podsiadło – Annoyance and Dissapointment (Sony)
Benoit Pioulard – Noyaux (Morr Music)
Bill Ryder-Jones – West Kirby County Primary (Domino)
Nitin Sawhney – Dystopian Dream (Positiv-ID)
Seal
– 7 (Warner)
Soldiers Of Fortune – Early Risers (Mexican Summer)
Teeth Of the Sea – Highly Deadly Black Tarantula (Rocket)

13.11
Anthony Child
– Electronic Recordings From Maui Jungle vol. 1 (Editions Mego)
Steven A Clark – The Lonely Roller (Secretly Canadian)
The Drink – Capital (Melodic)
The Dumplings
– Sea You Later (Warner)
James Ferraro – Skid Row (Break World)
Lanterns On The Lake – Beings (Bella Union)
Jeff Lynne’s ELO – Alone in the Universe (Columbia)
Magma – Köhnzert Zünd (Jazz Village) 12CD
Mark McGuire – Beyond Belief (Dead Oceans)
Johnny Marr – Adrenalin Baby (New Voodoo)
Mural
– Tempo (Sofa)
Oneohtrix Point Never
– Garden of Delete (Warp)
Rocket From the Tombs – Black Record (Fire)
Kelley Stoltz – In Triangle Time (Castle Face)
Anna Von Hausswolff – The Miraculous (City Slang)
The Wainwright Sisters – Songs In the Dark (PIAS)
Wreckless Eric – amERICa (Fire)
Neil Young – Bluenote Cafe (Warner) 4LP

20.11
Adele
– 25 (XL Recordings)
John Coltrane
– A Love Supreme: The Complete Masters (Impulse/Verve) 3CD
Judy Dyble
– Anthology: Part One (Earth)
Six Organs Of Admittance – Hexadic II (Drag City)
Sun Cty Girls – Torch Of the Mystics (Abduction) reed. 1990
Mikael Tariverdiev
– Film Music (Earth)

27.11

……………………………………………………………………………………………………

4.12
Bert Jansch
– Mooshine (Earth)
Nadia Reid – Listen To Formation, Look For the Signs (Spunk!)

11.12

18.12

25.12
Raison d’etre
– Mise en abyme (Drone)

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2009 / new releases 2009

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2010 / new releases 2010

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2011 / new releases 2011

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2012 / new releases 2012

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2013 / new releases 2013

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2014 / new releases 2014  

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Hudson Mohawke – Lantern (15 Jun. 2015)

  2. Archy Marshall – A New Place 2 Drown (10 Dec. 2015) [King Krule]

css.php